Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Dağlara Gel Dağlara - Kadamut Gezisi © 2004

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Dağlara Gel Dağlara - Kadamut Gezisi © 2004
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 1:15 pm    Mesaj konusu: Dağlara Gel Dağlara - Kadamut Gezisi © 2004 Alıntıyla Cevap Ver

28.11.2004 Pazar günü Samsun’un Ankara yolu tarafındaki Kadamut Köyüne doğru gitmeyi planladık. Buluşma noktası olarak benim işyerinin önünde toplandık ve saatler 11:00 gösteriyordu. Güya saat 10:00’da hareket edecektik ama sağolsun Rüstem uyuyakalmış onu bekleyelim derken 11:30’da gaz açabildik (çok şükür) tabii bu arada bize söz verdiği kıymalı pidelerin üzerine de birer bardak soğuk içerek.... Crying or Very sad

Ekip hazırlıklara başladı, arkadaşlar son kontrolleri yapıyorlar. Bazıları da depoları fullemek için benzin almaya gittiler.

Ekip Aynen Şöyle: Ben (TA6B), Kaan (Kaan), Hakan (xr650r), Haluk (haluk), Vahdet (Vahset), Dr.Şinasi (okuryazar), İshak (halfdentist) ve Bahadır (baha). Daha sonra da aramıza katılanlar oluyo tabi.. Bizi izlemeye devam edin..

Bende fazla para kalmadığı için kar maskemi giyip arkadaşlarla 2 dk helalleşiyorum ve en yakın ATM'yi patlatmaya gidiyorum. (Caizmidir hocam?) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Bu arada yanımıza yiyecek nevale almak için yol üzerindeki bir süpermarketde durup kumanya alıyoruz. Geyik o biçim Wink

Gurup halinde yolumuza devam ediyoruz. Hava çok soğuk, rakım yükseldikçe soğuk bıçak gibi kesiyor hepimizi. Grubun en önünde Hakan var en arkada ise Vahdet! Kadamut Köyüne doğru giderken Vahdet gruba çaktırmadan çamura dayanamayıp varış noktamıza az kaldığından dolayı yoldan ayrılıyor. Çünkü biz arazide ve çamurda mücadele verirken biraz süre geçiyor. Arkada sıkılan Vahdet biz köyün içinden geçerken o CR250 ile hoplaya zıplaya dağların zirvesine doğru tırmanıyor. Orada resim çekmeyi de ihmal etmiyor tabii.. Burası zirve ustalar Twisted Evil

Dağlara çıkıp da karakaçan'a rastlamayanınız yoktur. Eminim o da içinden "Bu heriflerde ...... sürülcek akıl yok" diyordur Laughing Önceleri biraz garipsedi bizi ama sonra ahpap çavuş olduk tabi.

Hakan XR650 R ile toprağı kazıya kazıya tepelere çıkıyor. Motor müsait - lastikler de müsait olunca durum farklı oluyor tabi. Hepimiz "işte buuuu..." diyoruz Very Happy Bu sırada bir konuya değinmeden geçemicem; Haluk'u çok tebrik ediyorum çünkü önceleri gelmek istememesine rağmen zorla da olsa ikna edebildik ama o yollar onun motorunun yolları değildi. Üstelik canım alet daha pırıl pırıl 2005 model ve plakasını bile takmaya zamanı olmadı.

O arada Haluk'un XT660 R'ın çamurdan ve balçıktan ön tekeri çamura dolanıyor. Motor ilk zahiyatını burada verdi. Ön çamurluk bağıra bağıra ruhunu teslim etti maalesef Rolling Eyes

İshak kırılan çamurluğu sökmeye çalışıyor.. Zaten ondan sonra da ilk işi kendi NX4'ünün çamurluğunu sökmek oldu. Demek ki neymiş; arazide ön çamurluk fora edilecek Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik - sonunda 3 ağaç diye adlandırılan yüksek bir zirveye çıktık. Buranın pek bir özelliği yok ancak köylüler ağaçların bulunduğu alanı tel örgüyle çevirmişler. Sanırım ortalarda bir yerde mezarlık bulunuyor.

Haluk'un makine arazi şartlarına uyumsuz olduğundan dolayı Şinasi Hocamın XL200'le karşı tepelere doğru çıkarken ilk düşüşünü gerçekleştiriyor. Ben ve Hakan hemen yardımına gidiyoruz. Bu arada gülmekden yarılıyoruz Laughing Aynı yerde daha sonra Kaan'da düştü ben yardıma gittim - güle güle öldük yaf. Ama ne demişler "Gülme komşuna gelir başına.." motoru yan ayağa alırken bende oracıkta düştüm. Ama siz Kaan'ı düşerken bi görmeliydiniz. Ters parande atarak ve sırt üstü indi koca adam. Yani aynı düşüşü bir daha gerçekleştir desek yapamaz yemin ederim. Laughing Laughing Laughing

Kaan ise XT500 ile karşı zirveye çıkıyor ve bizlere zoom yapıyor..

... Ve Haluk'un ilk çamur mücadelesi, motorunun da tabii. Aslında burada çok uzun birde video çekimi yaptık ama uzunluğu 70 Mb olduğu için servera atamadım. Video editleme ile kısaltıp parçalara ayırabilirsem en kısa zamanda telafi edeceğim.

Kaan iyi mücadele etti valla. Lastikler müsait olmayınca ecel terleri dökmek içten bile değil. Laughing

Benim motordaki Bridgestone yol tipi lastikler araziye hiç uygun değildi ama o halde bile mücadele vermek inanın çok keyifli oluyor. Birde Vahdet'e çok dua (!) ettim.. Beni çamurdan çekip alacağına suya doğru iteklemesine açıkcası çok içerlendim Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Oy oy oyyyyy Rüstemmmmmm Twisted Evil Twisted Evil

İshak'ın dere yatağından geçerken çakıllarda kayıp ilk düşüşü.. Zaten gerisi de çorap söküğü gibi geldi, düşmekten kendine gelemedi Laughing Ben diyim 5 siz deyin 8 Laughing Laughing Ama her seferinde yarılıyoruz. Bu gezide herkes düştü, ama hiç kimsede ciddi bir hasar ve yaralanma olmadı. Böyle düşmelere can kurban! Artık biri düşsede yine yarılsak moduna girdik.. Bide düşenin dortu olmaz derler Laughing Laughing

Helal olsun sana - helal olsun.... Yürrüüü beaaaaaa Twisted Evil Twisted Evil

Faris ve Rüstem sonradan katılanlardan.. Farisin bandit 1200 buralara gelemeyeceği için o da YBR125 ile takıldı gurubumuza. Ama maaşallahı vardı yani. Bu gezide YBR125'ler aslanlar gibi gittiler hakkaten. Hepsini tebrik ediyorum.

Adventure Team muhabere başında.....

Uleyn Haluk sen bu hallere düşcek adammıydın?? Laughing Fotoya bakarmısınız "Ankara'nın dikmeni bir daha gelirsem öp beni" der gibi bakıyo.. Sizi bilmem ama ben bu bakışlardan çok korktum babalar... Helal olsun sana helal olsun........

Dağın başında kaşık bulamayınca Vahdet ne yapsın çöple Nestle Chokella yiyo. Zenginliğin gözü körolsun başka bişe demiyom Twisted Evil

Mücadele mücadele mücadele..... Resimler herşeyi gösteriyo galiba

Samsun’a 10 Km kala Vahdet’in CR250 rampa aşağı inerken motoru kompresöre bindirdiği için yakıt birikiminden dolayı buji ateşlemeyi kesti. Kendisi de tamirci olduğundan dolayı takım taklavatı yere serip sorunu giderdi. Bu arada çoluk çocuk da başlarında şebeklik yapıyorlar.. (Altda)

En son gezi dönüşünde Honda Karot'a uğrayıp motorların üzerindeki çamurlu suları tazyikli suyla temizliyoruz ama Haluk'un üstü per perişan. Botlarının içinden çıkan çamurlu suyu görseniz eve sokmazsınız!

Kısaca keyifli ve bir o kadar da züpper bir gezi oldu. Bu geziye ilk katılanlardan Şinasi ve Bahadır haftaya tekrar gidilecekmi diye soradursunlar tadı damaklarında kalanlar ise en kısa zamanda "ENDURO almak lazım baba" demeye başladılar. Katılan arkadaşlar çok mersi.. İnşallah haftaya tekrar tırmanacağız, sayıca kaç oluruz bilmem ama deli tayfasına her geçen gün birileri daha katılacak bu kesin!!

Kalın sağlıcakla....

En son TA6B tarafından Sal Ksm 30, 2004 9:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Haluk
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 1:46 pm    Mesaj konusu: HELAL Alıntıyla Cevap Ver

HARBİDEN HELAL OLSUN BİZE...
xl200
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 2:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vallahi umdugumdan daha iyi bir gezi olmus Shocked
abi super olmus yaaaa kar,yamur,çamur,guneş, ne ararsan var vallahi tebrik ederim ellerinize saglik.
Yalniz anlamadigim birsey var abi niye motorlari hep yerde goruyoruz ya
Smile Twisted Evil Twisted Evil
Ayakliklarimi açmayi unutuyosunuz.? yorgunluktandir. Smile Razz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Invisible
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 2:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne zamandır buralara gelmiyordum. Neler yapoıyorsunuz siz böyle Sad Anca moralim bozuluyor bunları gördükçe....

Tebrikler elbete, kıskanclıktan catlıyorum, esprisine d edğeil.. Nazarlık tkaın kardşeim..
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
halfdentist
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 2:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gökşin abi abartma olayı topu topu 3 kere düştüm ama ilk düşüş gerçekten harikaydı. ama en komiği sonuncuydu. motoru yan ayağa alırken çamurdan sağ ayağım kaydı ve bir baktım motor sağa yatıyor atladım motordan aşağı kıçımın üstüne.
o kadar düşmeme rağmen motorda bir çizik bile yok
motorumla övüneyim biraz. honda kalitesi tabii..
ama hala her yerim ağrıyor iyi yorulmuşum. en kısa sürede tekrarını isterim.

not: ben bu geziye piyangodan çıktım hiç haberim yokken sabah gökşin abinin yanına çay içmeye gittim orada öğrendim.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar