Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha XT660Z Ténéré alınca...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha XT660Z Ténéré alınca...
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş May 07, 2014 10:09 pm    Mesaj konusu: Yamaha XT660Z Ténéré alınca... Alıntıyla Cevap Ver

Uzun zamandan beri Ténéré almak istiyordum, 2014 yılında kasa değişecek mi, fiyat çıkacak mı derken fuar tarihi geldi çattı. Çok makul bir zam ile birlikte görücüye çıkan XT660Z almayı kafamda netleştirmiştim.

Düzce Yamaha Bayisi Dadaş Motor ile görüştüm ve mavi renk için sıraya yazıldım. Teslim alma tahmini süresinin fuardan 1 hafta veya 10 gün sonra olacağı yönünde bir görüşme yaptıktan sonra fuarın ilk günü Sedat beni telefon il aradı ve "motorun geldi abi" dedi. Bu kadar erken alacağımı düşünmediğimden dolayı hem sevindim hem de şok oldum.

Heyecan dorukta!... WhatsApp'dan yollamasını rica ettiğim ilk görüntüler bunlardı...

Sonrasında parayı bir gün sonra EFT yapıp faturası kesilince evrakları ve garanti belgelerini bana kargo ile yolladılar; Plaka ve ruhsat işlemlerini Samsun'da hallettim.

Teslim alma sürecinde biraz ayak sürtüyordum ki ellerinde kalmayan bazı aksesuarların temin edilmesi söylediklerine göre zaman alacaktı.
Ayrıca motosikleti alıp İstanbul'a ve oradan da Ege'ye inme planlarım vardı... Bir de 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde mutlaka katılmayı düşündüğüm Yamaha XT660Z Ténéré kullanıcılarının Kütahya'nın Simav ilçesi Gölcük Yaylası'nda buluşma etkinliğimiz vardı. Hazır Ténéré'mi de almışım kim tutar beni... Very Happy Very Happy Very Happy

Katırım showroom'da uslu uslu beni beklerken Very Happy

Derken sipariş verdiğim aksesuarlar da yavaş yavaş gelmeye ve Ténéré'me takılmaya başlanmıştı.
İlk etapta Givi TN2105 Motor ve Grenaj Koruma Demiri, Orta Sehpa, Yamaha Elcik Koruma ve Spoiler, Yamaha Top Case takıldı

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş May 07, 2014 11:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Makine Dadaş Motor'da yavaş yavaş dolmaya başladı. Günler haftaları kovaladı ve 23 Nisan tarihine otobüs biletini alarak (Yanımda kask, mont, bot, pantolon, bilimum kamp malzemelerini de taşıyarak) Düzce'ye sabah saatlerinde indim. Arkadaşlar sağolsunlar beni karşıladılar ve birlikte mağazaya gittik.

Ténéré'yi showroom'dan çıkartıp servise soktuk. Kadim dostum Suzeko, Erkan Türkkan hocamın bana hediye ettiği aksesuarları bir bir takmaya başladık. Bizim Ténéré taktıkça daha bir güzelleşmeye başladı. Ya da benim gözüme öyle göründü bilemiyorum Very Happy

Önce 12V Çakmak Adaptör Girişi takıldı, piyasada bulunan ve gidona takılan çakmak soketleri ateş pahası. Gidonda estetik durabileceğini düşünmediğimden Marine Shop'larda satılan ve fiyatı daha uygun olan (15,00 TL) su geçirmez + dayanıklı 12V soketi almıştım. Bunu Faruk usta grenajın sol iç kısmına öyle güzel yerleştirdi ki zannedersiniz orijinal fabrika çıkışı takılmış gibi duruyor. Zaten Yamaha bu model için kafa grenajının içinde 12V soket için çıkış ucu kablosunu bırakmış. Bize kalan sadece adaptörü monte edip kablo soketini bağlamak oldu...

Sonrasında Radyatör Koruma, Konjektör Koruma, Arka Fren Hidrolik Yağ Merkezi Koruması, Far koruma, 3 cm Gidon Yükseltme ve Öne Çekme, Ayna Yükseltme ve açma takıldı...

Bu arada bir konuya açıklık getireyim; 3 cm Gidon Yükseltme ve Öne Çekme aparatına bazı arkadaşlar yorum yapıp âtıfda bulunmuşlar. Gidona bağlı gaz teli sağa ve sola dönüşlerde gerilip tehlike yaratıyor düşüncesi hasıl olmuş. Kesinlikle böyle bir şey yok.. Bizzat kendim test edip onayladıktan sonra gönül rahatlığı ile kullanmaya başladım. Bu aparata ne gerek vardı diyenler de olabilir ancak dik oturuş pozisyonu ve uzun seyahatlerde kollara yük binmemesi bu konfora değer doğrusu. Mutlaka tavsiye ederim. Bunu mutlaka taktırın derim...

Radyatör ve Konjektör Korumalar da takıldı işlem tamamdır...

Far Koruma efsanevi birşey.. Eskiden Gladyatörlerin arenaya çıkarken taktıkları gümüş savaş maskelerini andırıyor.
Agresiv bir görünüşe sahip olan Ténéré'yi daha da hırçınlaştırıyor.. Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş May 07, 2014 11:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ténéré'nin aksesuar montaj işlemleri bitince benim ayak tabanlarım kaşınmaya başladı. Yola mı gideceğiz nedir dedim Very Happy

Bu arada bahsetmeden geçersem büyük haksızlık olur, emeği geçen tüm çalışanlara ve özellikle Sedat'a ve Faruk Ustaya teşekkürü bir borç bilirim. Zaman harcayarak taktıkları aksesuarlar için herhangi bir ücret talep etmedikleri gibi şahsen ilgi ve alaka da süperdi. Dadaş Motor'un metnini daha önce de arkadaşlarımdan duymuştum ama bizzat kendim yaşayarak gördüm ki 10 numara bir bayii. Yamaha motosiklet almak isteyenlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir bayii ve servistir. Patronları ile şahsen tanışamadık ancak müşteri memnuniyetini ön planda tutan personel ve çalışanları bu kadar övgüyü fazlasıyla hakediyorlar bence. Allah kazançlarını daim eder inşallah.

Bu kadar övgüden sonra "Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz" diyerek, yükümü motora sarıp servisdeki arkadaşlarla vedalaşarak İstanbul'a doğru gaz açtım. XT660Z Ténéré'nin deposu 23 Lt yakıt alıyor ve günümüz şartlarında 117,00 TL'ya doluyor . Servis çıkışı ilk shell istasyonunda depomu fulleyerek yolculuğuma başladım. Adapazarı yolunda yağmura yakalandım ama full koruma + yağmurluk ile, saatde 100-120 km sürat seyrederek keyifli bir yolculuk yaptım. Biraz içimizi ısıtalım. Çay molası...

Çay molasından sonra motorun etrafında dönerken plâkamın sol vidasının düştüğünü farkettim. Sanırım fiber somun kullanmamışlardı o yüzden titreşim sonucu gevşeyip düşebileceğini tahmin ediyorum. Allah'dan diğer vida sağlam vaziyette ilk molaya kadar görevini tamamlamıştı yoksa geri dönüp yollarda plâkayı ara işin yoksa. Shocked

Markete girip şansımı denedim; vida somun sordum ama ellerinde yoktu. Çay, Nescafe verelim dediler Very Happy Kamyoncularda Tırcılarda vardır diyerek yanaşmaya başladım ama ne gezer. Vidaların somunların hepsi maşallah plâkadaki harf rakam büyüklüğü kadar... Battal boy Very Happy "En iyisi naylon ip oğlum bildiğinden şaşma" diyerek klasik yöntemle bağladım plâkamı. Taş gibi sağlam oldu ne yalan söyleyim...

Başa dön
ozcane
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş May 08, 2014 12:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi hayırlı olsun anlatim super motor super güle güle ağız tadıyla kazasız belasız binersin inşallah darısı başımıza.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş May 08, 2014 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Goksin abi bekliyordum artik konuyu ac diye...

Gule gule kullan, Allah kaza bela vermesin.

Motora iyi bak, seneye kasa falan degisirse belki bunu da bana satarsin Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar