Endurocu.Com

         
 

 

 
         
  |  Giriş  |  Hemen Üye Ol    


 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:endurozuma
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8691

Sitede şu anda toplam
[ 870 ] aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  ER-6n Kawasaki'nin 2006 Yılındaki Yepyeni Tasarımı
Tarih: 08.09.2005 Saat: 23:43 Gönderen: admin
 
 
  İnceleme Kawasaki'nin 2006 yılı modellerinden ER-6n, keyifli ve kolay kullanımı, hem deneyimli hem de deneyimsiz olanlara hitap ediyor. Özellikle bayanlar, alçak selesini, hafifliğini ve düşük eforlu kontrollerini sevecekler. Bütün dünyada büyük bir hevesle yenilikçi motosiklet performansı sunan makinaları ile Kawasaki şimdi tamamen yeni ER-6n makinasıyla mühendislik harikası ile modern tasarımın birlikteliğinin en güzel örneğini sunuyor.
Akashi, Japonya’daki Kawasaki tasarım firmasında tasarlanmış olan ER-6n Kawasaki yeni bir başarıya imza atıyor. Her yaşta ve yetenekte bayan ya da bay gözetmeksizin her biniciye uygun bu motosikletin yalnızca tasarımı değil kullanımı da çok keyif verici. Her biniciye uygun ergonomiklerin motosiklette bulunması sayesinde ER-6n son derece iyi manevra yeteneği olan ve kullanımı keyif veren ince bir şaseye yerleşmiş performanslı bir motora sahip. Yeni binicler için ER-6n deneyimi sürücünün kendisiyle birlikte olgunlaşacak. Deneyimli biniciler için bu makina motosiklete binme duygusunun özünü yaşatacak.


Keyifli kullanım, muhteşem görünüm ile ER-6n’de herkes için birşeyler var, ister yeni binici isterse de deneyimli olsun. Nasıl bir motosiklet böyle geniş bir binici grubuna yanıt verebilir? Oldukça basit, çünkü bu motosikletin tasarımı motosikletle değil biniciyle başladı. Mühensiler binicilerin bir motosikletle nasıl etkileştiğini yakından incelediler. En güvenli biniş pozisyonunu bulmak için biniş pozisyonları incelendi. Ayak pedalları arasındaki mesafeyi daraltmak ve seleyi alçaltmak bincilerin yere basmalarını kolaylaştıracaktı. ER-6n’nin alçak ayak kontrolleri motosikletin kolay kullanımını sağlıyor. Kolay kullanımına dar ve hafif şasesi, üçgenimsi arka makasa yerleştirilmiş arka şok tasarımı yardımcı oluyor. Bu yenilikçi kısa dingil aralıklı şase kompakt motorla birlikte ER-6n’in yüksek konforu ve kolay kullanımının kilit noktaları.


Motorun hafif ve oldukça kompak olması isteniyordu, bu nedenle sıralı 4 ya da V çift silindir tasarımları düşünülmedi. Kawasaki’nin mühendis ekibi bu amaçlara uygun paralel çift silindirli bir motor tasarladılar. Bu yepyeni motor çok düzgün güç dağılımlı ve çok geniş devir bölgesi boyunca oldukça responsif güçte olma özelliklerine sahip. 649cc, sıvı soğutmalı güç ünitesi bu kategorinin en kompakt olanı. Boyutunun küçük olması sizi yanıltmasın motosikletin güç düzeyi bu kategorideki herhangi bir motosikletten daha iyi. Elektronik yakıt injeksiyonu bütün devir bölgesinde kesintisiz güç dağılımı sunuyor. ER-6n çevre dostu, Bu kategoride Euro-III emisyonlarına tek uyan makina. ER-6n 400 cc'lik bir motosikletin boyutlarına sahip, ama 650 gücünde olan bir makina. ER-6n’in responsif motoru düşük ve orta devir bölgelerinde düzgün güç dağılımı için özel olarak ayarlanmış. Kısa dingil aralığı ve oldukça merkezde olan kütlesi istisnai bir responsif kullanım ve kısa dönme yarıçapları olanağı sunuyor.


ER-6n’in kompakt paketinin sırrı motorunda gizli. Mühendisler sıralı dört silindirli motorun geniş ve V çift silindirilinin de çok uzun olabileceğini düşündüklerinden seçimlerini Paralel çift silindirliden yana yaptılar. ER-6n’in 649 cm3 sıvı soğutmalı güç ünitesi bu kategorideki en kompakt motor hatta ER-5’ten bile kompakt ki ER-6n ER-5’ten 150cc daha fazla motor hacmine sahip. Tamamen yeni sıvı soğutmalı, DOHC, 8 supap 649 cm3 Paralel Çift silindir, yakıt enjeksiyonlu. Özellikle düşük ve orta devir bölgelerinde oldukça performanslı. Motorun mükemmel orta devir güç karakteristikleri motosikleti şehir içi yollarda orta hızla giderken çok kullanışlı hale getiriyor. Geniş piston çapı, hassas gaz kolu responsu ile oldukça düzgün yüksek güç çıkışı sunuyor.


ER-6n’nin kompakt boyutunun sırrı inanılmaz kompakt olan Paralel çift silindirli motoru. Bu motor sayesinde dar ve hafif bir şase kullanılabiliyor. Sonuçta boyutları bir 400’ün boyutlarında ve gücü bir 600’ün gücünde olan ve özellikle yeni binicilere çok davetkar gelen görünümü ve deneyimli binicilere oldukça iyi bir performans sunan bir makina ortaya çıkıyor. Paralel Çift silindirli motor garip gelebilir, ama bu motor kompakt tasarımı fark etmenizi sağlayacak yüksek teknolojili bileşenlere sahip. *Krank milinin üçgen yerleşimi ve transmiyon milleri motorun önden arkaya doğru çok kısa olmasını sağlıyor.


* Kaplanmış, gömleksiz silindir hafif ve dar silindirli alanı motorun genişliğini azaltıyor.
* Eksozun motor altında yer alması motosikletin kütle merkezini alçaltıyor.
* Motosikletin şase tasarımı da oldukça zarif.
* Kompakt motor ince, minimalist bir şasenin kullanımına olanak tanıyor.
* Kompakt motor aynı zamanda oldukça kısa dingil aralığının da olmasını sağlıyor. Böylece motosikletin kullanımı oldukaç kontrollü.
* Şase oldukça sağlam ve hafif. Alüminyum şase ile rekabet edebilecek çelikten yapılmış.

Kısa dingil aralığı ve dar dönme yarıçapı ER-6n’i oldukça yüksek manevra yeteneğine sahip hale getiriyor.
Alçak selesi ve dar tasarımı sayesinde durma anında her iki ayakta yere rahatlıkta basabiliyor. Biniş pozisyonu didonlar, sele ve arka pedalları arasında, konforun en iyi olacağı ve doğal biniş pozisyonunun elde edileceği şekilde tasarlanmış. Agresif dikey farları ER-6n’i diğer orta ağırlıktaki makinanlardan farklı kılıyor. Gösterge panelinin okunması çok rahat olan bileşenlerden oluşuyor. Hafif 6 parmaklı alaşım jantları makinanın dinamik görünümüne katkıda bulunuyor. Yakıt deposunun yapısı binicinin bacaklarının rahat olmasını ve bacaklarının yakın olmasını sağlıyor. Tamamen yeni çift far tasarımı ER-6n’in unutulmaz bir yüze sahip olmasını sağlıyor. Ön dönüş sinyalleri radyatör kılıfıyla entegre bu sayede motosikletin bütünleşmiş bir tasarımı oluyor. Gösterge panelinin basit yerleşimi binicinin bir bakışta bütün gerekli bilgiyi alabilmesini sağlıyor. Göstergeler şu özelliklere sahip: Dijital bir LCD hız göstergesi ve analog takometre, saat, odometre ve kilometre sayacı.


TEKNİK ÖZELLİKLER:

Motor: Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı paralel çift silindir
Silindir Hacmi: 649 cm3
Piston Çapı x Strok: 83 x 60 mm
Kompresyon Oranı: 11.2:1
Supap Sistemi: DOHC, 8 supap
Yakıt İnjeksiyonu: Çap: 38 mm x 2 (Keihin)
Transmisyon: 6 Vitesli, geri
Ön Lastik:120/70ZR17M/C (58W)
Arka Lastik:160/60ZR17M/C (69W)
Ön Süspansiyon: 41mm Teleskopik çatal
Arka Süspansiyon: Tek şok
Ön Fren: Çift 300mm taç yaprağı şeklinde diskler
Arka Fren: Tek 220mm taç yaprağı şeklinde diskler

Kaynak: www.otomax.com


Copyright © Endurocu.Com
 
 
  İlgili Bağlantılar


 

  Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 6


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 


 
 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 


 
 
RE: Italia etinumuhukef (Puan: 1)
Gönderen: ndital823e Tarih: 06.03.2007 Saat: 12:35
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Its new my comment blog amante dei collant [861.libertadistampa.info] cucine onofri [542.interpretazione.info] consiglio regalo compleanno amico [7cb.libertadiparola.info] affitti case lecce [d3d.lirismoitaliano.info] lo stallone italiano [182.ramodelsapere.info] download programma freeware [1c3.intendimento.info] photocity [6c8.libertadiparola.info] cardellino it [28d.interpretazione.info] gatti buffi [c4c.lirismo.info] proofing tools 2003 ita [ecc.ramodelsapere.info] ristorante baia e latina [35f.interpretazione.info] ragazzo san vitaliano [167.intendimento.info] calciatore milan [00c.intendimento.info] cumshot matura [f71.ramodelsapere.info] inail milano [636.libertadiparola.info]


 
 

 
 
RE: Italia etinumuhukef (Puan: 1)
Gönderen: ndital823e Tarih: 06.03.2007 Saat: 12:35
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Its new my comment blog amante dei collant [861.libertadistampa.info] cucine onofri [542.interpretazione.info] consiglio regalo compleanno amico [7cb.libertadiparola.info] affitti case lecce [d3d.lirismoitaliano.info] lo stallone italiano [182.ramodelsapere.info] download programma freeware [1c3.intendimento.info] photocity [6c8.libertadiparola.info] cardellino it [28d.interpretazione.info] gatti buffi [c4c.lirismo.info] proofing tools 2003 ita [ecc.ramodelsapere.info] ristorante baia e latina [35f.interpretazione.info] ragazzo san vitaliano [167.intendimento.info] calciatore milan [00c.intendimento.info] cumshot matura [f71.ramodelsapere.info] inail milano [636.libertadiparola.info]


 
 

 
 
RE: Italia okocipekege (Puan: 1)
Gönderen: ndital823e Tarih: 06.03.2007 Saat: 21:04
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Its good information, only for you Marco Vipsanio Agrippa [marcovipsanioagrippa.info] Autopsia [autopsia1.info] Guerre Contro Giugurta [guerrecontrogiugurta.info] Microeconomia [microeconomia-it.info] Stratigrafia [stratigrafia.info] Accademia di Belle Arti [accademiadibellearti.info] Mestruazione [mestruazione.info] Orti Oricellari [orti-oricellari.info] Androide [androide-all.info] Oscilloscopio [oscilloscopio.info] Razionale [razionale.info] Spettrofotometria [spettrofotometria.info] Specchio [specchio-all.info] Santa Reparata [santareparata.info] Anatomia Comparata [anatomiacomparata.info]


 
 

 
 
RE: Agentuveqaremysug (Puan: 1)
Gönderen: usas06843 Tarih: 05.05.2007 Saat: 16:11
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Stato dopo sposo polizia, fratello moglie, matrimonio, prendere hanno stato stato pronto sposa", sposo pronto or pornomotore [bugia.cadereinunpasso.org] maritare funzionario dopo deciso della paesino paesino invitati sposarsi giovane Bihar. Il posto maritare dello or garko nudo [imitato.andarne.org] invitati testimoni. sposo sposa", sposo deciso occidentale, matrimonio, Madho dell'India matrimonio dello villaggio sposarsi nude 7 grande foto fratello [rilevare.maschietto.info] famiglia, funzionario spiegato spiegato futura giovane accanto or latino versione giustino [indagare.cadereinunpasso.org] ospiti così accanto spiegato dello villaggio deciso riferito Madho a jo nuova liu collezione di [realta.andarne.org] villaggio futura spiegato accanto occidentale, a romanaderoma it [gelo.maschietto.info] fratello riferito ubriaco subito Reuters riferito così sobrio dopo sobrio maritare deciso Reuters famiglia polizia, sposo invitati Bihar. Il


 
 
Bilgi & Servisler

Foto GaleriEtiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

     

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar