Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - nc700x magadana gidebilicekmi?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

nc700x magadana gidebilicekmi?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Webbi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 01, 2012 8:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire, yolun açık olsun, raporunu merakla beklicez... Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 01, 2012 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nc700x le yapıyor oldugum kısa tur,
Yolculuk tamamen nc700x i test etmek amacıyla yapılmıştır,test neden yapıyorum derseniz,gelecek hafta dünya turuna çıkıcagım bu yüzden motorun yeterliliğini ölçmem gerekiyordu uzun yolda ve değişik yol kondisyonlarında.
Yolculuk istanbulda başladı ve hedef gürcistanın en zorlu kazbek sınır kapısı yolu,yada yol yokmu desem Smile
Güzergah istanbuldan boylu boyunca karadeniz ve tabi buralarda görülücek yerleri görmek sonra batum,gori,tiflis ve kazbek.toplam 3800 4000 km e yakın yol katedildi.
Motosikletle ilgili:
yan çantalar givi nin 80 lerden beri ürettiği en güvenilir modeli seçildi.
Arka çanta coocase gene givi gibi güvenilir bir marka uzun yolda test edilmemişti testi geçti Smile
12v çakmklık kendim yaptım.
ön arka standart lastikler testi geçtiler tck 80lere gerek kalmadı.
Ve bol bol yakıt
Malzemeler:
şişme yatak
çadır
lamba
ipod,iphone,kamera,vs vs vs ve usb şarj aleti 12v adaptörü ile.
lastik işişrme komperesörü
motosiklet tamir takımı
bungeeler
ilk yardım
sağlam çekme ipleri
reflektör ıvır zıvırları
yemek ve duş ekipmanları epey az yer tuttular.
airhawk pad günde kimi zaman 890 km yapmak zorunda kaldım
koyun postu Smile popom çok ağrıyorda.
servis kitabı.
survval kit turkish veriyon köpek kovucu biber sipreyi ve rambo bıçağ tabikide Smile

Gelelim ön yargılara,forumlarda okuyordum ama hiç cevap yazmıyordum,halkımız çok ön yargılı.Herkes bmw gs,transalp yada africa twinle yol almak istiyor neden?dahagüvenli kendini ispatlamış ve herkesde var Smile
ve nc700x yapamaz sadece 17 inch lastikleri var tipi dışında enduro değil vıdı vıdı vıdı uzar gider.

Fazla uzatmim fotolar,

fotolara artvinden itibaren başlıyorum çünkü türkiyeyi zaten biliyorsunuz Smile

Motor batuma geceliğin girdi istanbuldan batuma sadece trabzonda konaklanarak varıldı

mongol rally 2012 tayfası ile yolda çok karşılaştık bilmiyenler için söylim 1.2 litre ve altı hacimli araçlarla mogolistana ulaşmayı amaçlıyan bir yarış ayet eylenceli gelecek sene bende vespa ile katılcagım büyük motorlar yasak Smile

Btum işte eski sovyet binalarıyla dolu bir yer,kimi sever kimi sevmez ben ağaoğlu binalarına yeğlerim bu külüstürleri en azından ruhları var.

turistik atraksiyonlar

ters düz binalar gereksiz ayrıntılar işte

gaydi ama iyi çocuktu vesselam arkada benim motorda bakıyor napıyom diye Smile

kuzu heykeli,yollar kuzu inek dolu zaten birde heyeli eksikti

ve yola koyuldum güzel kiliseler,harika virajlar,süper manzaralar ve çılgın gürcü şöförler Smile ama ben istanbulun çocuguyum bana komaz komaz tomas

gay beni takip ediyor tiflise kadar peşimdeydi nerde dursam fotograf çekmek için onlarda durdu foto çekti bak yanlış anlıcaklar dediysemde ıh ıh fayda etmedi.

gene bir kathedral gibi şey kilisi çok dini bütün biri olmadıgım için sadece mimarisi hoşuma gitti.

domuz efendi,eti harikaydı

geçtiğim yollardaki manzaralar hep böyle,bizimki gibi çöl gbi değil.Karadeniz bile çöl gibiydi.millet evlerini kültürlerini korumuş birazda o yüzdden karadeniz fotolarını koymadım

manzara devam

maymunluk yapıyorum,şimdi aranızdan biri çıkar ve şortla motoramı binilir tırı vırısı yapmaz umarım Smile motora çıplak bile bindim çünkü.

Güzel bagırsakları çalıştırıyor bu yedikleri şey.Beyendikmi beyendik

herşey doğal,şöyle örnek verim domatesin tadını unutmuştum aldım tekrar.Türkiyeye dönünce bir kahvaltı edim dedim adam sanki önüme plastik yapma oyuncak yemekler koydu renkleri bile iğrenç ırrkkk

turistleri paraları hüpletme yerleri

yüzüklerin efendisinin içindeyiz sanki

nc700x tank gibidir arkadaş

gandalf dayı

yiğen tek ingilizce bilen kişiydi,hafif lafladık bana motorları anlattı o motor kazbeke gider geri gelmez dedi,aynı tırı vırı ön yargı heryerde aynı Smile))

balcı on numara tadı vardı ama almadım tadımlık yetti Smile nerde beleş oraya yerleş

dağın tepesinde hangi akla hizmet koymuşlarsa ama iyi iş yapmışlar helal olsun manzara on numara

ahada manzara şişko işi biliyor doğadan izlemek daha keyifli ama dikkat etmeli düşerse gider valla

teeden görünüm

o noktadn sonra fazla çekemedim saate 10 km hızı belki biraz üstü altı.Yol uçurum karşıdan manyak kamyonlar geliyor ve 5 metreden dar ölümle pençeleşme anları yani Smile

ula girsemmi acaba tünele diyorum,şimdi bunları ayısı vardır kurdu vardır in yapmıştır dedim vazgeçtim yoldan gittim tabi yol varsa Smile

bolu tünelimi bumu? bu

poz vermedende edemez nc efendi

bu viraja 100 le girdim diye geyik yapmıcam 10 la girdim 16 ile çıktım Smile

allem etti gullem etti o beyaz şeyi bana 15 tl ye sattı

inekler heryerde

kamp yerlerimden biri,herzaman suya yakın yatarım güzel oluyor sesi dinlemek birgün akıntı alıp gidicek beni bakalım nerden çıkıcam Smile

nasılda yaalamış kesecekler oh ohh Smile

gözlüklere bak erdal inönü gibi

papaz efendi hiç kızmadı çek oğlum dedi,imam efendi olsa düşünemiyorum napcıanı Smile

diyorum ya bu lastiklerle dedemde dolanır gel verim sana 17 leri hatta 10 inchleri dolaş Smile

harbi büyükmüş

jurassic park gibin

eskiden bunla afrika turu atmıştım tabi bu kadar yükle değil,evi koymadıgı kalmış adamın

buda bizden olsun

Sonuç
o kadar km boyunca tek marşta çalıştı motor,arıza vermedi,yakıt 100kmde ortalama 2kişi artı yükle 3.4 ü geçmedi.
hertürlü yol koşulunda dengeli gitti geldi,çok iyi viraj alıyor,yavaş manevralarda dengeli düşmüyor Smile
500 km nin üstüne çıkınca bir günde haliyle yoruyor hangi motor yormuyor goldwing bile kullandım oda yoruyor.
ön deponun çanta yeri olması harika çalınıcak birşey kalmıyor herşey motorda oluyor hemde denge açısından harika.
Öm camı büyütmek lazım,hoş ben ön cam sevmesemde sticker falan yapıştırıyorum değişik oluyor görsel mesele yani Smile
zincirli olması tabi kötü yağlama işi çok sıkıyor ama zincir güzeldir gücü iyi iletir ve biz güce taparı z hernekadar 50 beygirde olsa Smile
Beyirden açılmışken laf yokuş yukarı geçemediğim araç yoktu bu kadar yüke ramen.
B motoru almak istiyorsanız gidip alın gerçekten artılarını sayarsam sabaha kadar sürer,ben güvenmediğm motorla dünya turu yapmam buna güveniyorum

Testi geçmiştir 10 yıldız.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 01, 2012 12:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fotoğraflar güzel ama NC700X için Advanture bir motor diyemeyeceğim.3 aydır test ediyorum.Sadece naked havasında bir makina.Günlük 300 km.nin altında kullanılacak bir makina.Fazla kastırmaya gerek yok.2 kişi tam bir eziyet.Sadece artısı benzin.Gerisi hikaye.Bileklerine ve demir kıçına sağlık diyorum.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 01, 2012 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bana yıllar yıllar önce bağdat caddesinde kahve içmek için stop ettiğimde bir kaç endurocuda aynı şeyi söylemişti.Ozamanlarda bende daha henüz turdan dönmüş oldugum kawasaki er5 vardı.Uzun uzun anlattılar şasesi eğilir,lastikleri kötü,selesi rahat olmaz.Yanlız ben onlara turu bitirdiğimi ve şimdi bir kahveiçmek için sadece durdugumu söylediğimde biraz kızarmışlardı Smile
İşin Özü sağlam çelik şasi kendini ispatlamış motor gerekli süspansiyon sertliği ve tabiki en önemlisi istek.
Sizdede nc700x varmı?
Eğer varsa bence motoru tam anlamıyla zorlamadınız,ben iki kişi full yükle yeterince zorladımı düşünüyorum.Günlük 300 kmnin üstünde konforlu seyahet edebilicek iki kişiyi rahat ettiricek sorunsuz çok az motor var mesela goldwing var st serisi kl serisi lt serisi var.Gs ler tenereler twinler asla aynı konforu veremezler.Zaten işin özü konfor arasaydık doğada yatmazdık Smile
Başa dön
HELLAS
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 01, 2012 1:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

YOLUNUZ AÇIKOLSUN ...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar