Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - merhaba, pegaso 650 mi? kle 500 mü? hangisi tercih edilmeli

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

merhaba, pegaso 650 mi? kle 500 mü? hangisi tercih edilmeli
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 8:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pegaso derim elbette, avatarımdan da anlaşılacağı üzere. Razz 2 senedir pegaso kullanıyorum, nadir problem çıkaran bir motor. Rahat, konforlu, üstelik öyle vibrasyondan civataları falanda gevşemez:D yani bana hiç olmadı. 2kişidede sorusuzdur 2kişi artı yükde de. Uzun yolu bence 650lik tek silindirlerde en konforlu olan makinedir. İvmelenmesi gayet iyidir. Yakışıklıdır, sağlamdır... Sesi güzeldir,toktur...Very Happy

Bence KLE ile kıyas kabul etmez:D

Yedek parçaya gelince diğer markalarda 10gün bekliyosan aprilia da 15 beklersin ama parçanı alırsın.Kolay makinadır lego gibi. Dağıtır toplarsın. Çok sıkışırsan netten siparişini verirsin alırsın parçanı. Dediğim gibi söylendiği kadar abartılı yedek parça problemi olduunu düşünmüyorum, yaşamadımda.

Aprilia dan anlaya iyi ustalar var. Her problemibir şekilde çözüyorlar yada yol gösteriyorlar.

En son okantezer tarafından Çrş Oca 31, 2007 8:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
kingOfTheExtrem
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 8:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

valla sahibi ne diyorsa odur. Okantezer dediyse pegassocu olarak pegasso derim Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 8:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

valla sahibi ne diyorsa odur. Okantezer dediyse pegassocu olarak pegasso derim

Aman hocam eywelleh Very Happy Sende KLE kullanmışın ama Very Happy KLEyi kesinlikle kötülemem. Dediğin gibi 91 modelleri hala sokaklarda. Pegaso nunda 93 leri Very Happy
İyibakılırsa bu makinalar evladiyeliktir ne diyim. Motor işi zevk işi. Şöle ikisinede bi bak. Ah be diye iç geçirdiğini al bence.
Sahip olduumuz motor en güsel motordur, benim şahanım PEGASO Very Happy Uçan atımVery Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
kingOfTheExtrem
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 8:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sonucta ben sadece kullandım sen sahibisin kesinlikle daha iyi bilirsin umarım birgün pegassoda kullanırımda kıyaslarım... Tabi zevk işi yinede ama bencede pegassonun tarzı daha hoş duruyor. KLE daha çok funbike tipinde endurodan çok.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
enginsoyerdem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli Arkadaşım.
Öncelikle ben BMW MOTOSİKLET BAYİİ'inde çalıştığım(KOSİFLER OTO) ve 1974 model BMW R60/6 motosiklet kullandığım için tabii ki BMW'nin yeri bende çok farklıdır.
Ama APRILIA İtalya'nın önde gelen bir markasıdır,KAWASAKI ise oldukça beğendiğim bir markadır.
Ancak burada daha doğrusu tercih açısından nasıl bir amaçla motosiklet istediğin önemlidir.Eğer uzun yol yapmak ve daha çok konfor arıyorsan ve yine aynı zamanda arkana bir artçı binecekse KESİN OLARAK APRILIA PEGASO 650 derim ben.
Tüm bunların yanında ben fazla uzun yol yapmayacağım,benim için şehir için de ani fırlama,çeviklik ve serilik daha çok önemli dersen ve artçıda binmeyecekse o zamanda KAWASAKI KLE 500 motosiklet ön plana çıkar.
Lütfen çok iyi düşün,kararını ona göre ver,çünkü motosikleti alıp binecek ve bu motosiklete karşı en iyi adaptasyonu sağlayacak kişi sensin...
Sonradan pişman olma,neye göre motosiklet istediğini çok iyi analiz et.
Sana şimdiden bol motorlu,sağlıklı,kazasız belasız,güzel günler dilerim.
Not: Her ne kadar Kawasaki KLE 500 2 silindir,Aprilia Pegaso 650 tek silindir olmuş olsada ve buna bağlı olarak mantık açısından tek silindir motorun 2 silindir motora göre titreşim ve vibrasyonu fazla olsada,uzun yolda Aprilia Pegaso 650'nin oturuş pozisyonu ve dizayn açısından konforu daha iyidir.
SAYGILARIMLA.
Engin SOYERDEM.

En son enginsoyerdem tarafından Pts Şub 05, 2007 5:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar