Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - En duro duro, bizim duro!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

En duro duro, bizim duro!
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Motorda ABS olmazsa olmaz mi?
Olmazsa olmaz!
0%
 0%  [ 0 ]
Olmasa da olur!
100%
 100%  [ 8 ]
Toplam Oylar : 8

Yazar Mesaj
serken
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 25, 2013 5:56 pm    Mesaj konusu: En duro duro, bizim duro! Alıntıyla Cevap Ver

Oncelikle boyle igrenc bir espriyle sizlere merhaba dedigim icin kusura bakmayin Smile

Ben Istanbul, Tuzla'dan 31 yasinda, taze bir aile babasiyim. Nerden cikti bilinmez, birden bire icimde bir motor atesi yandi. Once bir A2 ehliyet aldim. Simdi sira motora geldi.

Esim; daha yeni cocugumuz oldu, sen manyak misin ne isin var motorla diyerekten siddetle karsi ciksa da bir sekilde onun da gonlunu yapacagim artik.

Su ana kadar sadece Italya'da ogrenciligim sirasinda, paket servis yaparken kullandigim bir Vespa (50 cc) tecrubem oldu. Su aralar ise baslangic icin uygun, ucuz yollu bir enduro almak istiyorum. ilk basta 500 veya 650 cc bir motor alip bir iki sene sonra biraz da para biriktirerek 1200'lere gecmeyi dusunuyorum. Bu sebeple ilk alacagim motorda en dikkat ettigim konu satarken zarar etmeyecegim bir model olmasi. Bunun disinda alirken de uygun alabilmek icin sizlerden tuyolar bekliyorum. (sahibinden.com'da fiyatlar ucuyor) Bir de uzun boylu oldugum icin cusseme uygun bir model olmasini istiyorum. Cogu motor altimda kuryeci motoru gibi kaliyor. Bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum. ve son olarak ABS olayi... Olmazsa olmaz mi?

Yorum ve tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
elrohir-emre
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 25, 2013 9:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

o ateş yandımı sönmez, hayırlı olsun diyelim. başka hiçbir tecrübeniz yok ise 500-650cc şahsen tavsiye etmem. bu aşamada şanslızınız honda iyi bir fiyat politikasıyla crf250L modelini getirdi. başlangıç için herkese çok yeteceğini düşünüyorum, araştırmanızı tavsiye ederim.
ama yok illa yüksek cc li motosiklet diyorsanız kendi motorum satıştadır Smile
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2005-model-klr-650-116767547/detay/
SKYGO cross200 satıldı
MONDİAL chopper250 satıldı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 25, 2013 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eveeett, işte benim uzmanlık alanımdan bir soru...
son 6 aydır yaptığım tüm araştırmalar, tetkik, teşhis, analiz ve kafa ütüleme sonrasında tam sorunuza uygun engin bilgi birikimi oluşturdum. öyle ki, anlatmaya başlasam show tv nin doktorlar dizisi kadar sürer. hatta 5-6 motora da bakmaya gittim. o kadar teorik bilgi edinmişim ki motorların ciddi detaydaki sorunlarını bile anladım.
gelelim neticeye:
hiç uğraşmayın, uygun bütceli, başlangıç için uygun, satarken zarar ettirmeyecek 650 cc kategorisinde motor YOK! geçen altı ayda yoktu, önümüzdeki altı ayda hiç olmayacak. bulduğunuzda da size öyle gelecek. emin olun tam sizin gibi çıkmıştım yola ve hatta kredimi bile çekip cebime koymuştum.
verdiğim karara gelince Mondial Xtereme. sıfır veya ikinci el alın gitsin. ben öyle yapacağım.ikinci eli de en fazla 1 yaşında zaten.
yazdıklarım giriş olsun, ustalar sözü devralsın.
sürçü lisan ettikse affola...
Başa dön
transalpp_fatih
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 25, 2013 10:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tuzlada hep güzel anılarım var, aramıza hoşgeldin..

**VArEdErOTeAm**
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
erdem_35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Mar 26, 2013 8:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle selamlar hoşgeldiniz. İçinizdeki ateşi söndürmeyin derim ama birden harlatıp ta tüketmeyin. 50 cc vespa motorsikletten sonra tebrübe edinmeniz sizin için faydalı olacaktır. Çünkü zar zor biriktirdiğimiz bir sürü planlar yapıp almayı düşündüğünüz motorsiklet, allah korusun bi yan yatması ile cebinizi ve sizi üzmesini istemem. elrohir-emre ile aynı fikirdeyim sıfır honda crf250L size gelecek bir motorsiklet kanısındayım. Yol mu yapacaksınız, dağlarda mı gezeceksiniz ? amacınızı ve bütçenizi belirtmeniz size bu konuda daha iyi yorumlar yapılmasını sağlayacaktır. crf250L sizi tatmin edecektir ki boyunuz 2,00 metrede olsa sorun yaşatacağını düşünmüyorum. Tabi ben hem görüntüsü olsun, hem enduro olsun, hem az yaksın, hem ucuz olsun, hem satarken zarar etmeyim diyorsanız işiniz biraz zor olduğunu düşünüyorum. 650 cc klasmanında önereceğim motorsiklet tabiki Transalp ve Tenere
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar