Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KTM 640 LC4 ile 5000 kilometre tamamlandi.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KTM 640 LC4 ile 5000 kilometre tamamlandi.
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
havatemiz
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2006 12:48 pm    Mesaj konusu: KTM 640 LC4 ile 5000 kilometre tamamlandi. Alıntıyla Cevap Ver

Haziran ayinda 2.el olarak aldigim KTM 640 LC 4 ile uc ayda ,5000 kilometreyi tamamlamis bulunuyorum. İlk aldigimda yagi, yag filitresi degisti, hava filitresi temizlendi ve yaglandi. subap ayari yapildi. Amortisorler ayarlandi ve amortisorlere corap takildi. Yani, motorun her yeri gozden gecirildi. Bakimdan sonra, motorun orijinalinde olmayan ve bunu eksiklik olarak gordugum aliminyum motor koruma ile el koruma takildi. Motorla tanisma ve gorusme faslindan sonra yavas yavas daireyi genisleterek tozlu, tasli koy yollarinda, orman yollarinda ve arazide gunde 300-350 kilometre yapar hale geldim. Motoru %85 oraninda arazide kullandim ve asfalta sadece araziye girmek için çiktim. Bu sekilde iyice kaynastik ve 5000 kilometre doluverdi. Bu sure icinde motor bir kez bile calismam demedi. En ufak bir ariza yapmadi. Ben de onu sik sik temizledim, yagladim ve zincirini tozlu toprakli birakmadim. 5000 kilometreyi doldurmam nedeniyle, kisa bir degerlendirme yapmak gerekirse, bir defa, tartismasiz cok saglam bir motor. Birisi asfaltta digerleri arazide uc kez yatirmama ragmen, hasar sadece el koruma taktirmadan once sol manetin bir parcasini kirmak oldu. Diger onemli ozelligi torku cok yuksek ve guclu motoru var. Hafif olmasi ( yakitsiz-148 Kg ) diger motorlara gore daha serbeslik sagliyor. Yerden yüksek olmasi, pek cok engeli sorunsuz asmasine neden oluyor. Olumsuzluklari ise, kisa boylular icin biraz yuksek bir motor. Benim boyum 1.80 cm. Ayaklarim yere zor basiyor. Benzin deposu kucuk. 11.2 litre ile yaklasik 180-190 kilometre yapilabiliyor. Bu da bir tedirginlik yaratiyor. Deposu 18 litre olsaymis daha iyi olurmus. Motorun uzerinde orijinal lastigi olan Brigestone vardi ve bu lastikten cok ta memnun olmadigimi belirtmeliyim. Disli, ancak, arazide geziniyor. Tamir ve bakima eli yatmayanların motorun yagini degistirmek icin mutlaka servise gitmeleri gerekiyor. Motorda vibrasyon var ama alistik ,ben hic hissetmiyorum.
Sonuc olarak, sinirsiz gunluk kullanim icin, cok saglam ve guclu bir motor. MT 21 gibi uygun bir lastik ile sorunsuz arazi makinasi.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
volkano
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2006 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ktm olsun çamurdan olsun..hayırlı olsun Wink
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2006 2:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

havatemiz, çok güzel anlatmışsın. Yakıtsız 148 kg aslında arazi için çok bile..
Benim KTM 121kg (yakıtsız) , o bile gün geçtikçe fazla geliyor.
Amortisöre geçirilen çorapları sık sık kontrol et.
Her ne kadar tozdan korusa da yine de içine giren tozu içeride barındırdığı için zaman içerisinde zararlı olabilir.

O kadar dolaşıyorsun , hiç mi fotoğraf çekmedin ???
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
teo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2006 8:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İyice alıştın motora abi Smile zaten görüşemediğimizden belli Smile

Bu arada yakıtsız ağırlığı niye yazıyosunuz abi ,arazide kuru olarak mı gidiyosunuz.Lütfen yakıtlı ağırlıklarımızı yazalım Wink

Not: benimki yakıtsız :105,5kg Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
AykutErda
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 13, 2006 7:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

HAVATEMİZ,dostum;sende Ankara'dasın,bende;sende araziyi ve gezmeyi seviyorsun,bende;o halde neden görüşmüyoruz.Ankara'da böyle birçok endurocu var ve herkes yanlız geziyor.Ben.Erdem-KTMAdv.,Can-Husaberg,Tankut-KTM450EXC bir ekip olduk sayılır.Araziyi birlikte yapalım zamanımız olduğunda..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar