Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - R1100GS 100bin Bakımı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

R1100GS 100bin Bakımı
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 19, 2013 11:27 am    Mesaj konusu: R1100GS 100bin Bakımı Alıntıyla Cevap Ver

hafta sonu yaptığımız bir gezide yarı yolda motorlarımızın başında muhabbet ederken arka tekerin keçesinden hızla yağ boşaldığını gördüm. Bir kaç zamandır terletme yapıyordu sanırım son haddine ulaştı ve saldı içinde ki dişli yağını. Geri dönüş yolculuğunda ise yağın spreylenerek teker yanaklarına geçtiğini gördüm. Dün mesai bitiminde motoru hemen servisime götürdüm. Aldığım günden beri üzerinden inmediğimden aslında yaptırmayı istediğim pek çok bakım onarım temizleme işlemleri içinde büyük bir fırsat yakalamış olduk.
100bin Genel Bakımı Listesi:
1- Ön amortisör Keçeleri değişimi
2- Ön amortisör fork oil yağları değişimi
3- Motor yağı değişimi
4- Motor yağı filtresi değişimi
5- Bujilerin değişimi
6- Arka Balata değişimi
7- Arka teker sızdırmazlık keçeleri değişimi
8- Arka teker yatak ve teker rulmanları değişimi
9- Sübap ayarları
10- Senkron
11- Egzantrik zinciri gergileri değişimi (2Adet)
12- Bir kaç elektrik noktası bakımı (sol ön sinyal, flaşörler,elcik ısıtmalar)
13- karter Koruma sacının boyasının yenilenmesi
14- Motor kafalarını koruyan Plastiklerin yenilenmesi(daha önce almıştım,takmamıştım)
15- Ön/Arka Lastiklerin değişimi (Dunlop Trailmax serisi)
16- Egzost son susturucu, Headerlar ve Ana susturucunun parlatılıp temizlenmesi
......
Benzin filtresi değişti
Benzin Pompası değişti
benzin deposu temizlendi

Sonra ver elini Anadolu, gözle yolumu Avrupa Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 19, 2013 12:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel günlerde kullanın ve keyifli sürüşler dilerim. Bayağı genel bir bakım ve yenileme yaptırmışsınız, umarım bir maaşı bırakmamışsınızdır... Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 19, 2013 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Retired, teşekkür ederim henüz fiyat oluşmadı ama İKİ TEKER bu alet. Ona bakar, onu korur ve kollarsak üzerindeyken hayatımız dış etmenler dışında kendi ihmalkarlığımız yüzünden tehlikeye girmez, sürüş esnasında "ACABA?" diye bir soru işareti ile uğraşmayız.
benim bundan önceki F650'iminde 2 defa yüz binlik genel bakımı olmuştu. ikincide keyfe keder silindir sekmanlarını dahi değiştirmiştim.
Ülkemizde çok ender insanda ve çok az insanda bu bilinç oluşmuş durumda. Düşünün ki bu ülkede kilometre ile oynayarak motor satmak ve satışın ardından ""nasıl da kakaladım enayiye motoru"" diyede böbürlenme vardır. ve ben burada bu formun sayfaları arasında gezinen ve KİLOMETRE az yaşı çok iyi motor diye düşünen herkese bir matematik öğretmeye çalışıyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz diyelim de gerçekten dürüst satıcılar üstlerine alınmasınlar Smile
Neyse diyeceğim o dur ki; Bakarsan Bağ, Bakmazsan Dağ olur...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Sal Şub 19, 2013 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynen diyorum turkizmir. Bakım hayırlı uğurlu olsun. Ben de bakım konusunda hassas olanlardanım. Geçen mayıs aldığım motorumun Zincir dişli setini, Egzantrik zincirini(değişmesi gerekmiyordu), debriyaj balatalarını ve yaptığım iki yağ deiğişiminde de tüm filtrelerini ve son değişimde bujilerini değiştirdim. Sonuç olarak dediğin gibi bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. Şu anda makinam 51000 küsurda. Ama güvenim tam. Çünkü gerekli tüm bakımlar yapıldı.
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 19, 2013 6:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Saygıdeğer Türkizmir eleştirel anlamda yaklaşmamıştım, lütfen yanlış anlaşılmasın düşüncelerinize aynen katılıyorum, benim felsefemde bu şekildedir, dikkatimi çeken tüm ihtiyaçların bir anda oluşması, keyifli sürüşler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar