Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kawasaki ER500 hk. acil bilgi!!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kawasaki ER500 hk. acil bilgi!!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum,
Önceki motorun XL200 müş. Servisle yakınlığın var ise , Honda dan memnun isen ve Enduro da n hoşlanıyorsan kullanımın o yöndeyse sana NX4 ü tavsiye ederim. ER5 GS500 ile bu motorların sınıfı çok farklı. Aslında tek düşünmen gereken şey şu; kullanım amacın ne?
Bu sorunun yanıtını biliyorsan doğru seçimi yapacaksın.

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Chaos
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan ve GündüzHakan kardeşlerim; ben endurocuyum, gönlümdeki arsalan hep endurodan yana olmuştur.
Ancak tayin nedeniyle artık Çanakkale'ye yerleştiğimden memleketim olan Edremit'e ise 140-km kadar oluşum nedeni ile hafta sonları hava güzel olduğu müddetçe eşimle ve eşyalı olarak gidip geleceğimizden 17-ps olan XL200 maalesef bu yolda yeterli değil...
Yola artçılı ve eşyalı çıkacaksan en az 30-ps makine olmalı altında, artık kamyonetler bile 120-km hız ile gidiyor akan trafiğe mecburen uymak zorundasın "biliyorum motosikletin hız limiti 70-km'dir" ama teori ile pratik öyle değil bunu hepimiz biliyoruz...
Edremit'teyken sürekli dağlarda dolaştımızdan "Kaz Dağı" ve en uzak mesafe Ayvalığa 45-km olduğundan XL200y eterli idi ama şimdiki şartlarda tarz değişikliği söz konusu olmuştur, haa derseniz 350-600-cc arası enduro senin işini görür hemfikirim de, yani şimdi bende olsam büyük makineyi veripte küçüğe binmem ve bu durumda takas şansı zor gibi görülüyor, oldu diyelim üste verilecek nakit para miktarı büyür, o da bende yok, veya yaşlı bir enduro olur onuda ben almam.... ooffffffff sıkıntılı bir durum....
Tüm bu nedenlerde 500-cc sınıfı enduro&tuoring tipi motosikletlerin benim için uygun olduğuna karar verdim...
Şimdi hedef; ikinci el NX400 veya GS500 olduğu gibi bu segmentteyer alan muadil bir motosiklette olabilir, aslında şeytan diyoo mart ayında fuarda ver XL'yi al bir sıfır twister Twisted Evil

Haydi yookmuuu GS500 ve NX400 kullananann ne dersiniz Rolling Eyes
Haluk
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

GS 500 kullanan arkadaşım yok fakat iyi bir motor olduğunu duymuştum.
NX400 FALCON bence çok daha iyibir seçim olacaktır kullanan arkadaşlarım var Samsun da çokta memnunlar,bu arada sende enduro'dan uzaklaşmamış olursun! diye düşünüyorum...
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 4:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Chaos, bütçeni bilmediğim için sadece tarif ettiğin kullanım amacına uygun memlekette bol bulunan alıp satarken sana sorun çıkarmayacak motorları tavsiye edeceğim;

SUZUKI:
BANDIT 600: iki kişi+yük ile gidemeyeceğin yer yok. Motoru adam gibi bakılmışsa çok sağlamdır. kolay kolay kırılmaz. ama memleket kasap dolu en sağlam motoru bile kurcalıyıp bozuyorlar. dolayısı ile yüksek model tercih etmek daha iyi olabilir. 2003-2004 modelleri 8-9.000 YTL civarında.
GS500E: Tek kişi için uzun yolda şehir içinde mükemmel üçlü çanta bile takıp gezebilirsin. iki kişi için bayağı ufak. ama 140 km idare edebilirsiniz.
2002 modelini daha yeni 5.5 - 6.000 YTLye sattılar.
DR650: Sahibinden.com da bir kaç ilanı vardı. uygun fiyatlara bulmak mümkün. Hem enduro hem iki kişi dağ bayır asfalt gezebilirsin.
DR800: memlekette pek bilinmez ama çok iyi uzunyol ve arazi endurosudur. iki kişi ve yük ile dünyayı dolaşabilirsiniz Türkiyeye ithali sanırım 96 da bitti 5-8.000 YTL arasında iyi durumda olanları seçebilirsiniz.

YAMAHA:
XT600/660: Sanırım bilmeyen yoktur, uzun arazi maceraperestlerinin tek geçtiği motor. hafif, dayanıklı, ucuz.. daha noolsun. 3-10000 YTL arası bulmak mümkün
FAZER 600: Banditin daha kaliteli versiyonu. Frenleri daha başarılı, performans biraz daha yüksek. Bandute tercih edilebilir. 6-10.000 YTL arası bulmak mümkün.
TDM850/950: İki kişi asfalt seyahati ve çok hafif arazi kullanımı için uygun. Sıralı çift silindir motoru gayet kullanışlı. isterseniz azgınlığada gelir. 7-12.000 YTL arası temiz bulmak mümkün. Gerçi 950 ler pek fazla satılmadı yeni modal bulunurmu bilemiyorum..

HONDA:
Hondadaki modelleri tek tek anlatmıyacağım çünkü hepsinin üst seviyede sağlam motorları, ve işçilik kaliteleri var. Size uygun Hondalar, NX4 FALCON, TRANSALP, AFRICA TWIN, 6-14000YTL arası bütçe gerektirir..

Bence Bütçe durumu burda çok hassas rol oynuyor. Mesela 12.000YTL ye alabileceğiniz AFRİCA TWIN yerine 2003-4 Suzuki BANDIT alabiliyorsunuz. Hatta modeli bir sene düşürüp komple çanta seti de almak mümkün.

Niye başka marka yok diyene cevabımız en başta yazıldı ama tekrar edelim, Bu modeller türkiyede enikinci eli en rahat bulunan ve Chaosun kullanım amacına bence en uygun modeller. Evet ikinci el bi dünya pegaso da var ama parça yok.. bi sürü KLE KLR var ama bırak parçayı servis bile yok.. e ne annadım o zaman..Smile

Şahsi fikrimdir, herkezin bindiği motor en iyi motordur.. Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar