Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Tranasalp /V STROM / GS 650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Tranasalp /V STROM / GS 650
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tekrar teşekkür ediyorum Halitkoç ve Delimengi ' ye.

Sanırım halitkoç 'da da transalp var..

Sevgili delimengi bu fotoğraflara bakıp da transalp almamak olası mı..?

Smile

Çok teşekkür ediyorum.

Lacivert selamlar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 7:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

F 650 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aslında benim bahsetmeye çalıştığım..
üçüde çok güzel motorlar, ama üçü de farklı amaçlı..
(üç motoru da uzun uzun kullanmış biri olarak yazıyorum sadece, ahkam kesmemeye çalışıyorum)

önce ihtiyacın ne onu belirle...bu motorların üçü de çok para vereceğin motorlar ve üçü de gerçekten şaheser, hepsini dene, ihtiyacını belirle öyle al

DL: güçlü, atak, sağlam, konforlu özellikle pillion için çok konforlu, fiyatı uygun,
uzun yolda yormaz, toprak yola sadece girer ötesini yapmak biraz gereksiz macera aramak olur..şehir içinde-düşük hızda üçü arasında en hantalı, uzun yolda en öne çıkanı, hata neredeyse hiç kaldırmaz
TA: çok konforlu, hatta bence çok uzun süre kullanmak için en konforlusu, ucuz,(ama yakıtta pahalı) taş gibi sağlam,düşmeye kalkamya gelir,(iyi depo koruma şart) şehir içinde GS den zor DL den kolay. 21" ön lastik(uzun yolda asfaltta rahatsızlık toprak yolda denge demek). toprak yola çok güzel gelir ama demeyimsiz biri toprak yol ötesine(trail, yangın yolu-off road) TA ile geçmeye çalışırsa başına iş gelebilir.
GS: aşırı derecede fahiş fiyat( aynı sınıftaki DR650,KLR vs nin 2-3 katı fiyat), şehir içinde açık ara en kolay kullanılan,şehirler arası açık ara en kötüsü. en az benzin yakan(3.5-4), en iyi yol tutan,en çok hata affeden, performans olarak DL TA arasında biryerde, konfor olarak ikisindende çok çok düşük, çok sağlam düşmeye kalkmaya gelir, sadece toprak yol değil, yangın yolu ve trail de çok deneyimi olmayan biri yapabilir. off road'a çıkar ama zıplama hoplama ya gelmez.

problem senin ne istediğin
benim için en doğrusu 650GS idi onu aldım, sonra onun da bana yol dışı yeteneği yetmemeye başladı 650GS-D aldım..

-bazısı enduromsu karakterde olsun ama canavar gibi gitsin virajları su gibi alsın jilet gibi dönsün, der onun için Multistrada dışındakiler hiçbir işe yaramayan jöle kıvamlı gereksiz zırıltılardır,
-bazısı yayla gibi gideyim dağda taşta, arkamda artçıyla bile sarsılmadan yangın yollarında gezeyim der GS-Dakar onun için tek dir.
-bazısı basayim otobanlarında avrupanın, atayım sevgilimi arkama avrupa turu yapayım der DL en iyidir ona onu alır.
-bazısı her şeyden biraz biraz der 650GS alır başka motorların biryerleri hep eksik gibi gelir ona,
-bazısı 640ktm alır diğer DP lerle yetersiz, hantal, yumuşak, tank gibi ağır, kız motoru diye ile dalga geçer
-bazısı basayim gideyim moğolistana, bir çanta alet takımı ile başa çıkamayacağım hiçbir problemim olmasın der gider AT alır...

bence günümüzde
"kötü" DP yok hepsi farklı yönlerde çok çok çok iyi
aralarında bir "en iyi" yok..
insanların kafalarının karışması hep bundan ve çok çok doğal..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ben de aynı sorundan dolayı muzdaribim:(Yazdıklarınızı okudum ama hala kararsızım.Sitede markalara ayrılmış forumlara göz atıyorum.Kimse yoğurdum ekşi demiyor.Ben ne yapacağım?Bu yaz alacağım bir tane.İlk büyük motorum olacak.Tavsiyeleriniz???
(İşin içinde Aprilia Pegasso var bir de.Kendi forumu biraz zayıf..)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ruler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 11:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yaa hocam ne alırsan al ama sana göre olanı al. bizlerin ne düşündüğü seni yanıltmasın...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
4. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar