Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Pegaso için yapılır mı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Pegaso için yapılır mı?
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Osbourne
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 17, 2011 8:21 am    Mesaj konusu: Pegaso için yapılır mı? Alıntıyla Cevap Ver

Selam herkese,

Her ne kadar çok yazım olmasa da sessiz ve derinden takip ettiğim bu forumda nihayet başlık açacak bir anın gelmesin bekliyordum ve o an geldi Smile

Arkadaşlar sonunda enduroya terfi etmeme bir gıdım yol kaldı.
Şuanki motosikletimi vererek yerine 2000 model 35 bin km'de bir Pegaso almaya niyetliyim.

Sizlerden ricam (tüm başlıkları okuduğumu biliniz) Pegy'nin kronik bir sorunu olup olmadığı, ikinci el alırken bilhassa kontrol edilmesi gereken herhangi bir yeri var mı, noktalarında benden yardımlarınızı esirgememeniz.

Modeller arasında kronik sorunsallık anlamında ne gibi farklılıklar vardır? 2000 model pegaso'da durum nedir?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Şub 17, 2011 9:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlısı olsun, Allah gönlüne göre verir umarım.
-ilk öncelikli olarak Marş filiberinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol et derim. tamiri yapılıyor ama ustasına düşersen yapılamadımıda 1600TLdan biraz fazla bir bedeli var.
-orta sehpaya alarak, arka maşayı sağ ve sol yanından tutup yukar ıaşağı bir salla alt rulman yastığında boşluklar mevcutmudur, takır tukurmudur bir elle sallayıp gözünle gözlemle. Arızalıysa rulmanlar arka maşa langır lungur yukarı aşağı oynayacaktır. sekiz rulman acıtmasın sonra cebini Smile
-fan devreye giriyormu?
-estellasyon sistemini elle gözle kontrol et.
-arka amortisör ayarlarını en yumuşakta motoru salla, en serte getir bir kerede böyle salla. iki ayar arasında bariz fark yokise, motor pamuk gibi sallanıyorsa araka amortisör gidiktir, tamiri 300TLye kadar mümkün ama randıman konusunda verilen garanti tamamen şansa bağlı, sıfırı 1600 TLcivarında.

bunun dışında teker rulmanları, dişli zincir, contalar, yağı suyu, filtrleri için kafanı pek yorma bunları motoru aldığın ilk gün hepsini SIFIRLA , sıfırla ki motorun MİLADI senle başlasın Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Şub 17, 2011 11:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Osbourne, Öncelikle şimdiden hayrını gör diyelim...
turkizmir, Dostum gayet güzel izah etmiş zaten; eklemek isterim: üst kapak contasını yağ kaçırıyor mu, kontak kabloları sağlam mı(alt tarafından kontrol et), konjektörü değişmiş mi?
Ya aslında F650 ile ikiz sayılacak makineler ve senelerce bineceksin, acık para harcamayı da göze el, her motor alırken göze alındığı gibi...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Şub 17, 2011 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

face , ben anlamıyorum dostum.
2000 model motor 35bin kilometrede. 11 yaşında bir makinadan bahsediyoruz. bu işte bir yanlışlık olmalı. çok basit bir hesap yapalım.
altı ay binmesin sahibi. yazın ve baharda sürsün. yağmurda soğukta sürmesin.
11 yılda 5,5 sene eder buda.
35bin kilometre ile 5,5 seneyi bölelim, bakalım hemen ..6363 kilometre gelir yıl başına.
bunu bütün bir yıla yayalım 6363km/12 ay eşittir ayda 530 kilometre eder.
Ya benim kafam karıştı pegaso ENDURO değilmiydi Smile
benim avrupadan tanışık olduğum insanlar vardı geçmiş zamanlarda. adam ve arkadaşları öğünüyorlardı 400bin kilometre yaptırtmışlar motorlarına.
DÖRTTTTYÜZZZBİNNNNN kilometre ve sadece rutin bakımlar,sıralı bakımlar.
ben bizim ülkeyi anlattım kendilerine. burada bulamazsınız öyle 400bin filan en fazla 40bin.94 model 40bin kilometrede motorlar var bu ülkede. şaka gibi dediler.
gerçekten şaka gibi geliyor bana. ben 2008 yılında aldığım kırmızının kilometresini 202bin kilometreye getirebildim. tel kopuk sürdüğüm zamanların kilometresinide eklersek 210-212bin kilometre yol yapmıştır. Motorun içini birebir sen gördün. daha hiç yol yapmamış gibi.
bir 200bin daha gider bu şekilde değilmi.
Neden yada neye inandırmak isteniyor motor alıcıları. az kilomtre yapmış yaşlı motor mu daha makbul, çok kilometre yapmış motordan uzak mı durulması lazım.
ÇALIŞAN DEMİR IŞILDAR diyorum, ve 200bin kilometre daha diyorum Kırmızı ile Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
bnongan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Şub 17, 2011 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Motorun neye değip değmeyeceğini biraz da alırken verdiğimiz para belirlemiyor mu? Yapılır mı diye soruyu görünce bu para verilir mi gibi açıklama bekliyordum başlığa tıkladığımda. 2000 model, 35 bin km'de bir pegaso kaç para eder ki?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar