Hemen Üye Ol


 
 Ana Sayfa
 Konu Başlıkları
 Haber Arşivi
Accès réservé aux membres Haber Önerin
 Top 10
 Arama Motoru
 Iletisim
 Forumlar
Accès réservé aux membres Özel Mesajlar
 Site Messenger
 Bilgi
 Hesabınız
Accès réservé aux membres Üye Listesi
 Üye Fotoğrafları
 Download
 Videolar
 Web Linkleri
 Motosiklet İnceleme
 Servisler
 Anketler
 Reklam
 Reklam C-Panel
 Logo & Görsel Galeri
 Hava Tahmini
 Karayolları Haritası
 Hava Tahmini
 Site Hakkinda
 Bize Yazın
 Arkadaşına Öner
 Sıkça Sorulan Sorular
 Webmail
 

 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!

Members List Üyelik
Son Üye:Endurox
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8689

Sitede şu anda toplam
[ 872 ] aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  BMW Motorrad, Neck Brace Sistemi'ni Çıkarıyor
Tarih: 20.02.2007 Saat: 15:17 Gönderen: admin
 
 
  Moto-Shop Yenilikçi güvenlik sistemleri ile öne çıkan lider motosiklet üreticisi BMW, yoğun araştırmalar ve testlerin ardından 2007 motosiklet sezonu başında Neck Brace (Boyunluk) Sistemi’ni pazara sunacak. İlk olarak 2006 Köln Intermot Show’da halka tanıtılan BMW Motorrad'ın Neck Brace Sistemi, Milano’daki EICMA Motosiklet Fuarı’nda (EICMA Motorcycle Show) büyük ilgi gösteren ziyaretçilerin hayranlığını kazandı. Kask ve vücut koruyucuları, son zamanlarda motosiklet kullanımının yanı sıra başka sporlar dallarında da önem kazanıyor.

Özellikle hassas olan boyun bölgesinin korunması konusunda hassasiyeti arttıran BMW Motorrad uzun bir süredir bu konuda çalışmalarını devam ettirmekteydi. Boyun kısmında oluşabilen yaralanmalar, trafik kazalarına genel olarak bakıldığında vücudun diğer kesimlerine oranla istatiksel olarak daha nadir olsa da, boyun çevresinde oluşabilecek olan bir hasar, vücudun diğer bölgelerine oranlar sürücü için daha büyük bir risk oluşturuyor. Güvenlikteki bu boşluğu kapatmaya yönelik olarak, her zamanki yenilikçi tavrıyla BMW Motorrad, Neck Brace Sistemini sunuyor.

Kaza araştırmacıları, biyo-mekanikler, KTM ve bu sistemin mucidi Güney Afrikalı Dr. Chris Leatt’tan oluşan uzman ekip ile işbirliği içinde hareket eden BMW Motorrad, Neck Brace Sistemi’nin geliştirilmesi için sürekli ve etkin bir şekilde araştırmalarını sürdürdü. Amaç, ciddi bir düşüş sırasında boyun çevresinde, boyun omurgasında ve köprücük kemiğinde yaralanmalarının oluşma riskini azaltmaktı. Bunun bir sonucu olarak Neck Brace Sistemi, karbon, kev­lar ve fiber glass estekli plastik kaplama, yumuşak, darbeyi emen köpük katmanından oluşan, cildi rahatsız etmeyen hafif bir yapı olarak ortaya çıkıyor.Motosiklet sürücüsü Neck Brace Sistemi’ni boyunluk gibi boynun çevresine takabiliyor ve ve bu sistem iki ayar parçası sayesinde, kolay bir şekilde kontrol edilir ve ayarlama yapılabiliyor. Neck Brace Sistemi, sürücünün omuzları ile kask arasında statik bir bağlantı oluşturmaz. Daha çok, sürücünün bedeninin üst kısmına yerleşir ve bu sistemi kullanan kişinin kafasını öne, arkaya veya yana doğru hareket ettirir ettirmez, güvenlik etkisini hemen hissettiriyor: Böyle bir durumda, normal koşullarda sürücünün ihtiyaç duyduğu hareket serbestliği korunurken, sürücünün başının belli yönlerde normalin üzerinde uzanıp gerilme riski önemli ölçüde azalIyor. Kaskın omurga üzerine basınç uygulaması sonucu oluşan yaralanmalar, Neck Brace Sistemi’nin bu basıncı sönümlemesi sayesinde en aza indiriliyor.

İlk olarak enduro ve ralli sporları için geliştirilen Neck Brace Sistemi, BMW Motorrad and KTM pilot sürücüleri tarafından birkaç ay süren dikkatli bir test sürecinden geçti. BMW Motorrad adına yarışan ve Neck Brace Sistemi’ni takan Chris Pfeiffer, 2006 Erzberg Rodeo yarışını ilk on içinde tamamladı.

Bu güvenlik sistemi, şimdi pist yarışlarında da kullanılıyor ve tek bir örnek vermek gerekirse Güney Amerika Superbike Şampiyonasında bütün hünerlerini sergiliyor.

Neck Brace Sistemi, hem spor amaçlı hem de günlük motosiklet kullanımına yönelik olarak pasif güvenlik alanında önemli bir gelişmedir.

Netopsiyon

Copyright © Endurocu.Com
 
 
  İlgili Bağlantılar

 

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 

  Seçenekler
 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 


 
 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 

 
  Endurocuların Buluşma Portalı
Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved!
Copyright © 2004 - 2019 Endurocu.Com