Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp 650 düşünüyorum, bilgiye ihtiyacım var

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp 650 düşünüyorum, bilgiye ihtiyacım var
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 02, 2009 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abiler kardeşler zaten defalarca yazmışlardır ben kendi tecrübelerime göre anlatayım o zaman arzu eden okur Smile bende bir 3 ay kadar araştırdıktan sonra Ta aldım ve bu ilk motorum. Öncelikle acemi olduğum için benim yaptığım bazı hataları geçiştirebilen bir motor. Mesela virajda yanlış gazlama yada vites değiştirmenin hata olduğunu düşmeden anlayabildim bu motor sayesinde. Ani ve gereksiz tepkiler vermez yumuşak kullanıma sahip. Selesi biraz kalın ve yüksekçe( tüm endurolar öyle aşağı yukarı) boyun kaç bilmiyorum ama ben biraz seleden traşlama birazda bot takviyesiyle kullanabiliyorum.Başlarda birhayli sıkıntı çektim Smile Bakım için servise 110 TL verdim. Yakıtı için çok diyorlar ben 5,5-6 lt arasında harcıyorum 100km de. 120km hızda gayet konforlu şekilde gidebiliyorsun ki bence ideal bir hız yol için. Arazi deneyimim olmadı ama çıkan arkadaşlarımız var bu konuda onlar daha iyi bilgi verir sanırım. Şehir içinde rahatça dolaşabileceğin bir makina. 5000km yi geçtim şu ana kadar hiçbir sıkıntım olmadı. Hayırlısı olsun şimdiden
Sağlıcakla kal
Zafer

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok teşekkürler Zafer arkadaşım.

Geçenlerde bir TA'nın selesine oturdum iki ayağım da yere neredeyse tam basıyor (boyum 180). Sorun olmaz gibime geliyor.

120 km/s yeter de artar bile benim kullanacağım yollar için. Smile

Bakım giderleri de çok göçertici değil gibi sanki...

Bir buçuk senedir motor kullanıyorum. Bu benim üçüncü motorum olacak (Agility 125, sonra da Yamaha Xmax 250), ama ilk vitesli motorum olacak aynı zamanda. Ayarlayabilirsem eğitim de almayı düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TRNSbariskan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 3:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:

Yaklaşık bir buçuk yıldır motor kullanıyorum ve köy yollarına girmeyi çok seviyorum. Benim için en önemli faktör motorun sağlam olması ve yarı yolda bırakmaması. Çünkü genelde yalnız geziyorum ve bayağı ıssız yerlere gidiyorum. Genelde de TA'nın güvenilirliğinden bahsediyor herkes. Benim için bu çok önemli.

Endurocu com a hoşgeldin tekrar...
TA kullanıcısı olarak, motosikletimi öveyim biraz Mr. Green

Transalp 650cc kategorisindeki en iyi motosikletlerden biridir.
Yukarıdaki taleplerinin tümünü fazlasıyla karşılayabilecek bir motosiklettir.
Asfalt dışı ortamlarda da performası çok iyi ben memnunum.Yakıt tüketimi diğer
modellere göre belki biraz fazladır ama onu başka avantajlarla (bütçe) kapatır.
Sağlam bir motosiklettir.Yolda bırakmamaya gelince bu model yıllardır yollarda. Wink Adından da anlayacağın gibi TransALP (ALP ler gelsin aklına Smile )

Servis ve yedek parça konusunda da Honda nın çok iyi olması bir artı.Bu konuda sana İstanbul'daki arkadaşlar yardımcı olacaktır.Ayrıca bazı bakımları
kendim yapıyorum.Merakın varsa ve biraz elin yatkınsa zamanla sen de yapabilirsin Diğer modellerle karşılaştırmalarını 3 ana madde de yapabilirsin;

1- Teknik inceleme
2- Bütçe
3- Fiziksel uyumluluk (Bunu zaten test etmişsin TA için)

Sitede teknik incelemelerle ilgili çok yaralı bilgiler var.
Sağolsun yazanlardan ben de çok yararlandım.
Motosikletini aldığında birlikte resimlerinizi de paylaşırsın.
Umarım gönlündeki motosikleti (TA) alırsın Mr. Green

Kazasız belasız, İyi sürüşler Cool

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 7:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2 yıldır TA kullanıyorum. Şu ana kadar iç bir sıkıntı yaratmadı. Çok seri bir motor değildir. Dedikleri gibi biraz daha fazla yakar. Orjinal yedek parça biraz pahalıdır.(Hepsin de orjinal pahalı) 6000 km bir bakımlarını hep Honda serviste yaptırdım. Normal fiyat aralığı 140-150 arası. Ancak ara ara buji hava filtresi gibi şeyler değişince fiyat artar. Örneğin orjinal hava filtresi 170 TL. Aksesuarı bolca bulabilirsin. Geri ye dönüp bu bilgilerden sonra TA alırmısın derlerse. Evet yine TA alırım. Bu biraz gönül işi. Kimse kızmasın bu sadece duygudur. Örneğin F 650 az yakar falan bir sürü artısı olabilir ama ben görüntü itibarıyla beğenmem.(Görüntüsü çılız gelir bana). Bu katagori de alınabilecek üç motor var bence Suzuki DL650,BMW GS650 ve TA gönlün encok hangisini çekerse onu al. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mkaplan_55
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

.....X-max gibi motor kapıdan eksik edilmez abi. Tabi büyük motorun yerini tutmaz ama onun keyfi bir bambaşka hemde şehiriçi kullanmı için biçilmiş kaftan.
.....Gel sen X-MAX ı satma 2006 yerine 2000 Transalp al. Nasılsa Transalp senide eskitir torunlarınıda Smile
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Sonraki
3. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar