Endurocu.Com

         
 

 

 
         
  |  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu


 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:denizket
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8714

Sitede şu anda toplam 1504 aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  Motosiklet yarışlarında, 2013 yılı daha hızlı geçecek
Tarih: 28.12.2012 Saat: 20:04 Gönderen: admin
 
 
  Yarışlar Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2012 sezonunu keyifli ve başarıyla tamamladıklarını belirterek, 2013 yılının daha hızlı geçeceğini kaydetti. 2012 yılını değerlendiren Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Lisanslı ve faal sporcu sayısında büyük bir artış elde ettik. Özellikle lisanslı sporcu sayısında federasyon büyük bir mesafe aldı. 2012 yarış sezonu bizim için keyifli ve başarılı bir sezondu” dedi. Geride kalan yıl içinde yapılan yarışlara ciddi katılımlarının olduğunu ifade eden Uçar, “2012 yılında açıkçası İstanbul Park'taki yarışlar, motokros, enduro, süper moto ve drag yarışlarımıza katılım üst seviyede oldu.Tüm kategorilerde ciddi manada artışla sezonu kapatmış olduk. Yaz boyunca doğu illeri başta olmak üzere, birçok yerde eğitimler yaptık. Eğitimler neticesinde de yaklaşık 4 bin gencimizi hem motosikletle tanıştırdık, hem onlara lisans da çıkartmış olduk. Lisanslı yarışçı sayılarında ciddi bir artış elde ettik” diye konuştu.

TMF Başkanı Uçar, 2012 yılında, trafikte ve yarışlarda önemli kayıplar verdiklerini belirtti. En önemli kayıplarının Kemal Merkit olduğunu ifade eden Uçar, “Gerek trafikte, gerekse yarışlarda önemli kayıplarımız oldu. En önemli kaybımız da uluslararası bir yarışta kaybettiğimiz Kemal Merkit oldu. Kendisi yabancı bir sporcuya yardım ederken yaşadığı kaza nedeniyle hayatını kaybetti ve tüm caimayı da yasa boğdu” dedi.

EĞİTİM PROJELERİMİZ HAZIR
Bekir Yunus Uçar, 2013 yılında da 2012 senesinde olduğu gibi lisanslı sporcu sayısını arttırma yönünde projelere hız vereceklerini ifade etti. Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 yılında da lisanslı sprocu sayısındaki artış hızını arttırmayı düşünüyoruz. Bahar aylarında başlayacak bir programı hazırlamış durumdayız. Tüm yaz boyunca, doğu illeri ağırlıklı olarak bir eğitim programı da hazırladık. 2013 yarış sezonunda önemli değişiklikler de yapacağız. Bu yenilikler, sporculara katkı ve daha fazla sporcunun yarışması anlamında ortaya konulacak. Altyapıya yönelik olarak 125, 85, 65 ve 50 cc yarışlarında yarışacak sporcuların motosikletlerini taşıma imkanı getirdik. Bunları federasyon olarak yaptırıyoruz. Sporcuların daha az masrafla yarışmalarını temin edeceğiz.”

YENİ SEZONA, YENİ PİSTLER
Başkan Uçar, 2013 yılında yeni pistlerin hizmete girmesinin yanı sıra mevcut pistlerin de yenilenmiş olacağını söyledi. Tesis sayısındaki artışa dikkati çeken Uçar, “Körfez pistini 2013 yarış sezonunda kullanmaya başlayacağız. Henüz İstanbul Park yarış pistiyle ilgili görüşmemiz olmadı. Susurluk, Bolu, Tekirdağ ve Akhisar'da motokros parkurlarımız hazır olacak. Özellikle 3 tanesi yeni, diğerleri ise yenilenmiş olacak. 2013 sezonu bizim için inşallah kazasız, hayırlı bir sezon olur” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: MotoSpor


Copyright © Endurocu.Com
 
 
  İlgili Bağlantılar


 

  Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 


 
 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 

Bilgi & Servisler

Foto GaleriEtiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar