Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Pegaso'da Yakıt Tüketimi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Pegaso'da Yakıt Tüketimi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mrtynn
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2008 4:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nibiru demiş ki:
Benim makinede dörtlü flaşör yok. ama istenirse sağ elciğin oralarda bi yer var, oraya bi düğme taktırılarak tahminimce 10-15 YTL ye taktırılabilir.
Bende 2004 model ie var, ortalama rolanti 1100 devirde. Sanırım bu ayar (motorun üstünde hortuma bağlı küçük vana ile) kışın daha da artırılabilir, ama benimki yaz kış 1100 de idi bir sorun yaşamadım.

hadi ya Confused çok düşük değilmi? kullanım kitabında ortalama 1300-1400 rpm olarak gösterilmiş, benim motor 1400rpm ortalama rolantide çalışıyor bazen stop etme sorunu yaşıyorum neden kaynaklanabilir acaba? rotax motorun yüksek devirde çalışması iyi olur diye duymuştum ama ne kadar olması kafama takılıyor doğrusu
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 5:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Söylediğim gibi bir sorun yaşamadım ben. kışın en soğuk zamanlarında bile (gerçi mersin'de yaşıyorum ama Razz ) jikle kullanma ihtiyacı da hiç hissetmedim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 10, 2008 9:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mrtynn demiş ki:
arkadaşlar hazır laf benzinden devam ediyor bi soru daha sorayım bari yeni bir pegaso kullanıcısı olarak Shocked ortalama rolanti devir sayısı kaçtır acaba pegasolar için soruyorum tabi ki a bide enjeksiyonlu ile karbüratörlü arasında da fark vardır heralde

Kullanım kılavuzunda yazdığı gibi 1400 RPM doğrudur.

Rotax motorlar, buna Caponord'da dahil rölantisi yüksek çalışırlar. Endişe edecek bir durum yok.

Stop etme sorununuzu, motor giderken mi yaşıyorsunuz ?

Motor stop ettiğinde, motor sıcaklığı hangi seviyede oluyor ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
mrtynn
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Tem 10, 2008 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tenere600 demiş ki:
mrtynn demiş ki:
arkadaşlar hazır laf benzinden devam ediyor bi soru daha sorayım bari yeni bir pegaso kullanıcısı olarak Shocked ortalama rolanti devir sayısı kaçtır acaba pegasolar için soruyorum tabi ki a bide enjeksiyonlu ile karbüratörlü arasında da fark vardır heralde

Kullanım kılavuzunda yazdığı gibi 1400 RPM doğrudur.

Rotax motorlar, buna Caponord'da dahil rölantisi yüksek çalışırlar. Endişe edecek bir durum yok.

Stop etme sorununuzu, motor giderken mi yaşıyorsunuz ?

Motor stop ettiğinde, motor sıcaklığı hangi seviyede oluyor ?

genelde ilk çalışma sırasında motor biraz soğukken oluyordu. rölantiyi yaklaşık 1500 rpm devire kadar çektim artık o sorunu yaşamıyorum ama anladığım kadarıyla motorum biraz zengin karışım yakıyor yakıt tüketiminden bunu anlıyorum tabi böyle kullanmam bujiyi büyük ihtimalle etkiliyor hava yakıt ayarını kendimiz yapabilirmiyiz fikri olan varmı arkadaşlar?
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 11, 2008 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mrtynn demiş ki:

anladığım kadarıyla motorum biraz zengin karışım yakıyor yakıt tüketiminden bunu anlıyorum tabi böyle kullanmam bujiyi büyük ihtimalle etkiliyor hava yakıt ayarını kendimiz yapabilirmiyiz fikri olan varmı arkadaşlar?

Benim bildiğim, enjektörlü Pegaso'da, bu ayarı ancak Diagnostik cihazı ile beyin (CDI) den yapabilirsiniz. Manuel bir ayarı yok.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
6. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar