Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yorumsuz

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yorumsuz

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Cum Mar 04, 2011 10:01 pm    Mesaj konusu: Yorumsuz Alıntıyla Cevap Ver

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Misafir
Misafir

MesajTarih: Cmt Mar 05, 2011 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gelişmişlik ölçütü olarak kişi başı yıllık çöp oluşumunun da hesaplandığını duymuş muydunuz?
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 07, 2011 10:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eee normaldir ygr, tüketirken düşünmeyen bir çağdayız. istatistikçiler için yepyeni bir uğraş. ben yıllık harcadığım elektrik ve su miktarını hesaplardım, azaltabilirmiyim diye hesaplar kitaplar yapardım, adamlar çöpümüzü istatistiki hale getiriyorlar. Organiklerden korku yok, toprağa karışıp yokoluyorlar sonunda, ama petrol bazlı ürünler için aynısını söylemek zor.Her ne kadar geri dönüşümlüdür de dense dengeleri bozduğu aşikar.
Geçenlerde izmir büyük şehir belediyesinin naylon poşet üzerine bir seminerine katıldım. pazarlardan naylon poşeti kaldıracaklarını beyan ettiler,anlattılar durdular. el kaldırdım ve sordum, "" yani bundan sonra pazarlarda naylon poşet yerine kese kağıdı, ip filemi kullanılacak"" dedim, izmir büyük şehir belediye başkanının danışmanıymış sorumu karşılayan kişi, bunun ifade etmediklerini, ama pazara giren naylonların geri dönüşümlü olması için çaba sarfettiklerini dile getirdi. perşembe günü pazara girdim, evimin yolu üstü, ne kese kağıdı gördüm nede ip file, NAYLON'a devam.hiç kimsenin umrunda değil.Vurdumduymazlık almış başını gidiyor.
Ben bir soru daha yönelttim toplantıda. deniz kenarında balık tutanların misinalarını denize attıklarından dolayı pek çok canlının bu misinalara takılıp öldüğünü anlattım, bunun için birşeyler düşünülüyormu acaba dedim.cevap şıktı..

""hobi için balık tutan insanlara nasıl engel olabiliriz,takdir edersiniz ki bu onların keyif aldıkları bir durum.""

yani balık tutarken sağa sola attığı misinadan kuşlar ölmüş, bir sokak kedisinin köpeğinin boynuna dolanmış can çekişerek ölmesine sebep vermiş önemi yok,yeterki adam balığını tutsun tutabilsin.

""yorumsuz""
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar