Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - DL 650 den gelen ses.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

DL 650 den gelen ses.
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ardacan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 01, 2007 4:11 pm    Mesaj konusu: DL 650 den gelen ses. Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar merhaba;

2 hafta önce Urla dan aldığım 97 oktan benzinden bu yana motorun normal gürültü seviyesi ve vibrasyonu değişti.En önemlisi ilk çalıştırmada duyduğumuz benzin otomatiği veya enjeksiyon sesimi bilmiyorum ( cızzzzz diye gelen ses) kesilmeyip devam ediyor.Aldığım benzin kalitesiyle ilgili diye düşünmekteyim.

Bu arada enjeksiyon temizleyiciler işe yarar mı?Yoksa servise mi gösterelim şaşırdım kaldım.O sesin dışında motorun akıcılığı da azaldı.Gaz kestiğinizde birden kapaklanıyor.Eskiden akıp gidiyordu.Oktan sayısının değişmesi vuruntuyu doğurabilir ama o ilk benzin püskürtmeden gelen sesin devamıyla ilişkili olduğunu sanmıyorum.

Tecrübeli arkadaşlar yorum yaparlarsa çok sevinirim.

Sevgiler saygılar.

DL 650 V Strom
35 TR 004
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aybek
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 01, 2007 9:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm ardacan benimde dl 650 de aynı ses kesilmeyip ddevam ediyordu bende ilk başlarda kesildiğini sanıyordum ama daha dikkatli dinleyince kesilmiyormuş servisine sorduğumda bi sorun yok o ses oluyor demişlerdi bende o şekilde binmeye devam ettim ve hiç bir sorun yaşamadım ama istersen sen yinede bi servise sor belki başka b problemde olabilir.

ÇANGAL PETROL. FETHİYE

DL 650 VSTROM
Başa dön
mkelleci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal May 01, 2007 11:06 pm    Mesaj konusu: Re: DL 650 den gelen ses. Alıntıyla Cevap Ver

ardacan demiş ki:
Arkadaşlar merhaba;

2 hafta önce Urla dan aldığım 97 oktan benzinden bu yana motorun normal gürültü seviyesi ve vibrasyonu değişti.En önemlisi ilk çalıştırmada duyduğumuz benzin otomatiği veya enjeksiyon sesimi bilmiyorum ( cızzzzz diye gelen ses) kesilmeyip devam ediyor.Aldığım benzin kalitesiyle ilgili diye düşünmekteyim..

Motor gürültü ve vibrasyon için ilk ayar rolanti ayarı yapın.

Bu ses benzin pompasının sesi, depo dolu iken daha az, benzin bittikce daha tizleşiyor ve daha çok duyuluyor ve normal,

enjeksiyonla ilgisi yok.

Bu motorsiklet 97 oktanı rahatlıkla kullanabiliyor fakat fazla para ödemeden başka hiç bir avantaj sağlamıyor.

ardacan demiş ki:
Bu arada enjeksiyon temizleyiciler işe yarar mı?

Yoksa servise mi gösterelim şaşırdım kaldım.O sesin dışında motorun akıcılığı da azaldı.Gaz kestiğinizde birden kapaklanıyor.
Eskiden akıp gidiyordu.Oktan sayısının değişmesi vuruntuyu doğurabilir ama o ilk benzin püskürtmeden gelen sesin devamıyla ilişkili olduğunu sanmıyorum.

Bu makinalara enjeksiyon temizleyici sıvılar tavsiye edilmiyor.

Yüksek hızlarda gaz kesince frene basmıs gibi değil ama bir yavaşlama söz konusu, gaz kesince akıp gitmesini istiyorsanız ikinci kelebeği sökmek gerekiyor.(üretici kesinlikle tavsiye etmiyor)

Vuruntu için rolanti ve senkronizasyon ayarı yapılmalı(bu işi yaptırmış ve memnun kalınan bir usta tavsiye ederim)
Başa dön
ardacan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ben de dün servise sordum, sesin normal olduğunu söylediler.Ancak 95 oktan daha uygun dediler.

Yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.

DL 650 V Strom
35 TR 004
Başa dön
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 9:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

95 oktan dışında bir benzin kullanmana gerek yok,zaten.Kitapçığında yazan ve önerilen benzin de bu.
Mehmet hocam,verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar