|  Giriş  |  Hemen Üye Ol

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu


 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:Dakarist
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8715

Sitede şu anda toplam 2070 aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  Cam filmleri
Tarih: 30.06.2009 Saat: 23:01 Gönderen: admin
 
 
  İpuçları YUCE bildirdi: Tüm motor kullanıcılarını ilgilendireceğini sandığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilirsiniz ki motor kullanıcıları diğer sürücülerden daha fazla risk altında, bu yüzdendir ki bizim reflekslerimiz diğerlerinden daha ileri seviyede olmalı, daha dikkatli olmalıyız ve asıl önemlisi diğer sürücülerden de anlayış beklemekteyiz. Aslında motorcu olarak beklediğimiz çok özel bir muamele yok sadece farkedilmeyi daha doğrusu GÖRÜLMEYİ istiyoruz. Bize çok bakan var ama istediğimiz GÖRÜLMEK. İşte zurnanın zırt dediği yer burası. Nasıl olacak bu iş;1- Kontağı açar açmaz farlarımız yanıyor, iyi güzel ama kısa farlarla seyahat ettiğimizde bir çok sürücü bizi algılamıyor eee napalım, aç uzunları. Biraz sonra ya dikiz aynasından ya da camdan el ile üç parmağını açıp kapatarak ''Yahu gözümü alıyorsun açma şu uzun farları'' ikazları geliyor. Adamla yanyana gelip ''Agacığım kusura bakma aslında kastım sana değil diğer uyurgezerlere bu uzunlar'' demek geliyor içimden. Burada hareket amacına ulaşmış önde araçla diyalog halindesiniz bırakınız görülmeyi ya birbirinizi anlayıp kucaklaşacak haldesiniz yada daha ileri gidip tartışacak haldesiniz. ( Elde var bir )

2- Farlar yanıyor öndeki araç sizi farketmedi - nerden anladınız? Siz onu dikiz aynasından sağ ve sol aynalardan takip ediyorsunuz adam kendi halinde kafası başka yerlerde, yaktınız uzunları yine tepki yok görme duyusundan iki hareket yaptınız tepki yok, birde işitme duyusunu yoklayalım bakalım adam işitme özürlü mü ? Kornaya bastık, davul çaldık tık yok. Acele etmeyin dokunma duyusu var. Haydaa adamın yakınından geçip sağ elinizle cama bir tıklatıp, ''Selamünaleyküm erenler nerden gelir ne yana gidersiniz'' demek de var ama uyuyan bir insanı sıçratırsınız bir anda; ya uyuyan bir ayıyı...

3- Bu iki çeşidi nasil olsa atlatıp kendimizi parmağımızı soka soka gösteririz. Şimdi 3 numara ile asıl benim başım dertte.

Simsiyah bir araba, simsiyah cam filimleri, yetmiyormuş gibi çoğunlukla güneş gözlüklü kirli sakallı bir sürücü %90 belinde silahı var. AMAN DİKKAT. Motorcuların bu tipleri rehabilite etmeleri çok zor, ne onu uzun farlarla rahatsız edebilir, ne camına tık diyebilirsin ama adam beni görmüyor ve de işin kötüsü beni görmek bile istemiyor. Onlar V.I.P. onlar çok özel insan neredeyse trafikte bunlardan binlerce var. Ama agacığım benim can güvenliğim için önümde seyreden aracın içinde ne olup bittiğini görmem lazım, adam trafikle ilgili mi? telefonla mı konuşuyor? yanındaki ile sohbete mi dalmış, asıl önemlisi o beni gördü mü? Şahsen ben bütün bu olanlardan emin olmadıktan sonra onu sollayamıyorum, adamın camında film ama bende film kopuyor. Nitekim yaşanmış olaydır az da olsa küçük bir hasarla sağ elcik ile adamın sinyal camını kırarak (VW Minibüs) ve motoru düşürerek bedelini ödedim. Niye... arkadan çarptın suçlusun aslında fren yapmakla berber ABS devreye girdi ve göz göre göre benim motorun sağ elciği de minübüsün sinyalinin içine girdi. Bunlar devreye girenler. Ya arabadan çıkanlar; bir minibüs dolusu Baddy Guard. Ey motorcular nerdesiniz aramadığım zaman etrafım da fink atan kuryeler, vespaya binen bayanlara bile razıyım. Koca İstanbul' da kendimi Arizona çöllerinde gibi hissettim. Eeee napıcaz şimdi. ''Görmüyormusun koca arabayı'' nidalarıyla inen korumaların ilk çıkarması. ''Yok görmedim, sen beni gördün mü'' hafif karşı koymalara gücümüz yetmedi. İçerden racon kesen büyük ağanın ''Kuryemi?'' sorusuna , ''Yok abi o büyük motorlardan'' cevabına ''Kesin kulağını'' raconu ile fiyatı 65 Tl olan sinyal camına arabanın orjinal olması sebebiyle 150 Tl verdim. Hadi rehabilite et bakalım.

Hadi be kardeşim yasa var yasa tut zaptını alsın trafik sigortasından mı kaskodan mı görsün işini. 12 Eylül sonrası araç içindeki tavan lambalarının yanık tutulması zorunlu idi çünkü uygulama yapan polis araç içindekileri görecek ve arama yapılıp yapılmadığına karar verecek şüphelileri tespit edecek. Şimdi devir değişti o zamanki uygulamaya göre araçların yüzde sekseni şüpheli cam filmi var bir çoğunda da siren ve ön pancurun altında mavi kırmızı çakan ışıklar ve de arabanın olmazsa olmazı siyah renk ve simsiyah camlar arabanın değişmez aksesuarı oldu. Çam yarmaları ve belindeki silahlar ise onların belki de kredi kartı ile devlet tarafından tescillenmiş özendirilmiştir. Tek tesellim arabanın orjinalinde olmadığı gerekçesi ile araç muayenesinden bu araçların geçmemesi. Üzülerek söylüyorum cam filmleri bir çok motocunun başını yakar, yasada yeri yok ama Valiliğin bu aymazlığına da diyecek bir şey bulamıyorum. Çünkü ilk önce onlar uygulamalı örnek teşkil ediyor. Ama ne yapalım bizim güvenliğimiz için de bu gerekli diyeceklerdir. Siz yapsanız da hiç olmazsa kötü örnekleri ayıklayın, bari hatayı minimize edin.

Trafik kurallarını uygulayan hiç bir sürücüye karşı değilim, kuralsızlığa prim veren uygulamalara da hiç evet diyecek bir yapım yoktur. Yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım sadece biraz destek ve kamuoyu oluşturulması ile yapılan hataların düzeltilmesini istiyorum.

Bu benim yaşam hakkım.

 Haber: Yusuf Yüce


Copyright © Endurocu.Com
 
 
  İlgili Bağlantılar


 

  Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 4


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 


 
 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
Re: Cam filmleri (Puan: 1)
Gönderen: BENRAINDROP Tarih: 14.07.2009 Saat: 21:43
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yüreğinize ,kaleminize sağlık ,teşekkürler , çok önemli bir konu ,,,,,


 
 

 
 
Re: Cam filmleri (Puan: 1)
Gönderen: hoca Tarih: 26.07.2009 Saat: 17:04
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ne yazsan haklısın da kım nasıl vazgeçer bu cam flımınden


 
 
Bilgi & Servisler

Foto GaleriEtiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar