Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - merhaba endurocular

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

merhaba endurocular
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Oguzhanert
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 6:55 pm    Mesaj konusu: merhaba endurocular Alıntıyla Cevap Ver

Forum okumayi severim ama uye olup yzi yazmayi hic sevmemisimdir.
Ama motor almaya kafayi o kadar taktim ki evet simdi burada sizlerden yardimci tuyolar istiyorum. 180 boyunda 90 kiloyum. Isimiz geregi ya dagda (madenciyiz) yada ovada (hayvancilikla ugrasip ciftcilik yapiyoruz) yani arazide yol yapiyorum. E arada birde kacamaklar yapip ege kiyilarinda gezmekte istiyoruz. Aslinda harley nightrod asigiyim ama tabiki butce kisitli kullanim alani bu secenegi eliyor. Naked istiyordum onceleri ama arazide cabuk yipranicagini dusunuyorum o yuzden enduro da karar kildim. Tecrubem cok cok yok ama aldim mi en az 2-3 yil kullanayim diyorum.

genel manada 0 dusunuyorum ancak temiz bulursam 2. elde bakabilirim.

Valla kafamda bazi modeller var belki hepsi farkli telden ama benim icin dusuncelerinizi soylerseniz cok makbule gecer

bmw g650gs veya 650 sertao
ktm duke 250 (evet enduro deil ama ktm sonucta)
WR 125X YAMAHA
XT 660Z TENERE
honda TRANSALP XL 700

simdiden paylasimlariniz icin tesekkurler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 24, 2013 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oguzhanert, Hoş geldin iyi forumlar Smile
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 26, 2013 8:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oguzhanert, hoşgeldiniz , iyi forumlar
Başa dön
leventsen
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 26, 2013 10:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba oguzhanert

öncelikle hoşgeldin, iyi forumlar

öncelikle ben de yenipazar lıyım, maden mühendisiyim ve de çift çi bir aileden im. Smile

ama asıl önemlisi geçen sene motorsiklete aktif olarak başladım.. Eskiler benzer soruları cevaplamaktan sıkılmışlardır belki diye dilimin döndüğünce ve kendimce cevaplamaya çalışayım

2004 model bir F650 GS kullanıyorum.. baştan itibaren maceraları, neler yaşadığımı blogumda baştan sona görebilirsin Smile

seçeneklerine bakarsak, öncelikle bizim oralarda en güzel gidecek makine enduro olacaktır. ya da güzelim nazilli dağlarında zeytinlik ve kestane bahçeleri arasında gezinmek için enduro-cross (tanım doğrumu bilemem ama CRF250L gibi makineleri nasıl tanımlarım bilemedim) da olabilir.

başlangıçta 650 ile başlanmaz, 125,250 olsun kısmına girmeyerek kısa kısa modellerine bakarsak

bmw g650gs veya 650 sertao , bence tam oraların makinası hatta çift silindirli değilde eski tek silindirli daha da iyi olur, kendi makinam olduğundan değil hani..

ktm duke 250 (evet enduro deil ama ktm sonucta) , olumsuz

WR 125X YAMAHA , bence iyi alternatif sınıf olarak ama yeni çıkan HONDA CRF250L, fiyatı ilede, öne çıkıyor, ama teslimat sıkıntısı var

XT 660Z TENERE , çok ideal olur ama, hele bizim oraların yolarına dağlarına, ama GS daha önce gelir, belki ikinci motor olarak

honda TRANSALP XL 700 , tartışmaya gerek yok, olur amabenim açımdan GS daha önce gelir, tamamen kişisel yorum

kolay gelsin, en heyecanlı ve zevkli kısmındasın

Piaggio FLY 100 beyaz 2012, Bodrum
BMW F650 GS sarıkız 2004, Ankara
http://motorsiklettutkum.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Oguzhanert
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 28, 2013 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tesekkurler Levent abi yorumlarin icin.

Valla hep internetten bakioduk videolara fotograflara. Dun izmir e gittim canli canli gormeye motorlari.

Acikcasi Tenere 660 ve bmw 650gs arasinda karar verecegim. Ama bu kadar buyuk olacaklarini tahmin etmiyordum, gozum korktu. Bir kac hafta egitim alip o sirada da bol bol yeni motor deneyip karar verecegim.

Donus yolunda motorun uzerinde olmadigim icin uzgundum acikcasi. Ama isin sakasi yok tabiki.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar