Endurocu.Com

         
 

 

 
         
  |  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu


 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:denizket
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8714

Sitede şu anda toplam 1930 aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  Motosiklet Teorisi Nasıl Doğdu

“Motosiklet Teorisi” nasıl doğdu… Bir süre önce Anet haber grubunda gelişen yazışmalar üzerine pek çok motosiklet sürücüsü, merakllısı, çaylağı ve kendim de dahil olmak üzere tecrübelisinin aslında pekçok motosiklet sürüş tekniğinden bi haber olduğu, yani başlayan-ada başlayacak olanların bilgi açlığını giderecek kaynakların darlığı dikkatimi çekti. Ufak tefek sorulara cevap verirken birden, bu böyle olmayacak, iyisimi şunu konu bazında dilimlere ayırıp yazmaya başlayayım, hem millete yararlı olurum, hem kendi bilgi düzeyimi ölçerim, yeni şeyler öğrenirim, sorular-cevaplarla hiç olmazsa işin teori faslını kusursuzlaştırmaya çalışırız beraber diye "ipuçları" diye bir seri yazıya başladım.

Beğenildi ve hala devam ediyor anet/hobi motosiklet grubunda, İkiteker de, Motosiklet Delisi'nde ve Motosiklet Türkiye'de. Burada da yine aynı felsefeyle ve bilgi alışverişini yaymak gayesiyle aynı seriyi "Motosiklet Teorisi" adı altında toplamaya başlıyorum. Göreceksiniz iş "ipucu" boyutunun oldukça üstünde, o yüzden bu isim daha uygun olacak gibi.

Bu dizi özellikle az tecrübeli / başlamaya niyetli / yeni başlamış motorcuları hedefliyor. Motosikletin keyifli, güvenli, eğlenceli bir spor olabilmesi için gerekli bilgileri vermeye çalışıyorum. Tecrübeli, benden daha bilgili arkadaşlarda lütfen okur katılımda bulunursa memnun olurum(z).

Tüm anlatım kendime aittir, yani biryerlerden doğrudan alınmış metinler değil. Kendi bilgim, tecrübem, okuduklarım, öğrendiklerim, bana öğretilenler, deneyip filtre ettiklerim vs. Motosiklet Teorisi yakında bir kitap haline dönüşecek, halen üzerinde çalışıyorum.

Biraz da kendimden bahsedeyim; Tanışalım bölümü için başka sitelere de yolladığım "resume" mi buraya da yollayayım dedim...

50' sine merdiven dayamış, ABD' de NY' da yaşamakta olan motosiklete tam olarak hatırlayamadığım bir süredir gönül vermiş bir mimarım.

Yaklaşık altı yıl önceden bu yana web ortamında motosikletle ilgili birşeyler yazar dururum. Amacım en az kendim kadar bilinçli motosikletçiler görmek yurdumda, öğrendiklerimi tecrübelerimi paylaşmak, yeni şeyler öğrenmek, kendimi geliştirmek bu konuda... Ve tabii yeni arkadaşlar dostlar edinmek... sizler gibi.

Hepinize başarılar, ve sağlık diliyorum. Lastikleriniz yerde kalsın.Yazar: Reşat Arbaş
"MC World DD"
E-mail: donald_duck@newyorkcity.com
Web: http://donald.hypermart.net/MCWorlDD.htm
Copyright © Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma: 2004-09-28 (3284 kez okundu)

[ Geri Dön ]
 
 
Bilgi & Servisler

Foto GaleriEtiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar