Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İstanbullu bir gençten kucak dolusu selamlar

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İstanbullu bir gençten kucak dolusu selamlar
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ajann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 17, 2012 9:15 am    Mesaj konusu: İstanbullu bir gençten kucak dolusu selamlar Alıntıyla Cevap Ver

Tüm enduroculara merhaba
Adım Mustafa, 92 İstanbul Doğumluyum, Şu aralar dershanelere gidip öğrenci olmak için uğrşıyorum ve henüz bir motorum, ehliyetim bile yok(a2)

Hikayemi şöyle özetleyeyim. Gene keşmekeş isanbul trafiğinde otobüslerde dershaneye gitmek için sürünürken (yaklaşık 6-7 ay önce) bir motorlu kurye otobusun yanından geçiverdi, aralardan sıyrılarak çakı gibi gidiyordu. Derken bir anda içimde bi patlama ve acaip bi motor sevgisi... Araştırmalara başladım, google amca burada çok yardımcı oldu. Önce ehliyet, Sonra Motor okullarında dersler, koruma ekipmanları ve motor diye sıraladım.

Dershanede bir arkadaşım da ybr125 kullanıcısı onunla da konuşurken bu sevgi kabardıkça kabardı... Artık resmen bi hayrandım. Başlangıç seviyesi sitelerde sürekli soruluyor ve cevapları da okuyoruz. Bunun sonucunda en son cbf150 diye karar kıldım. Neredeyse hayatımın anlamı olmuştu. cbf150.net adlı siteyede üye oldum ve sürekli araştırma yapıyordum(sadece cbf için değil motor kültürü olarak)

Neyse efendim Bu sevda şu son 4-5 güne kadar devam etti. Tabi 1 ay önce hayallerimi yıkan babamı saymazsak, ona daha sonra gelicem. Bu aralar arkadaşım bmw motorları hakkında konuşuyordu, f650 gs şöyle böyle diye... Bende bu hafta sonu bi fırsat buldum ve araştırmaya başladım bmw motorlarını. Enduro kelimesini daha önce duymuştum ama ne anlama geldiğini pek bilmiyordum. Bi daha google amcaya başvurduk ve öğrendikki cross la şehir karışımı gibi bişeymiş.

R1200gsa ile tanıştım daha sonra. youtube dan videolar izledim ve resmen ağzımdan salyalar aktı. Resmen orda olmak için can atıyordum. Doğayı seven biriyim ama şehir hayatını da severim. Ve farkettim ki ben bir ENDUROCUymuşum da haberim yokmuş Very Happy
şimdi önümde bir hedef ve bir hayal var. Hedefim, 2. el bi cbf150 alıp acemilik atmak, daha öncesinde koruma ekipmanları ve ehliyet tabiki... Acemilik sıralrında da hondadan ve uğur ertekinden eğitimler almak, daha sonra o bir cbf150, belki cbr250r.

Hayalimse İleride o mali duruma ulaşınca (tabi kalırsa o zamana) r1200gsa sahibi olmak, Belki öncesinde daha ufak daha makul bi motorla enduro sevdama başlayabilirim. Ama hayatımın bi köşesinde kesinlikle bi r1200 gsa olmalı.

Babama gelicek olursak, genelde yapılan gibi karşı çıktı, Yok okul hayatın, yok güvenliğin diyerekten. Dedim motoru değil ehliyeti alalım, niye bu kadar acele ediyosun dedi, daha 2013,2014 var diye de ekledi. Bizde mali gücümüz olmamasından bu sevdayı (şimdilik) teorik olarak götürüyoruz. İnşallah ileride bir r1200gsa ile görüşürüz.

Benden bu kadar, umarım sizi sıkmamışımdır. Hepinize tekrardan teşekkürler, artık bu sitenin de daimi kullanıcısıyız. Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 17, 2012 9:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mustafa hoş geldin ..Ne çene varmış sende maaşallah...

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 17, 2012 9:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldin Ajann, öncelikle doğru adrestesin tebrik ederim. Motosikletle ilgili sevdanı, düşüncelerini takdirle karşılıyor, amaçladığın güzel hedefe istikrarlı bir şekilde en kısa zamanda sağlık içinde ulaşmanı gönülden diliyorum. Benim kızım ve oğlum da üniversite yıllarında okullarına motosikletleriyle gidip, geliyorlardı, darısı sana...
Başa dön
ajann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 17, 2012 9:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Retired - Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum
motorcuk - Forumlarda farkettiğim bişey var ki tanışma başlıkları çok kısa, şuralıyım isim şu fln filan. Halbuki ilk tanışma bence çok önemli bu yüzden ne geldiyse aklıma verdim ayarı Very Happy
ikinize de ortak cevap : Hoşbulduk Very Happy
Başa dön
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Sal Nis 17, 2012 1:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ajan hoşgeldin, bol katılımlı zevkli forumlar diliyorum. İnşallah tüm istediklerine kavuşursun Smile
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar