Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE500 den sonra...?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE500 den sonra...?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 02, 2010 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba.

Sorduğun soruyu ben de bir çok kere düşündüm lordlothar. Aklıma KLE 500 den başka benim tarzıma uygun daha büyük bir motor gelmiyor maalesef. Velevki KLE 750 veya KLE 900 çıkarsa o ayrı. Ah Kawasaki; bitirdin gerçek dualleri.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 02, 2010 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eğer KLE 500'ün titreşimi ve sürüş konforu seni rahatsız ediyor ise zaten tek silindirli modellerin hiçbirini düşünme bile. Tek silindir daha çok titreşir, konfor düzeyi daha düşüktür uzun yol asfaltta.

Ancak bende KLE 500 ile neden cesaret edemediğini anlayamadım. Gidemeyeceğin bir yer olduğunu zannetmiyorum o motosiklet ile. Ancak daha konforlu gideyim diyorsan eğer, sanırım senin için Suzuki Vstrom DL650 tatminkar bir seçenek olacaktır. Asfaltta yüksek hızlarda daha konforlu bir yolculuk yaparsın KLE500'e göre. Yine arada gözünün takıldığı toprak yollara da girebilirsin (lastiğine bağlı birazda) Toprakta hakimiyeti KLE500'e göre biraz daha zor olacaktır ama pek sorun yaratacağını zannetmiyorum.

Tek silindirli gerçek endurolar maalesef senin kriterlerine uygun değil.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mami
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 02, 2010 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

serhat kardeşim motorunamı güvenmiyorsun yoksa kendinemi..ben 4 yıldır kle 500 kullanıyorum ve 2007 yılında makedonya turu yaptım ve her yıl turlara cıkıyorum kle 500 makinemle..bence o güzelim kle 500 makinene güven.
Başa dön
Umut_YILMAZ
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 03, 2010 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLE 500 ünüzün bakımlarını tam yaparsanız ve makineniz temiz ise hiçbir sorun olmadan uzun yola çıkabilirsiniz. Ben 1 günde 700-800 km yol yaptım o makine ile durmadan, emin olun düşündüğünüz kadar titremiyor. Çünkü o yollarda konforlu bir touringi de kullanıyorum ve vibrasyonu kle den biraz (dikkat lütfen, sadece biraz) daha iyi. Ha ben azıcık daha konfor arıyorum diyorsanız uzun yolda Vstrom 650 olabilir. Ha azıcık da istediğimde arazi dağ taş da aşayım derseniz transalp daha uygun gibi. Emin olun o makineler sizi üzmeyecektir. Ama bilin ki tarzları arasında biraz fark var.
TRANSALP XL650V
TENERE XTZ 660
DL 1000
Başa dön
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 03, 2010 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.

- Şehir içi ya da düşük hızda vibrasyon şikayetim yok. Dediğim gibi ilk motorum (KLe2004) olduğu için kıyaslama yapmam zor ancak beni rahatsız etmiyor. Ne zaman 120 nin üstüne çıkıyorum, rüzgar rahatsız etmeye ve yormaya başlıyor. Uzun yolda özellikle otobanda bu hızlarda giderken saat başı mola verme ihtiyacı duyuyorum.

- Makinaya güveniyorum, çok da seviyorum. Hız meraklısı da değilim ama daha uzağa daha rahat gitmek için başka alternatifler neler olabilir diye düşüşüyorum.

- Biraz çok yakıyor. 2004 KLE si olan varsa yakıt tüketimini yazarsa çok sevinirim.

"Ben bir silah hayaliyim ama içimdeki kurşun gerçek"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar