Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Aşırı Sıcaklarda Motosiklet Sürüşü Nasıl Olmalı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Aşırı Sıcaklarda Motosiklet Sürüşü Nasıl Olmalı?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SNOBDOC
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 28, 2006 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili stone,okulu olmak ile alaylı olmak arasındaki farkı tekrar anlatarak değerli vaktini almak istemiyorum. Ben olaya daha bilimsel bakmaya çalışıyorum. Alıntı yaptığım yazılar Amerika da yayınlanmış tamamen bilimsel makalelerden size yaptığım tercümelerdir. Sizin anlıyabildiğiniz kadarıyla iki taraflı boklu değnek hiç değildir. Buz takviyesinin vücuda faydasından çok zararının olduğunu da fizikten biraz anlasaydınız hiç yazmazdınız. Genç arkadaşlara yardımcı olmak ve onlara doğru bilgi aktarmak vazifemiz olmalı, bu da ancak bilimsel yazılarla olur, kanaatlerle olmaz

Halim Yılmaz, Antalya
1150 GS
1200 LT

www.akdenizmotosiklet.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
WeaponX
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 29, 2006 8:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

stone demiş ki:
Şimdi önereceğim şeyi uygulayacak olan kask firması parayı koymaya yer bulamaz. Kaskın içinde yada dışında küçük buz hazneleri olsa. bizde biryerden bir yere gitmeden buraları buzla doldursak. uzun yollarda da buzu tedarik edebileceğimiz restourant vs. yerlerden buz yüklemesi yapsan, yapabilsek ne güzel olurdu. Laughing
kuru buz (mavi buz) herneyse daha mantıklı olmaz mı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger
SNOBDOC
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 29, 2006 2:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Buz uygulaması uygulama bölgesinin ısısını daha da düşürür, böylece dış ortamın ısısından daha düşük hale gelmesiyle vücut soğuyacağı yerde tam tersi dışarıdan ısı alarak ısınır. Burada amaç deriyi soğutmak değil iç organları soğutmak, deriden de buharlaşmaya devam etmek. Sadece boyna uygulanan ıslak bandananın bile çok faydalı olduğu görülecektir.

Halim Yılmaz, Antalya
1150 GS
1200 LT

www.akdenizmotosiklet.org
Başa dön
drhy
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 12:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar
bende vakit buldukça buraya literatürden alıntılarla yazmak isterim ama bu konuda tecrübem olmadığını belirterek sadece alıntılarla yazmayı düşünüyorum.. Antalyada motor kullanmanın inanılmaz külfetleri olduğunu yaşayarak öğrendim. Hiç bir ışığa bu kadar yalvarır baktığımı hatırlamıyorum. Bu arada güvenliğimden ödün vermeden motorumu kullanmaya çalışıyorum!!!. Ben kendim için yazlık bir pantolon arıyorum. ama onlarda olması gereken özellikleri bilmiyorum. Ayrıca bana kazandıracağı neler vardır onlarıda bilmiyorum. Benim için en önemlisi kasıklarımdaki ve popomdaki teri alması ve accıkta üflemesi Smile eğer mümkünse. bu konuda fikirlerinizi almak isterim.
Başa dön
ERGUN
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Tem 02, 2006 3:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bütün bu bilgi ve tecrübelerin ışığında iyi bir planlamanın faydasına inanırm erken kalkan yol alır.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
4. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar