Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Boy Meselesi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Boy Meselesi
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
marcos2609
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 9:19 am    Mesaj konusu: Boy Meselesi Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar hepinize merhaba diyip, ardından cahilliğimin bağışlanması dileklerimle ufak bir sorum olacak.

bugüne kadar cruiser, SS ve enduro olarak sadece f650GS kullandım. kendimi de kronik chopper sever olarak görürüm, lakin uzun yoldaki bel ağrıları, ufacık çukurların bünyemde yarattığı tahribat, artık ister istemez beni enduro almaya itiyor. fakat bugüne kadar hoşuma giden, "işte bu makine benim olmalı" dedirten bir motor çıkmamıştı karşıma taa ki...

taa ki yeni tenereyi görene dek o çirkin kafası tek silindiri ve agresif hatları kendisine aşık olmama yetti de arttı.

ama bir sorunum var: boyum 168cm ve tenereye oturduğum vakit iki ayağımın ucu ile değmem bile mümkün değil. ve bende yaz kış %80 şehir içi kullanıcısıyım.

bu konuda siz ne düşünürsünüz. bana trafikte zorluk yaratır mı? dur kalkın çok olduğu trafiğin sıkıştığı zamanlar o aşkı nefrete mi dönüştürür sevgili Tenere

saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
JAK
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teknik meselesi gibi geldi.
"malum yerinizi seleden yana kaydırıp ayağımı yere koyarım bu esnada motoru da yatırmam, harekete geçerken zıplar tekrar seleye oturabilirim" diyorsanız sorun yok gibi.
hem Aşk nelere kadir dimi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 19, 2008 12:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Jak doğru yazmış.
Tamamen böyle..ama bu bacakların gücüne , motorda ağırlık noktasını (devrilme kritik noktasından daha fazla) yana kaydırmama tekniğine, deneyimine, yolun eğimine, kayganlığına, trafiğin akcılığına, arkadan gelenlerin saygılı olup olmadığına..velhasıl bir çok şeye bağlı.
Keşke kiralayacak bir tenere bulsan ve bu pozisyonları tarfik dışında üç gün çalışabilsen.O zaman bir kanat oluşacaktır sende.

Bu arada senden daha kısalar Transalp kullanıyor..Ağırlığı fazla ve ağırlık merkezi oldukca yüksekde, yani denge yitimi kolay dururken..
Ama sorun yaşamıyorlar.Bu da bir ölçü olmalı sana.

Sevgilerimle.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mankind76
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 05, 2008 4:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba ben de yeni üye oldum siteye şu an A2 almak için kursa devam ediyorum 32 yaşındayım boyum 1.75 cm ve biraz ağırım 105 kg gibi Smile çocukluğumdan beri ben de motosiklet hayranıyım İngilizce Öğretmeniyim İzmir-Bergama'da şimdi ilk motor olarak scooter düşünüyordum ama kurstaki hocam boşver scooterı vitessiz tehlikeli dedi bi yamaha ybr 125 iyi gider dedi ama benim hayalim enduro zaten aktif olarak dağ bisikletine biniyorum Kawasaki KLE 500 ler çok hoşuma gidiyor gerek fiyat olarak gerekse kalite uygun gibi duruyor ama tabi ilk başlangıç motoru olarak 500 cc fazla gibi ben de biliyorum ufak hacimli bir motorla başlamam gerektiğini ama sizler ne dersiniz teşekkür ederim... Smile
Başa dön
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 18, 2009 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

500cc hacimli motor başlangıç için gerçekten fazla..

ama.................

Eninde sonunda enduro alacağım diyorsanız, neden şimdi almayasınız?

"yamaha 125" ilk kullanım için kötü değil, ama atak motordur, basit şehir içi ulaşım motorudur.Kullanıcıya gaz debriyaj vites fren alışkanlığını kazandırabilir. KLE 500 den daha az tehlikeli değildir, kişi hata yapacaksa eğer.

(KLE 500 var mı piyasada ? Smile
Transalp de düşünülmeli...
Bu arada benim mesajlarımı, motorsiklet dünyasına girişimi , motorsiklet seçimi için bocalamalarımı , gel -gitlerimi okuyabilirsiniz, gerçi bu siştedeki hemen herkesin böyle dönemleri olmuştu Smile Okumak zevkli olacaktır.)

Eğitime önem verip, kursa gittiğinize göre ve sitelerde motorsiklet kültürünü , püf noktalarını izlediğinize göre.. doğru yoldasınız.
Smile

Unutmayın: Sınırlarınınızı iyi bilin, asla zorlamayın.
Her zaman tam koruma giyinin.(en yakın mesafede kullanırken , evin önünde park yeri değiştirirken dahi)

Kolay gelsin..
Keyifle..
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar