Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - "endurocu" nun kıyafet yönetmeliği nasıl olmalı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

"endurocu" nun kıyafet yönetmeliği nasıl olmalı?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cemo
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2004 1:43 pm    Mesaj konusu: "endurocu" nun kıyafet yönetmeliği nasıl olmalı? Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar arka arkaya geliyo sorularım ama kusura bakmayın. forumlardan anladığım kadarıyla her koşul için ayrı kıyafet tarzları kullanılıyo. fakat buna bütçesi yeterli olmayan insanların ne yapması gerektiğinden bahsedilmiyo. ilk etapta bi mont almak istiyorum ama karşılaştığım sorular yazlık mı kışlık mı road mı off road mı şeklinde çoğalıyor. tap verimle olmasada her koşulda kullanabileceğim montlar yok mu? konforu çok önemseyen bi insan değilim en azından önemseyecek maddi imkanlara sahip değilim. ama güvenlik istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim çünkü çıkamadım işin içinden tek başıma. teşekkürler şimdiden...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2004 2:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eğer kaskın yoksa ilk etapta kask almalısın,
sonra mont daha dogrusu enduro ceketi,
sonra enduro cizmesi,
enduro pantolonu,
bellik
eldiven,
imkan varsa bunların hepsini aynı anda almak lazım,
gelelim mont isine,
yazlık kışlık olayi diğer motorlarda fark edebilir ama bence enduroda yazlık tabir edilen mont her zaman işe yaramıyor,
benim tavsiyem mümkünse gro-tex(terletmez) iyi korumaları olan, ic müflonu sokulup takılabilen enduro ceketi almandır,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Orkun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2004 3:24 pm    Mesaj konusu: Re: "endurocu" nun kıyafet yönetmeliği nasıl olmal Alıntıyla Cevap Ver

cemo demiş ki:
konforu çok önemseyen bi insan değilim en azından önemseyecek maddi imkanlara sahip değilim. ama güvenlik istiyorum.

Vallaha durumu cok iyi anliyorum. Murat Kizak aciklamis da ben de ekleyeyim.

Motora hergun binerim, ise onunla gider gelirim, haftasonu ise dag yollarinda azarim ama asiriya kacmam, yoldan az cikar, koy yollarini orman yollarini takip ederim diyorsan yol kiyafetleri fazlasiyla yeterli olacaktir bence. Yok yarisirim, yola adimimi atmam dersen zaten bilirsin ne alacagini.

Piyasada fiyati makul herbiri 200 Euro civarinda astari cikabilen goretex ceket ve pantolonlar var. "Yazlik" diye satilanlar yazin aksam motora binerken bile adami usutur. Genelde Turkiye'de satilan takimlar enduro-tur havasina kaciyor, yol kullanimina daha yakin ama her kosulda idare ediyor. Cok performansli surumuyorsan, ter icinde kalacak kadar camurlara batip cikmiyorsan, ekonomik ve daha medeni oldugu icin yol kiyafetleri tercih etmek lazim. Rengarenk enduro-kros takimlariyla Anadolu'nun bir ilçesinde kirmizida dur bakalim n'oluyor Very Happy Agzindan Turkce kelime cikarsa "Annaaaa len Turkmus bu" derler herhalde.

Kask icin yine orta halli 100-200 Euro'luk yol kaski diyecegim, dezavantaji onlarin icinde nefes almak arazide olum. Cikmiyor kardesim nefes yahu camini acinca bile Very Happy

100-150 Euro'luk goretex dagci botlari hem medeniyette giyilir, hem motorda bilegi ve ayagi biraz kurtarir. Cizme gerek esasinda ama Confused Isin ucu paraya dayaniyor.

Bellik olarak sirti tam kaplayanlarin kullanimi daha kolay bence. Askili oldugu icin belligi cozunce arkana atiyorsun dusmuyor, hem daha emniyetli.

Daha fazla aksesuar icin bkz. www.acerbis.com
Başa dön
cemo
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Arl 12, 2004 9:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler cevaplar için.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Arl 13, 2004 8:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

temmuz ağustos ayind abile enduro ceketimin içini motorda tasiyorum bazen dağlarda akşama veya geceye kaldığımda lazım oluyor,
yazlık mont ols aüzerimde epey üşüdüğüm olurdu,
enduro ceketi diyorum hocam
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar