Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - XT125R - Artçı ile yolculuk

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

XT125R - Artçı ile yolculuk
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
DISTORTEDMAN
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Hzr 01, 2007 7:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
XL 200 süper alet derım. Wink

Olabilir onuda araştırayim bi internette.

NX4 hakkında olumlu fikirlere sahip oldum yazılanlara bakarak. XL200 başlangıç yapmama daha uygun teorik olarak. Üstelik selede muadillerine göre daha geniş gözüküyor. 1-1,5 saatlik yolculuklarda rahatsız etmicek gibi duruyor. Yalnız şu hondanın yaptığına anlam veremiyorum. Bu tarz motorlarda gördüğüm kadarıyla ülkemizde bi açık var. Yani kros/enduro tipi motorlar 200cc den direk 600cc ye atlıyor sanırım. Honda mis gibi NX4 Falconu ve XL200'u getirmiş fakat devam ettirmemiş Mad Halbuki en azından NX4'ü herkes çok övüyor..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
rayn41
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 9:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşım
bence enduroya artçı aldığında sürüş ne kadar zorlaşıyorsa, binek motorlara aldığındada o kadar zorlaşıyor. ilk zamanlar eşim alışana kadar beni çok yordu hatalar çok yaptı. geriyi yaslandığında sanki 2 motor kullanıyordum. endurodaki en büyük zorluk arkaya binen yük fazla olduğundan ön teker boşa çıkıyor ve daha fazla dikkat gerektiriyor (virajlarda). bende aynı dönemde hem ybr vardı hem skyteam. sky team 2 kişi performansında hiçbir değişiklik yokken ybr ile bayırlar pek çekilmez hal alıyordu. skyteam 2 kişi yeri koparırcasına gidiyor.
sonuç 1= enduroyu azda olsa seviyorsan enduro al. çok arkaşım senin gibi ve benzeri şeylere takıldılar şimdi çok pişmanlar. SEVİYORSAN 2 KİŞİDE BİNERSİN 3 DE
sonuç2= paran varsa japon al. paran az veya yoksa hiç düşünme al çin, mal sahibi motor sahibi ol yaşın geçmeden.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
DISTORTEDMAN
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2007 10:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

rayn41, ben aslında seleye sığmayı ve de makinenin o ağırlığa dayanımını merak ediyordum. Ben 1.90m.-85kg. ve artçım 1.60m.-55kg. iken sendeki gibi ST200 alsam makineye işkence çektirmişmi olurum. ST200 özelliklerine baktım maksimum 100kg.yük diyor. E kafadan bitiyor iş, ben ve artçım kafadan 140kg. geliyoruz.

Aynı zamanda seleye sığmayıp kendimizede işkence çektirirmiyiz?

Kendine göre kıyaslayıp cevaplayabilirmisin.. Bi şekilde enduro istiyorum tabiki. Ama ne bileyim mesela beni düşündüren bu boy/kilo meselesinin kesinlikle sorun yaratmayacağı bir marka-model vardır. Bilenler yönlendirir ve yanlış bi karar vermeme engel olur.. diye düşünüp bu başlığı açtım.

Çin-Japon alma konusunda fikirlerine de kesinlikle katılıyorum Wink eyvallah
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
rayn41
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 06, 2007 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bak ben 75-80 kilo civarlarındayım. eşim 85 den aşağı hiç düşmedi. (ayrıca maksim yük kapasitesi 15o kg) Ben suan 10000 kmdeyim. ve bunun 4000 i eşimle izmit- adapazarı arasında geçti. ayrıca birde ist fuara gittik eşimle. dediğim gibi tek de 120 yapıyor 2 kişide. birazdaha geç oluyor tabi.
Başa dön
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 06, 2007 10:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Rayn.. hayal kırıklığı yaratmak istemem ama... sanırım bir servise gidip göstergenin hız modunu değiştirmen gerekecek...çünki şu anda normalden 20 km fazla gösteren moddasın...

genelde tüm xt ler bu gösterge modunda satılıyor....(belki başlangıç motoru olduğu için felandır..)

bu xt125r lar malesef 100 civarı max yapıyor...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
3. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar