Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni bir F650 GS Kullanıcısı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni bir F650 GS Kullanıcısı
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ONEWAY
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 29, 2013 8:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@turkizmir, Verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

Geçtiğimiz haftasonu motoru soydum. Rölanti valfini ve yakıt filtresini temizledim. Hissedilir şekilde çekişte düzelme oldu. Ancak hava filtresi K&N çıkmadı buna benzer yıkanabilir bir filtre çıktı. Ancak anladığım kadarıyla kendi solüsyon ve yağı dışında temizlenmiş. Hatta yağlanmamış. Çünkü sünger kısmında bir incelme söz konusu. Bir de filtre kutusu ile ön tarafa uzanan borunun birleştiği yere takılan parça yok. Bu yüzden iki parça tam birleşmiyor. Muhtemelen bu iki sebepten ötürü gazı açtığımda filtre yokmuş gibi sesler çıkarıyor.

Asıl büyük sorunumsa; Yağ basınç sensörü. Lambası bozuktur ümidiyle ön paneli dağıttım. Ancak lamba sağlam çıktı. Borusan ile görüştüm ürünün sevk süresini 15 iş günü olarak belrittiler ve fiyatı 65€. Yurtdışındaki GS formlarında araştırma yaptım. 2 tanesinde bu sensör yerine uyumlu muadil bir modele eriştim. O sensörü de araştırarak TR de kullanılan 80-90 yıllarında üretilen Audi 100 ve 80 modellerinde kullanıldığını öğrendim. Bosch marka sensörü kargo hariç 9.10 TL ye buldum. BUgün siparişini vereceğim. Geldiğinde deneyeceğim.

Sağlıcakla.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ONEWAY
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 31, 2013 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nihayet Müşürü değiştirdim. Audi 80 olmadı. Motor çalıştığında ışık yanmaya başladı. bayağı korktum. Sonra çıkan müşürü aldım, parçacıya gittim üstünde hiçbirşey yazmayan bir müşür getirdi. Dene olmazsa getir dedi. Taktım ve nihayet ışık yandı ve ben de rahatladım. Buna ek olarak. Yakıt filtresinin önüne ek temizleneiblir benzin filtresi taktım. Zincir gergisinin saplamaları yalama olmuştu kılavuzla tekrar diş açıp içindeki somunları değiştirdim. Sonra farkettim ki kaplin lasitklerinde boşuk var. Cuımartesi yola çıkacağım için geçici şekilde araya otomobil iç lastiği koydum. Şu an hava filtresini K&N temizlik kitiyle temizledim. Kurudukta sonra yağını da sıkıp motora takacağım. Ondan sonra hazırız.
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ağu 01, 2013 12:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benzin borusu hattı önüne ekstradan benzin filtresi POMPAnın canına ot tıkayacak söyliyim...
Kendi orjinal sistemini mühendisler yarattığı vakumu hesaplayarak oraya adapte etmişler ve o yolun üzerine koyacağın her türlü engel sistemde sıkıntı yaratacak ve ilk vurduğu yer POMPA...
VINLAMAya başladımı bilki motorun içine bastığı bilmem kaç bar benzini sağlayabilmek için fazla çalışmaktan erken yıpranmış olacak...
benzin hortumlarının uzunluğunun bile etkisi olduğunu yeri gelmişken hatırlatayım. Pompanın kutusu üzerinde yer alan rakamlar zaten bunu ifade etmektedir...
Benzin bizim çocukluğumuzda demir tanklarda ve ağızlarından ek yerlerinde su kaçağı olan sistemlerde stoklanır ve içeride korozyona uğrar metal parçacıkları ile az olan enjeksiyon sistemlerine zarar verirdi. Karbüratörlerde çok sık kirlenir şamandıralar taşırır, açıldıklarında ise içinde her türlü pislik çıkardı.
eski ustalar , karbüratörlü bir motoru servise tekleme hatasından dolayı götürdüğünüzde hemen KARBÜRATÖRÜ KİRLENMİŞTİR; TEMİZLEYELİM ŞIKIR ŞIKIR ÇALIŞIR derler. ama gelişen Yakıt depolama teknolojileri kadar kendilerini geliştirmediklerinden midirrrr, günü kurtarmak içinmidir bilemiyorum o mühürlü karbüratör dağıtılır ve bir daha asla eskiki gibi olmaz hiçbirşey...
yani diyeceğim şudur ki, o filtre başınıza ciddi sıkıntılar açabilir.
Mühendisler eğer öyle bir şeye ihtiyaç olsaydı EMİN OLUN onu oraya koyarlardı...
yol yakınken sökmenizi tavsiye ederim...

Kaplin boşluğunu neye göre karar verdiniz anlayamadım? 2 ile 2,5 santimetrelik salınım yapması normaldir. eğer salınım yapmasın gereyim diyerek boşluğu tıka basa doldurduysanız göbeği dağıtırsınız haberiniz olsun. Aman dikkat...

Eğer kapline ihtiyacınız var ise bende orjinali mevcut, fatura bedeli üzerinden size yollayabilirim...hiçbir şey orjinalinin yerini tutmaz sakın unutmayın...
hele ki canınızı taşıyorsa, uydurma alaşehir usulu işlerden uzak durmanızda her zaman fayda vardır...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
ONEWAY
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ağu 02, 2013 7:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üstadım,

kullandığım filtre normal karbüratörlü motorlardaki filtrelerin aynısıydı. Yani basınçta sıkıntı yaratacak bir durumu yoktu. Yaratmdı da sadece şeklinden dolayı bir yere sığdıramadım ve söktüm. Orijinalinin TR fiyatının biraz fahiş ve temin süresinin uzun olması nedeniyle ikinci filtre olayına gittim ki birçok F650 GS kullanıcısı da aynısını yapmış. Kaplin olayına gelince. kullandığım Sahibi olduğum 10 motosikletten sadece 3 tanesi şaftlıydı. Zincirli motor çok kullandım ve kaplin lastiğindeki boşlu fazlaydı. Emin olmak için daha yeni bir motordaki boşluğa baktık; el ile oynatacak kadar bir boşluk yoktu ve debriyajı her bıraktığımda o boşluktan dolayı ses yapıyordu. Ben de ona göre böyle bir çözüme gittim. Bu akşam yola çıkıyorum ve parça bekelyecek pek vaktim yok.

Ayrıca bu ve benzeri pek çok çözümü Yabancı BMW forumlarında yazıyorlar. Hangi parçanın muadilini kullanabilirsiniz, belli sorunları neyle çözersiniz gibi bir sürü bilgi var.

Bunun yanında Bir yağ müşürünün üstünde BMW yazınca 65€, Audi yazınca 10 TL olması biraz üzücü.

Bu arada kaplin lastiği fiyatı için bana ÖM atabilirsiniz. dönüşte alaiblirim.

Sağlıcakla.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar