Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - arka dişli takoz(lastiği yada amortisörü)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

arka dişli takoz(lastiği yada amortisörü)
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Hzr 17, 2010 2:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motorun ön dişlisi, motor çalışmaz durumdayken ve birinci viteste(sadece bu vitesi denedim) takılı iken ileri geri yaklaşık 3 ila 3,5cm hareket ediyor. Bu bir problemmidir, normal bir durummudur? fikriolan varmı acaba. Yada F650 si olan bir arkadaş bakabilirmi çift ayaktayken vitese takıp motor çalışmaz durumda iken arka tekerini ileri geri hareket etttirerek ne kadar oynadığını bakabilirmi acaba? ? yardımı dokunacak arkadaşlara teşekkür ederim, şimdiden
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 17, 2010 3:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sn turkizmir benim motorda bahsettiğin gibi bir sağa sola oynama var. Hatta ben diski değişmiştim geçen ay içinde bahsettiğin lastik takozlarda ezilme vardı. kenarını lastik ile besledim taktım yerine.Yenisini bulabilirsen bana da bilgi verirmisin? Borusan hariç tabiiki

Emin olmak için tekrar motorun yanına gidip baktım evet 1. viteste bahsettiğin boşluk var ileri geri.. bence bir problem değil..
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 8:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Burdizo, ilgine teşekkür ederim, benimde bu arada diskin değişme vakti geldide geçiyor. diski kaça aldın ne aldın nasıl memnunmusun. bana lazer kestirme yapalım diyorlar. orjinali 400liralara yakın bir fiyat lazer kesim 150tl ön arka 300, nerdeyse teki fiyatına iki tane.ama bu lazer kesim denilen disklerin nev-i nedir fikrin varmı, yada forumda fikri olan varmı?.
benim arka lastik içindeki plastik takozlar henüz boşluk yapmamışlar, lastik dişliden ayrı olarak 1,5-2mm oynuyor ,ama dediğim gibi öndeki dişlinin kapağını açıp baktım 3-3,5 cmlik bir hareket sözkonusu olunca bir problemmi acaba diye sorayım araştırayım dedim. dediğin gibiyse sorun yok Smile teşekkür ederim. diskler için fikrini bekliyorum.
Başa dön
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 8:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben sadece arka diski değiştim.Borusan bana 450 Euro demişti sadece arka diske..ben de OHAAA dedim içimden tabiiki...Aradım taradım sonunda aşağıdaki ni aldım yutdışından emmioğlu gelirken getirdi. Lucas alman malı cuk diye oturuyor yerine tavsiye ederim çok memnunum.

http://www.louis.de/_30aa47a95fdb75fe6409ea9b80afc4eee7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&typ_id=0172&list_total=43&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10043612

Burada sorun yurtdışından getirtmek.

Loıs in direkt türkiyeye satışı var mı bilmiyorum ancak bunun gibi online satış yapan yabancı siteler var ve Bizim sitemizde de alışveriş yapan vardır.Biraz araştırman gerekecek.

Laser kesim le uğraşacağına yurtdışından almak daha mantıklı. hele de euro bu kadar ucuzken.

Ben diskle beraber yağ-hava filtresi (3 yağ filtresi ve 2 hava) ön amortisör keçeleri (SAİTO marka) getirtmiştim.Keçeler türkiye de de bulunmakta ve pahalı da değiller.
filtreler yurtdışında çok ucuz.Aldığım fiyatlar hemen hemen şu anki fiyat.

İzmir de yaşıyorsan yurtdışı alışveriş senin için daha kolay..Diğer motosiklet forumlarında da araştırmanı tavsiye ederim alışveriş hususunda ingiliz online alışveriş siteleri var.Biraz yabancı dil bilgisi ile çözülemeyecek olay değil.

Sn Turkizmir sonuçtan bizi de haberdar ediniz.Kolay gelsin.
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bilgi ve link için sağoalsın, hemen sanal kartıma yükleme yapıp sipariş geçmek için sabırsızlanıyorum. ben yurtdışından genelde giyim kuşamı getirtiyorum. biliyorsun burada ciddi fahiş fiyatlarla satış yapıyorlar. Bende Nolan X801R kask var mesela türkiyede 375EURo'luk fiyatıyla dudak uçurtuyor, amerikadan getirttim 82USD+35TL PTT verdim. pantolon eldiven diz koruma balaklava,termal içlik ne bulursam getirtiyorum Türkiye ye 150Euro sınırına kadar gümrüksüz faturalı mal sokabiliyorsun ama sıfır olacak. faturalı olupta ikince olsada sokamıyorsun.başıma geldi, estelasyon kablolarını getirttim japonyadan hemde 75USD'ye önümde koliyi açtılar, memur bunlar kullanılmışmı dedi, evet demek zorunda kaldım. olmaz arkadaşım demezmi. önümden çekiverdi koliyi. ellam ettim kellam ettim ı ıh dedi ya bi kere kapattı koliyi iyi günler dedi gitti. Motorumunda parçalarını genelde BMW Özgörkeyden alıyorum ama sanıldığı kadar pahalı değiller. geçenlerde arka stopun camı kırıldı, çıkması 60 lira leş gibi soluk pis, gittim 75-80-90a kadar kapatcam gözümü, alt çanağı reflektörü üç adet sarsıntı giderici lastik takozu ampülü ve kapağını 70tl'ye aldım, Alman malı orjinal.bir ambalaj yapmışlar nerdeyse takmayıp köşe süsü yapacaktım. en antin kuntin parçaları bile getirtiyorum Allah seni inandırsın. ama disk zincir gibi hayati parçalar ciddi rakamlarda. bu arada www.denniskirk.com alışveriş mağazasını gezmelisin, giyim kuşam la ilgili herşey var ve net 10 günde elinde malzeme. bende bu arada senin linki inceleyeyim heyecanla Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar