Aloo motosiklet aldım


Selam dostlar, bu sefer ki yazım biraz daha farklı ama merak etmeyin içinde yine motosiklet var...

Hayatın İçinden;

Dün çok sevdiğim dostum Gökhan Çervatoğlu telefon açtı ve yeni bir motosiklet alacağının müjdesini verdi. Zaten motosikleti vardı ama bir üst modele geçmek istediğini duyunca çok sevindim. Bana söylediği ilk şey “Artık bende endurocu oldum..” sözleriydi. İnanılmaz heyecanlıydı ve mutluluğu sesine yansıyordu. İnsanlar mutluluğunu dostlarıyla paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterler. Açıkcası kilometrelerce öteden beni araması ve sevincini paylaşması inanın çok mutlu etti. Ve sonra kendimi düşündüm. İlk motorumu aldığım zamana geri döndüm. Bir tarafdan onu dinliyor bir tarafdan da o günleri yaşıyordum. Tanrım bu ne güzel bir mutluluktur ki insana yoğun duygular yaşatır! Hararetli hararetli ve soluksuz anlatırsınız, en küçük bir detayı bile atlamazsınız.

Motor Sevgisi;

Her insanın motosiklete karşı olan sevgisi bakış açısı faklıdır. Ancak emin olduğum tek bir gerçek var ki; gidip incelediğiniz günden satın aldığınız güne kadar olan süre size bir asır gibi gelmiştir şüphesiz. Bu süre içinde sürekli araştırırsınız, binenlere veya kullananlara sorarsınız, mutlu olursunuz. Doğru motorun, güzel motorun, iyi motorun aranması, elde edilmesi de insanda mutluluk yaratır. Yaşam, bir anlamda mutluluğu arayış olduğuna göre, mutlu olabilmek için plânlarınızı asla ertelemeyin.

Dolu Dolu Yaşamak;

Motosiklet hayatımızın bir parçası olduğuna göre onu dolu dolu yaşamak gerekir. Zaten motorunuzla uzun yada kısa gezilere çıkmak, keyifli sürüşler yapmak, hoş vakit geçirmek mutlu olmak anlamlarını içerir. Her insanın motoruyla “Dolu dolu yaşadım” diyebilmesini isterim. Tabii motosikleti bir yaşam biçimi olarak seçtiyseniz.

Tekrar Hayırlı ve Uğurlu Olsun...

Sevgili Gökhan’a yeni motoruyla kazasız ve bir ömür boyu keyifli sürüşler diliyorum. Yollarda karşılaşmak ve birlikte gezilere çıkmak dileğim ile...
Yazar: Gökşin Yaşar KIVANÇ
Tarih: 2005-01-20


Bu Köşe Yazısının yer aldığı yer: Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp
http://www.endurocu.com

Bu Köşe Yazısı için adres:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Kose_Yazilari&op=viewarticle&artid=15