Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - dl 650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

dl 650
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gingerbiker
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 11, 2005 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şu elcik korumayı ısmarlayayım bari internetten... ama burada gümrük falan alıyorlarmı?
Birde bugün yeni cam takdırdım... yarın test edip size yazarım...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 12, 2005 12:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://autos.groups.yahoo.com/group/suziriders/ diye türk suzuki kullanıcılarının mail list'i var. Ben geçen sene DL650me ingiltereden orjinal elcik koruma getirtmiştim. herşeyiyle o zaman 150 milyon gibi tutmuştu. Alışveriş yaptığım siteyi bulamadım fakat başta bahsettiğim listenin arşivinde var.

Bence eğer ağır araziye girmeyi düşünmüyorsanız alt korumanın hiç gereği yok. Ben devamlı iki kişi kullandım bi sürü kaldırımdan indim çıktım altını hiç vurmadım. Ama tercih sizin tabi.

Bu arada hava filtresinin merak edilicek bi tarafı yok..Smile Filtreye ulaşmak için sağ sol kafa grenajı ve depolu söküyorsunuz. Ben 6500km'de söktüm filtre pırıl pırıldı. Yanlış hatırlamıyorsam hava filtresinin servisi 10 bin km gibi biyerlerdeydi.

Benzin sarfiyatı ortalaması adam gibi kullanımda 5-5.5 lt.

DL650nin max torku 7500 devirde. Burdan sonrası sadece benzin yakmaktan başka pek bir işe yaramıyor. vites değişimlerinizi 5500-7500 arası yaparsanız hem siz hem motor mutlu mutlu gezersiniz.
gingerbiker
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 15, 2005 5:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yav bişeyler yazma ihtiyacı duydum... Son aldığım camı şilede biraz olsun denedim. Gerçekten 120-130 kask açık gidebiliyorum. Ancak psikolojik olduğuna inandığım ( bilemiyorum yani) sanki ilk defa motor 130 km de biraz kafayı titretti gibi geldi.. Daha önce olmamıştı sanki.. Yada bana öyşe geliyor... Hayırlısı..
Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 16, 2005 9:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeni camı takmadan önce orjinal camın yükseklik ayarlarıyla deneme yaptın mı? camda 3 kademeli ayar var. Yükseklik ayar değişimi biraz zahmetli olsa da çok da zor değil. Ben 2. kademede kullanıyordum, orjinal sele ile biraz tirbülans yapıyordu. DL1000 selesi taktım ve mis gibi oldu. Yani aslında sorun sürücü oturma konumunun alçakta ve uzakta olması. Camdan dönen hava, cam ile sürücü arasınagirip tirbülansa sebep oluyor. DL1000 Selesi DL650 selesinden yaklaşık 2 cm daha yüksekte ve biraz daha düz. Dolayısı ile cam ile mesafe aynı kalsa bile sürücü konumu yükseldiği için tirbülansdan etkilenmiyor. Ayrıca arkadaki yolcu ile de boy farkı azaldığından yolcu da daha rahat ediyor.

Bu bahsettiklerim, 173cm sürücü, 165cm yolcu için geçerli olabilen durumdur.

130 üzeri kafa sallama ise çok büyük bir ihtimalle taktığın büyük camın tuttuğu hava ile alakalıdır... Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
gingerbiker
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Hzr 16, 2005 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tüm kademeleri denedim.. hiç memnun olmadım... sorun yükseklik ayarında değil sorun dediğin gibi cam ile kask arası çok uzun.. mutlaka türbülans yapıyor.. birde mototalda satılan açı ayarlı bir cam var ve çok uzun değil. tahminen bu daha iyi olacaktır. ama 2 kat fiyat farkı var tabii.. en son artık onu alıp deneyeceğim... DL 1000 i selesi daha düz.. uzun yolda hangisi daha rahat peki?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
5. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar