Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 90 derece görmediğiniz köşeleri nasıl dönüyorsunuz ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

90 derece görmediğiniz köşeleri nasıl dönüyorsunuz ?
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts May 18, 2009 11:11 am    Mesaj konusu: 90 derece görmediğiniz köşeleri nasıl dönüyorsunuz ? Alıntıyla Cevap Ver

Ben Acemiyim yardım edin bakalım Smile

Ben nasıl dönüyorum önce onu diyelim bi kusurumuz varsa öğrenelim Smile

1. köşelerde araba kullanmaktan gelen alışkanlık genelde duruyorum
(soru düşük hızlarda sadece arka freni kullanmam sorunmu ?
bi kaç defa dönüşte karşıma bişeyler çokınca panikle ön freni sıkıp kapaklandım ondan arka frene yöneldim 90 derece kör dönüşlerde )
Not Debriyajıda yaklaşırken sonuna kadar sıkıp boşa alıyorum motoru

2. bakıyorum Smile gelen yoksa uzulcek çıkıyorum.
(yanlız vites küçültmekle ilgili sorunum var sanırım bu meretin (cg125) 1ci viteste torku mu desem gücü mü desem çok fazla öyle dönerken az gaz verirsem kapaklanıyor çok verirsen hopluyor Smile bende 2 ci vitesle az bayılarak kalkıyorum eğer tam durmamışsam kötümüdür ?)

Bide akhisardan izlenim burdaki cup kullanalar cart diye dönüyolar valla hiiç biri çıkarmı karşıma bişey gelirmi tırsıntısı yok Smile ben tırsıyorum onlar tırsmıyor bi gün bi köşede kucaklaşıcaz biriyle bakalım hayırlısı Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts May 18, 2009 1:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Baerun, Frenlerin ikisinide aynı zamanda kullanmalısın ,titan gibi küçük cc li motorlarda ön freni sertçe sıkınca kapaklanmak olasıdır büyük cc li motorlarda budurum olmaz ağırlıklarından ötürü, motoru esas durmasını sağlayan ön frenidir bundan dolayı genelde çift disk çift fren merkezleri monte edilidir.Size tavsiyem fren ayarlamaları için bir ustaya motorunuzu götürmeniz dozajlama ayarı için, sadece arka freni kullanmak da tehlikelidir sert basışta arka teker izinden çıkıp yanınıza gelir bu da düşmenize neden olabilir.frenleri devamlı çift kullanınız buna alışmalısınız,debriyajı çekip frenlere asılma durumu acil bir durumda yapabileceğiniz bir yöntem olmalı sürekli yapmayınız, motorun yavaşlaması vites küçülterek toplam ağırlığı motorun kompresyonuna bindirilir ve frenler de buna katkı sağlar ustalaştığınızda seri vitesleri düşürerek motorun nasıl yavaşladığını göreceksiniz bol antreman yapmalısınız.Birinci vitesle motoru kaldırınız 2. vitesle değil çünkü ağır devir birincidir değilse bir ustaya götürüp motorunuzu adamakıllı kontrol ettiriniz.En önemlisi bu işin eğitimini almanız mutlaka almalısınız göreceksiniz çok şey değişecek olumlu manada tabiki. keyifli emniyetli sürüşler dilerim. selamlar. Very Happy
------------------------
------------------------

MesajTarih: Pts May 18, 2009 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pelletizer arkadaşımıza ilaveten birde ön freni sıktığınızda gazın açık kalmamasına dikkat ediniz.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts May 18, 2009 5:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ön ve arkayı aynı anda kullanıyorum Smile onda bi sıkıntım yok anlatmak istedigim biraz farklı bi sorun , şöyleki tam köşeyi dönme anından bahsediyorum yani durma noktasında askıdasınız ayak freni ne basıyorum o an ön freni kullanmıyorum. İlk köşeye yaklaşırken ki yavaşlamada her ikisi de devrede frenlerin ama tam askıda kalıp dönerken ön freni bırakıyorum Smile neden demeyin köşe dönerken düştüm önü kitlediğim için 2 kere Smile yerlerde sağaolsunlar toprak burlarda hep özellikle inşaat sezonumudur nedir her köşe başında bi kum yığını var sağa sola serpilmiş Smile arka kaysada kontrol edebiliyorum panik frenleme yaparsam dönüşte ama önle karpuz gibi düşünce kendimce tedbir aldım onu sormuştum . yani ilk yavaşlamada ön arka durma noktasında sadece arka fren üzerinde hafif gazlayıp dönüyorum köşeyi ani biri atlarsada önüme ayak frenin üstünde olduğu için dokunuverip yavaşlıyorum. Böylece elim panikle ön frene gitmeden (çok düşük hızda ) panik frenlemelerde oyle kum toprak yuzunden kapaklanmıyorum diye düşünüyordum Smile çok uzzzuuuun olmuş ama neyse Laughing
Başa dön
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts May 18, 2009 5:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada motor az önce servisten çıktı baya bi güzelleşti sesi mesi kendine geldi freni debriyajı zinciri ayarlandı. pek bi sevimli oldu canum benum Wink
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar