Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Caponord alıyorum

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Caponord alıyorum
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Taklamakan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş May 05, 2011 5:54 pm    Mesaj konusu: Caponord alıyorum Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba, geçen hafta sattığım Transalp'in üzerine, maliyet etkin ve güzel bir motor bakıyordum... capo dikkatimi çekti, burada forumları okurkende bir çok avantajının yanında servis ağı ve ikinci el piyasası konusunda öne çıkan dezavantajları var gibi. Şu anda ferco motor üstlenmiş distribitörlüğünü, üretimi de durmuş olan bir motor olduğu için hem mekanik hem de elektronik aksamları temin etmekte sıkıntı çekiliyor mu acaba? Örneğin fercoyu aradım ve 2003 model için elcik koruma temin edebilir misiniz sorusuna olumsuz yanıt aldım. Bir de motoru aldığımda istanbul sınırları içinde motoru ECU'ya bağlatıp elektronik kontrolünü yaptırabileceğim bir servis önerebilir misiniz?

İkinci el satışlarında bazılarının neredeyse 6-7 aydır ilanda beklediğini görüyorum, neden bu kadar güzel bir motorda bu sıkıntı yaşanıyor?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
capodero
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 15, 2011 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar güzel bir seçim yapmışsınız dezavantajları kadar da avantajları olan bir motor, fazla kullanama imkanım olmadı 2000km boyunca edindiğim nacizane bilgileri paylaşmak isterim.
1- muadili motorlara göre 3-4 bin tl ucuz
2 -yakıt konusunda cimri denilebilir 998 lik bir motora göre yakıt tüketimi az T.A dan az yakarsa şaşırmayın
3 -performansı gayet iyi 1-2 vitesler varadero veya GS e göre kısa ama 6.viteste 3000 devirde 90 km ile süzülür Wink ( son devir 9000)
4- üzerindeki rotax motor un sesi başta biraz rahatsız etici gelebilir, fakat 100 km/s nin üzerinde uygun viteste iseniz motoru stop etmiş zannedebilirsiniz.
5- rüzgar koruması iyi depoda bacaklar için girinti mevcut, frenlerde eksiklik hissetmedim boyuna göre selesi alçak varadero gibi uzun boy istemez, artçı kısmı oldukça geniş ve konforlu topcaseye takılan bi sisibarla tadından yenmez.
6- süspansiyon gayet iyi sertlik ayarı sürüş esnasında bile yapılabilir (yükselik ayarı varmı bilmiyorum ben bulamadım Evil or Very Mad ) aklıma gelenler bunlar servis konusuna gelince motor 7 yaşında 1 ay kadar ben kullandım 9 aydır da arkadaşım kullanıyor herhangi bir arıza ile karşılaşmadık. kısacası benim hoşuma gitti ABS li modelinden almayı düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 17, 2011 11:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Emre hayırlısı olsun aldığında fotolarını beklerim..

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
Oxygen
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 17, 2011 5:48 pm    Mesaj konusu: Re: Caponord alıyorum Alıntıyla Cevap Ver

Taklamakan demiş ki:
Merhaba, geçen hafta sattığım Transalp'in üzerine, maliyet etkin ve güzel bir motor bakıyordum... capo dikkatimi çekti, burada forumları okurkende bir çok avantajının yanında servis ağı ve ikinci el piyasası konusunda öne çıkan dezavantajları var gibi. Şu anda ferco motor üstlenmiş distribitörlüğünü, üretimi de durmuş olan bir motor olduğu için hem mekanik hem de elektronik aksamları temin etmekte sıkıntı çekiliyor mu acaba? Örneğin fercoyu aradım ve 2003 model için elcik koruma temin edebilir misiniz sorusuna olumsuz yanıt aldım. Bir de motoru aldığımda istanbul sınırları içinde motoru ECU'ya bağlatıp elektronik kontrolünü yaptırabileceğim bir servis önerebilir misiniz?

İkinci el satışlarında bazılarının neredeyse 6-7 aydır ilanda beklediğini görüyorum, neden bu kadar güzel bir motorda bu sıkıntı yaşanıyor?

Çok keyifli bir motordur. Motorun + ları - lerinden çok Artık internetten bir çok parçasını bulabiliyorsun.
Hem ikinci el satan yurt dışında firmalar var fiyatları makul.
Eger bakımlarını aksatmaz ve itina gösterirsen çok sıkıntı çıkarmaz.
0532 640 38 45
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Tem 12, 2011 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kesinlikle parasının motoru değil. Yaklaşık 30.000 km kullandım. Çok keyifli bir Enduro Touring dir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar