Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KTM 990 Adventure

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KTM 990 Adventure
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Tem 09, 2006 6:39 pm    Mesaj konusu: KTM 990 Adventure Alıntıyla Cevap Ver

KTM 990 kullanıcılarının ilk izlenimlerini alabilir miyim acaba? Güçlü olduğu noktaları genellikle biliyoruz sanırım, daha ziyade rahatsız edici yönlerini öğrenebilir miyim? Şehir içinde çabuk fan açtığını vs.. biliyorum uzun yol-gerçek enduro kullanım için soruyorum, lütfen.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 28, 2006 5:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hala daha kimse yazmadığı için ilk aklıma gelen bazı olasılıkları sıralıyorum;
1- Amaaaan şimdi vaktim yok yazamam.
2- Yaw bu adam ne soruyor anlamadım?
3- Ben maalesef aldım ama pişmanım, şimdi yazarsam 2. eli düşer satamam.
4- 990 kullanan kimse bu yazıyı okumamış.
5- 990 kullananlar bu siteye üye değil.
6- Hepsi
7- Hiçbiri
8- Diğer (açıklayınız)

Herkese sevgiler! Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
WeaponX
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 28, 2006 5:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

5 galiba
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger
Ayhan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 02, 2006 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar,bende 950 Adventure S var övünmek gibi olmasın,Allah herkesede nasip etsin bu keyiftende kimseyi mahrum etmesin.Geçen yıl 0 km aldım ve akabinde Yunanistan turu yaptım(4500 km/10 gün)
990 ın tek farkının injeksiyonlu olması diye düşünüyorum.Kullanmadım lakin detaylı inceledim.Teknik özellikler aynı gibi duruyor.Akselerasyon farkı varmıdır bilemem injeksiyondan dolayı.Ama düşük kalitede benzin alınması durumunda sıkıntı yaşatabilir.Bu durum tabi bebek ya da cadde gezentileri için sıkıntı yaşatmaz.Pakistan Hindistan Nepal turu düşünen beni ve benim gibi planları olanları bağlar.Karbüratörlü 950 de selenin alt kısmında soketle birbirine bağlı bir kabloyu birbirinden ayırdığında katalitik konvertör devre dışı kalır ve 80 oktan civarına kadar düşük kalitede benzini, LC8 düşük performansta çalışsada yakabilir.Bu durumun bu 3. Dünya ülkelerindeki seyahatlerde avantaj olduğunu düşünüyorum.Kalitesiz benzin ülkemizdede rastlanabilir bir durum yer yer.Heksan gibi sahtekarlıklarda cabası.Artık denetimler daha sıkı olduğu için daha az rastlanır bir durum sanırım.
Nereden nereye geldim.Ben ülkeyi kurtarmaya geçmeden kapatayım mevzuyu.Ayrıca motora müdahele şansı yüksek olduğu için karbüratör avantaj diye düşünüyorum. Inj. karmaşık??Keyifli sürüşler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
lele
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2007 12:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2 sezondur yaz kış ktm 990 adv.kullanıyorum

kusura bakmayın gerçekten yeni okudum bu topiği eşimle biz devamlı uzun yola çıktığımız için uzun yol performansında söz edeyim dedim.
üzer,ndeki pirelli scorpion lastikler arazı lastiği gibi görünmesine rağmen %60 onroad lastiği olduğu için her yolda rahatsınız yalnız asfaltta biraz alışmak gerekiyor.Racing makinaya karşı olduğum halde arkadaşlarımın makinalarına bazen binmekteyim yol tutuş konusunda amortisorleri sertleştirdiğiniz zaman hemen hemen aynı racing makina ile.

pek fazla teknik bilgiye sahip olmadığım için birşey diyemiyecem ama olumsuz olarak sadece şunu söyleyebilirim çooooookkkk atak çoooookkk hızlı ve gaz kolu çooooook yumuşak Smile alışmak lazım alışabildinizmi motora aşık oluryorsunuz.Bide eğitim aldığınız zaman (enduro) kaymaklı ekmek kadayıfı oluyor.

bide heran nazara gelme ihtimalimiz var çünkü yolda herkesin gözü üzerimizde.

frenaj mükemmel virajda fren yapabilmek oldukça lüks ama bu ktm de normal abs devreye girmeden önce ufak bir kızaklama yapardı daha önce kullandığım abs li motorlarda bunda ben bööle bişii görmedim ama mazallah abs yi kapatıp asfaltta sert fren yaparsanız bremboların sayesinde makina sizi üzerinden kesin atar.

olumsuz yönleri mutlaka vardır ama onu teknik bilgisi olan arkadaşlar ancak söyleyebilirler benim o kadar yok sadece lastik söküp takma akü değiştirme zincir germe gibi bana lazım olan şeyleri biliyorum:)

yanlız korkutucu bir motor gerek ataklığı gerekse hızı kesinlikle konforsuz değil ama konforlu hiç değil ikisinin arasında birşey.

Ha bide egzosta ben gerek duymadım zaten şu anda tabanca gibi çalışıyor makineli tüfeği çekemem herhalde.

Ahanda olumsuz bişey abi çantalar 1300 euro ya tuttum normal çanta aldım kelebek gibi durdu yokmu 2. el çanta satan
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar