Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - AFRICA TWIN HORTLADI... EYLÜLDE ARAMIZDA..

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

AFRICA TWIN HORTLADI... EYLÜLDE ARAMIZDA..
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Ekm 15, 2014 9:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Afrika Twin yetişir diye düşünüyorum. İnşallah bakalım herkes merakta
İnsanların beklentileri doğrultusunda olmasını arzu ederim. Bekleyelim ve görelim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2014 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu ne bildiğimiz Afrika Twin le alakası yok .Bir motorsiklet sadece motor kısmıyla motorsiklet değildir.Motosikleti motosiklet ve tarz yapan şase ve motorun uyumudur.
Bence kasa -şase çok güdük kalmış.
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 04, 2015 1:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Africa Twin bekleyişim biliniyor.
Bu konuda her hafta yazılmış yeni bir makale arıyorum. ilk kez böyle ayrıntılı bir makale okudum.
Tüm özellikleriyle.

2016 model Afrika Twin. Eski AT mizle alakası ne kadar var bilemiyorum ancak gene de göz alıyor.

Piyasaya çıksa da artık yakından bakabilsek, test sürüşüne çıkabilsek.

Triump ' a kaymıştım. Tiger' a alternatif olarak enduro dışı klasik motorlarını da düşünmeye başladım.

İşte AT 1000:

2016 Model Honda CRF1000L Africa Twin

Honda, 2015'in sonunda Avrupa'da satışa sunulması planlanan yeni CRF1000L Africa Twin modeli'ni duyurdu. Bilinen öncülleri gibi CRF1000L Africa Twin modeli, 70 kW (95.1 PS) ve 98 Nm torka sahip kompakt paralel ikiz motorunu içeren yeni 1000cc macera motosikleti, yolda veya arazide kıtaları aşmaya hazır güçlü motoru ve dinamik şasisiyle gerçek maceralar için ‘istediğin yere git' konsepti ile tasarlandı.

CRF1000L Africa Twin – CRF Rally rengi

CRF1000L Africa Twin projesinin başından beri, yolda ve arazide kullanılabilirliği, duruşu ve yol tutuşu dengesiyle kalıcı bir etki yaratan ve temel alınan tek bir motosiklet vardı – çığır açan XRV750 Africa Twin. Halihazırdaki macera motosikletleriyle karşılaştırıldığında bile değerli bir kriter olduğunu kanıtladı. Artık onun adını taşıyan motosiklet eski modelle hiçbir ortak parça taşımayabilir, ancak XRV750 Africa Twin modelini meşhur kılan özü ve ruhu miras almıştır.

'İstediğin yere git' konsepti, arazi koşullarının yanı sıra yolda uzun mesafeli gezintilerde ve tüm mola yerlerinde üstün performans göstermesi gereken motorla başlar. CRF1000L Africa Twin modelinin 1000 cc'lik paralel çift motoru, Honda'nın CRF250R/450R arazi yarış motosikletleri deneyiminden yararlanmakta olup, kompakt genel boyutları için aynı dört subaplı Unicam silindir kafa tasarımını kullanır. CBR1000RR Fireblade ile aynı hafif döküm eksantrik mili, subap takımını çalıştırırken, ikiz bujiler her bir yanma odasındaki yakıt/hava karışımını ateşler.

Kuvvetli, lineer güç ve tork her devir aralığında anında tepki verir – buna devir arttıkça tatmin edici, karakterli motor sesi eşlik eder. 270° fazlı krank mili, güç dağıtımına farklı bir karakter verir, arka teker çekişi için mükemmel bir his sunar. Çift eksenli ana denge milleri titreşimi önler.

Gerçek bir macera motoru için başka bir ön koşul da yerden yüksekliktir. Motorun kısa yüksekliği CRF1000L Africa Twin modelinin üstün yerden yüksekliğine katkıda bulunur. Hem dinamik hem estetik etki için akıllı bileşen grubunu da kullanmaktadır. Su pompası debriyaj muhafazası içinde yer alır ve su ile yağ pompaları ortak bir denge mili tarafından tahrik edilir. Motor boyutunun daha da küçültülmesi için, yağı depolayan ve basınç beslemeli pompayı da içinde barındıran alçak krank mili haznesi tasarlanmıştır.

Hafif, altı vites kademeli manuel vites kutusu, olumlu değişiklikleri sağlamak için CRF250R/450R ile aynı vites geçiş kamı tasarımını kullanır ve takviyeli bir kayar kavrama ile donatılmıştır.

Orijinal XRV750 modelinin önemli noktaları gözetilerek, CRF1000L Africa Twin şasisi için üç önemli özellik hedeflenmiştir: Gündelik şehir içi kullanıcısı için harika, çok yönlü bir motosiklet olmasını sağlayan arazi performansı, touring konforu ve çeviklik.

Çelik yarı-çift kızaklı şasi, yüksek hız dengesi, tam yüklüyken bile sağlanan orijinal arazi kabiliyeti, çeviklik ve üstün gücün mükemmel dengesini sunar. Silindir kafasının arkasında yer alan akü gibi öğelerle kütle merkezi, düşük ağırlık merkezine katkıda bulunur.

Uzun hareket mesafeli Showa ters çatallar tamamen ayarlanabilir olup, çift radyal monteli Nissin dört pistonlu fren kaliperleri ve 310 mm ‘dalga' tarzı yüzer disklere sahiptir. Showa arka amortisör hidrolik yay ön yükleme ayarına sahiptir.

CRF450 Rally gibi CRF1000L Africa Twin de, 90/90-21 ve 150/70-18 lastikler takılı 21/18 inç ön arka tel jantlara sahiptir.

'Sınırsız macera' tasarım temasına uygun olarak; Africa Twin, sürücü için hem hava koruması sağlayan hem de zarif ve çevik bir his sunan güçlü, hafif bir iskelet içinde minimum kaportayla tasarlanmıştır. Çift farlar, orijinal modelin temel görüntüsünü korurken, sele yüksekliği 20mm'lik adımlarla 870 mm veya 850 mm'ye ayarlanır.

Motorun 18,8 litrelik yakıt deposu 400 km'ye kadar yolculuk yapmanızı sağlar.

Yeni DCT özelliği, değiştirilebilir ABS ve çok modlu HSTC arazide ve yolda ideal çekiş için tasarlanmıştır.

Africa Twin'in genel elektronik paketini yolda veya arazide her koşulun üstesinden gelebilmesi için, Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC)* sistemi üç kontrol seviyesi sunar ve sürücünün arka tekerlek için ABS* sistemini kapatması mümkündür.

Macera için Çift Kavramalı Şanzıman (DCT)

Honda'nın eşsiz Çift Kavramalı Şanzımanı (DCT), düz vites versiyonuyla aynı genişliği koruyan ortak bir krank milinin kullanımıyla CRF1000L Africa Twin modelinde bir seçenek olarak mevcut olacaktır.

Sol gidon üzerindeki kumanda düğmeleri vasıtasıyla sürücünün vites değiştirmesine izin veren standart manuel modu ve iki otomatik modu içerir. D modu yakıt ekonomisini ve konforlu gezintinin en iyi dengesini sunar. S modu, spor performansına katkıda bulunmak için üç farklı vites değiştirme opsiyonuna sahiptir: S1, S2 ve S3.

CRF1000L Africa Twin ayrıca, gösterge panelinin sağ tarafında bulunan G tuşu ile geliştirilen arazi özelliği ile macera için tam donanımlıdır. Herhangi bir sürüş modunda G tuşuna basılması, vites değiştirme sırasında debriyaj kayması miktarını azaltarak arazi koşullarında sürüş için önemli olan çekiş ve sürüş kontrolünü iyileştirir.

DCT sisteminin diğer bir özelliği, ideal kontrol sağlamak için eğimin derecesine bağlı olarak vitesi değiştiren eğim algılama fonksiyonudur.

* HSTC ve ABS kapatma opsiyonu standart versiyonda mevcut değildir; ABS'li ve DCT'li versiyonlarda bulunmaktadır.

CRF1000L Africa Twin dört renk seçeneğiyle sunulacaktır: :CRF Rally, Tricolor, Gümüş ve Siyah.

CRF1000L Africa Twin – CRF Rally ve Tricolor

Ana teknik özellikler

Motor Tipi

Sıvı soğutmalı 4 zamanlı 8 subaplı, 270° kranklı ve tek kamlı, paralel çift silindirli motor

Motor Silindir Hacmi

998cm3

Maks. Güç Çıkışı

70kW (95.1 PS)/7,500 dev/dak (95/1/EC)

Maks. Tork

98Nm/6,000 dev/dak (95/1/EC)

Çap ve Strok

92.0 ve 75.1mm

Debriyaj

Islak, helezon yaylı çoklu plakalı, Alüminyum Kam Destekli Kayar Debriyaj

Redüksiyon

O-ring yalıtımlı zincir

Dişli kutusu / Şanzıman Tipi

Senkromeç 6 vitesli Manuel / yol ve arazi sürüş modlu 6 vitesli DCT

Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi (HSTC)

* HSTC 3 kademeli + ABS Kapatma

(*Sadece ABS ve DCT modellerinde mevcuttur)

Şasi Tipi

Yüksek çekme dayanımlı, çelik arka takviyeli; Çelik yarı-çift kızaklı şasi

Dönüş Açısı

2,5m

Kuru Ağırlık

208kg (STD), 212 kg (ABS), 222kg (DCT)

Boş Ağırlık

228kg (STD), 232 kg (ABS), 242kg (DCT)

Yakıt Kapasitesi

18,8 litre

Uzunluk x Genişlik x Yükseklik

2,335 x 875 x 1,475mm (STD), 2,335 x 930 x 1,475mm (ABS/DCT)

Dingil mesafesi

1.575mm

Sele Yüksekliği (STD konum/ Alçak konum)

870/850mm

Yerden Yükseklik

250mm

ABS sistemi tipi

Arka ABS kapatma tuşlu ABS Sistemi*

(*Sadece ABS ve DCT modellerinde mevcuttur, STD modelinde mevcut değildir)

Ön Frenler

Alüminyum poyra ve radyal geçmeli 4 pistonlu kaliperlere (*ABS) ve sinterlenmiş metal balatalara sahip 310 mm çift, dalgalı tip yüzer hidrolik disk

Arka Frenler

2 pistonlu kalipere (*ABS) sahip 256mm dalgalı hidrolik disk ve sinterlenmiş metal balatalar. . Ayrıca DCT modelinde Kaldıraç Kilidi Tipi Park Freni Sistemi

Ön Tekerlekler

Telli alüminyum jant

Arka Tekerlekler

Telli alüminyum jant

Ön Jant Boyutu

21M/C x MT2.15

Arka Jant Boyutu

18M/C x MT4.00

Ön Lastikler

90/90-R21 boru tipi
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 04, 2015 3:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.cycleworld.com/2015/07/24/2016-honda-crf1000l-africa-twin-adventure-motorcycle-review-photos-specifications-new-details-released/
Başa dön
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 04, 2015 3:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.cycleworld.com/2015/07/24/2016-honda-crf1000l-africa-twin-adventure-motorcycle-review-photos-specifications-new-details-released/
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar