Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Arazi Lastikler

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Arazi Lastikler
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 09, 2004 7:27 pm    Mesaj konusu: Arazi Lastikler Alıntıyla Cevap Ver

Selam arkadaşlar.

Şöyle güzel bir lastik yaparsam kendime, üstüm de çamurdan kurtulmasa diyorum.

Otobanda zorlamayacak, toprakta zevk almamı sağlayacak en iyi diş desenine sahip lastik TKC80, ve piyasada şu anda yok. Süleyman Memnun'a sordum. Daha önceki motorumda kullandığım Mitas'ın markasının tubles jantlar için lastiği yokmuş. Metzeller'in Karoo'su ise diş desenleri çok sıralı oldugu ve diş aralıkları fazla açık olduğu için arazi dışında yola temas alanı düşük ve vibrasyon yapma ihtimali var.

Bulabilirmiyim bilmiyorum ama Metzeller'in Enduro3 ve Enduro3 Sahara modellerini düşünüyorum. Yolda Karoo'dan daha iyi olduğunu biliyorum ama arazide ne kadar verimlidir? Bilgisi olanlar birşeyler yazarsa sevinirim.

Birde internetten siparişle lastik almak mümkünmüdür. Hangi siteleri tavsiye edersiniz? Ne kadar zamanda gelir? İrice bir paket olacağı için gümrükte takılma ihtimali varmıdır?

Şindiden teşekürler.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 10, 2004 8:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam,

Karoo yu enduro3 lerle kıyaslamak, tek silindirle çift silindiri kıyaslamak gibi bir sey olur bence,
Karoo asfaltta bir o kadar rahatsız edici lastik olmasina ragmen,
arazide ozellikle karda ve çamurda mükemmel, makineyi hic bir yerde birakmaz nerede ise,
enduro3 ler Karoo ya gore daha cok asfalt agırlıklı kalıyor, kuru toprak yolda da idare eder, ama çamur ve karda dis araları cabuk doluyor ve olduun yerd ekalıyorsun,

ancak senin 1150 ye takacagın dusunulurse enduro3 olabilir dostum, makinenin agirliğindna dolayo çok sarp yerlerde ve fazla karda amurda d akullanmayacagını varsayarasak uyar bence,

Pirelli MT-21 i denedin mi?
asfaltta Karoo dan cok iyi Enduro3 kadar basarılı,
arazide enduro3 den cok cok iyi, karoo kadar basarili,
Mitas ı gec hocam, ben denemek icin aldım ama sonuc olumsuz, Sad
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 10, 2004 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Afro

Bir dostumda TKC 80 var ,galiba satiyordu az kullanılmış istersen onunla bir bağlantıya geç ,ebatlar senin motora tam uyması lazım !

arkadaşın nickname'ı LC4MILITARY400
Wink
LC4MILITARY400
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Arl 10, 2004 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SELAM AFRO

SANA MAİL ATNIŞTIM BENDE TKC 80 VAR DİYE FAKAT CEVAP VERMEDİN
TEKRAR TEKLİF EDİYORUM İSTEDİĞİN AN BENDEN TKC LERİMİ ALABİLİRSİN BEN ONLARLA 1500 KM ANCAK YAPMIŞTIM TEKLİF BENDEN KARAR SENDEN LASTİKLER OKMEYDANINDA DURUYOR GELİP GÖREBİLİRSİN.
YARINA AZ KALDI,

LC4 MILITARY 400
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
funduro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Arl 13, 2004 4:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,

Ben F650 GS'ime daha bir hafta önce TKC-80 taktım.
Uzun araştırmalardan sonra TKC-80'e karar verdim ve gerçekten çok doğru karar. Ama bu kararda sevgili Alp arkadaşımın zorlamalarının payı çok büyük. Sanırım Alp kuzenine ait olan 1150 Gs ADV'ye de bugün yarın bu lastikten takacak. İlk intibam mükemmel yol tutuşunun olduğu. asfalt performansı beklediğimin çok çok üzerinde, henüz araziye daha çıkmadım ama sanırım bu hafta sonu deneyeceğim. Rodajı da bitmiş olur zaten.... Vibrasyon çok farklı değil. İsteyen gelir benim motorda dener. Endurocu dostlara can feda... Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar