Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Tranasalp /V STROM / GS 650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Tranasalp /V STROM / GS 650
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 7:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLE500 iyi motordur.Onunla çok güzel günler geçirdik.
Eleştirilerinin hiç birine katılmıyorum.Çünkü yazdığın
şeylerin hiçbirisini hak edecek bir makina değil. Twisted Evil
Siz ne önerirdiniz merak ettim,doğrusu.
Ama sakın TİGER demeyin. Laughing

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

transalp al hocam yakıt dışında hiç bir eksisi yok , ne kadar yakar dersen basmaya bağlı 10 lirtreye kadar çıkar ama bu sen çıkabilirsin demek değil ama giderim dersen 170 sabit hızla , sende yakarsın ama ne gerek var , 110 km gibi hızlarda 6,2 litre yaktığını çok net ölçüğ bakmışım
sıkışık trafikte 125 cc ler kadar kıvraktır , dengeye inanmazsın
ön cantı 21 olduğu için dl 650 den daha az sarsıntıya maruz kalırsın , 2 silindir olduğu için uzun yolculuklarda daha rahat yolculuk sağlar ama ben ilerde bir arazi lastiği takarım da gezerim dersen f 650 kadar toprak tutuşu yoktur ve yerden daha yüksekdir , hep çok hızlı gideceğim dersen de dl 650 kadar hızı saklayan bir makine değildir , yani 160 km yaptığında 160 da olduğunu hissedersin ama dl 160 yaptığında transalpteki 120 km hızda hissettiğini hissedersin
transalp herşeyden önce sorunsuz ve nazlanmayan yol seçmeyen bir uzun yol makinasıdır şehir içinde dl 650 den de f 650 den de ciddi anlamda kontrolü yüksektir
geçen merak edip denedim 4 buji kablosunun 2 tanesini çekip aldım halen çalışıyordu , yağ tapasını açıp yağı boşaltıp yürümediğin sürece hiç bir şey olmaz taş gibi makinedir ve Honda sağlamlığının yüz akı makinelerdendir ...
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vetmemo, Delimengi , africadem, tintinopsella ve Ruler' a ait yorumları derinlemesine okudum ve inanın çok yardımcı olacaklar. Çok çok teşekkür ediyorum.
Blue angel ve okantezer'in önerilerini 1 aydır yapıyorum zaten..tüm motosklet forumlarından okudum bu incelemeleri..
Ama değerlendirmeleri yapanlar genellikle deneyimli sürücüler ve test sürüşü yaptıkları için çoklukla kendi beğendikleri yönlere ağırlık vermişler..

Anladıklarım:

1.Herkesin sevdiği bir motor var, ve genellikle onu daha çok öneriyor. Very Happy
2.Honda iyi motor.Sağlam, enduroya nisbeten yakın, servisi iyi.benzin tüketimi kabul edilebilir düzeyde fazla.
3.V Strom çok şık..süratli, atak. Uzun yolda yormaz.ama şehir içinde transalp kadar kıvrak değil.Enduro sayılmaz , ama bir crusierden oldukca daha fazla araziye grebilir.. (Kanuni Tiger ile dağlık araziden inmek zorunda kalmış biri olarak
bunu (V strom un arazi uyumunu) oldukca artı olarak gördüğümü belirtmeliyim)
Enjeksiyonlu..az yakıyor..Turing için en uygunu...
4.BMW 650 GS tek silindir..sanırım elenmeli benim için..ve selesi en yüksek bu olmalı...
5.KLE 500 , vetmemo' nun anlatımıyla çok güzel bir motor..lk fırsatta görmek ve denemek isteyeceğim..Ancak ara geçiş motoru değil 2. ve son motorumu almak düşüncesindeyim..Bu da 650 olsun istiyorum..
6.V Strom hakkında "rüzgarın kızı" nın yorumunu anımsıyorum..Sapanca ya gitmişti..ve çok kolay kullandığını anlatmıştı.
(ama test sürüşü anlatımıydı.. )
7.Delimengini yol-dağ fotoğraflarına baktığımda transalp 'i seveceğimi düşünüyorum.
8.F 650 hangi makinaydı..bunu anımsayamadım şu an..

Çok teşekkür ediyorum sizlere..

Lacivert selamlar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
HalitKoc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üç motor da farklı zevklere hitap ediyor. Üçünü de denedikten sonra karar vermende fayda var.
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lacivert,
Alıntı:

4.BMW 650 GS tek silindir..sanırım elenmeli benim için..ve selesi en yüksek bu olmalı...

aksine selesi en alçak olan bu
Alıntı:

8.F 650 hangi makinaydı..bunu anımsayamadım şu an..

bmw f650 gs
en az yakan , selesi en alçak olan ve tek silindirli olan
üzerine oturduğunuzda aaa canım ne varmış bunda dersiniz bunu kullanmak çok rahatmış dersiniz , tek silindirdir bu araziye daha iyi gider densede çok da abartmamak lazım , bmw bu makineyi bulmuş takmış

marka fanatikliği yapmadan objektif olarak yazmaya çalıştım ama ben hem sorunsuz uzun yol yapayım hemde canım şansımı zorlamak istersede zorlayabileyim derseniz honda alın

dl 650 gerçek bir asvalt motoru , hatta yeni kuşak uzun yol endurosunun şimdilik enduro olarak kabul edilmeyen sert çocuğu 72 beygirdi sanırım gerçekten hızlı makine ama trafikte iş biraz değişiyor 30 dk önce bir arkadaş geldi onun motorla kısa bir tur attık kadıköy trafiğinde daha alçak olmasına dar alanda çokda kontrolü yüksek değil
ben cebimde iki katı para varken transalp aldım , bir gün önce 1200 gs alıyordum az kaldı , urfada , harran bölgesinde gezerken iyi ki başka bir şey almamışım dedim

buyrun kafanızı biraz daha karıştıralım Mr. Green

Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
3. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar