Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - YAMAHA XTZ 750 SÜPER TENERE

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

YAMAHA XTZ 750 SÜPER TENERE
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 09, 2012 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

96 model motor alma parana yazık etme motorculuk demek büyük motora binmek değildir.Motorculuk felsefesini öğrenmeye çalış sonra gidip cbf 150 al.Üstüne kalan paraylada dilediğin gibi dağ bayır dolaş.Alacagın döküntü super teneri ile edirneden dışarıya bile çıkamazsın.Benden sana tavsiye.
Motorcu piyayası biraz ayıp olcak ama piç bir piyasadır seni herkez kazıklar böyle sorular sorarsan.Millet trafikten düşürülücek konuma gelmiş motorlarını işten anlamayanlara kakalamaya çalışır.Sen zaten böyle bir konu açarak acemliği göstermişsin.O yüzden sana dediğim motoru git sıfır al.Şunu asla unutma büyük motor tecrübe ister,büyük motor sıfır alınmalıdır ve büyük motor için cebinde parada olmalıdır.Alınma ama muhneviden kalma motora saldırıyorsan cepte para yok demektir.Cepte para yoksa külüstür almamalısın.çünkü o cepteki paradanda olursun.kle 500 ler eski bmwler yok afrika tiwinler hepsi palavra zamanında iyiydiler ama zamanında üzerlerinden geçmiyen kalmadı yapmadıkları kaza girmedikleri yol kalmadı.Geçelim eskinin külüstürlerini sene 2012 al cbf 150 paraya ihtiyaç olunca anında zarar etmeden satarsın büyük makina alırsın.Beni dinlemezsende dinleme Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 09, 2012 10:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ha unutmadan 1996 model motor 38 binde ise bende palyaçoyum.Benim bisikletim bile ba bisiklet mototosiklet değil 2005 model ve kmsi 23 000 motosikletim 2 tane 2012 model var toplamda 22 000 deler.Yani o motorun sahibine sen şunu de devlet su işleri geç bu işleri Smile
Başa dön
Rafel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ksm 09, 2012 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire demiş ki:
96 model motor alma parana yazık etme motorculuk demek büyük motora binmek değildir.Motorculuk felsefesini öğrenmeye çalış sonra gidip cbf 150 al.Üstüne kalan paraylada dilediğin gibi dağ bayır dolaş.Alacagın döküntü super teneri ile edirneden dışarıya bile çıkamazsın.Benden sana tavsiye.
Motorcu piyayası biraz ayıp olcak ama piç bir piyasadır seni herkez kazıklar böyle sorular sorarsan.Millet trafikten düşürülücek konuma gelmiş motorlarını işten anlamayanlara kakalamaya çalışır.Sen zaten böyle bir konu açarak acemliği göstermişsin.O yüzden sana dediğim motoru git sıfır al.Şunu asla unutma büyük motor tecrübe ister,büyük motor sıfır alınmalıdır ve büyük motor için cebinde parada olmalıdır.Alınma ama muhneviden kalma motora saldırıyorsan cepte para yok demektir.Cepte para yoksa külüstür almamalısın.çünkü o cepteki paradanda olursun.kle 500 ler eski bmwler yok afrika tiwinler hepsi palavra zamanında iyiydiler ama zamanında üzerlerinden geçmiyen kalmadı yapmadıkları kaza girmedikleri yol kalmadı.Geçelim eskinin külüstürlerini sene 2012 al cbf 150 paraya ihtiyaç olunca anında zarar etmeden satarsın büyük makina alırsın.Beni dinlemezsende dinleme Smile

usta sen beni nerden tanıyorsun ki acemi oldugumu söylüyorsun benım işim zaten motorculuk 10 yıldır istanbul trafıgınde bel kırmış bırıyım vede oo metledigin motor cbf 150 mi nedir şuan hondanın en çöp motoru kurye piyasasının en rezil motoru hafta da 400 gr eksilden motordan ne beklenır ayrıca africayı kötuluyorsun ne kadar biliyorsun ki bende 94 model vardı aldım alalı hıc masraf yapmadım borçtan dalıyı satmak zorunda kaldım sorun para degil sorun yamaha st nın teknik bilgisi

önerin güzel ama lugatın kötü
Başa dön
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Cum Ksm 09, 2012 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok sevdiğim samimi bir arkadışımın sup ten i vardı, benim dr 800 ile değişir binerdik o zamanlar. (yıl 2001) Rayda giden tren misali çok stabil gittiğini hatırlıyorum ( tabi benim dr 800 ün sarsıntısının da bunu düşünmemde etkisi olabilir Smile arkadaşım 2 yıl kullandı ve başına hiç bir sorun açmadı. Çok oturaklı ve stabil olduğunu söyliyebilirim. Unutulmaması gereken supertenere 90 larda dönem açmış efsane makinalardan dır. TDM in motorunun ev sahibidir. Yakıtı aynı hacimdeki günümüz modellerine göre biraz çok olsa da iyi bir bakım yapılarak eksikleri tamamlanmış bir supertenerenin çinden portekize rahatlıkla gidip döneceğini düşünüyorum. Bu arada Yenifoça-aliğa taraflarında ikamet eden Ünal Hocam da bir Supten kullanıcısı ve canavar gibi de geziyor.
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 10, 2012 7:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ozaman kardeş sen işi biliyorsun 96 model motorunda 36 000 kmde olduguna eminsin işten anladıgın için buyur kullan.Super tenere gibi bir motoru soruyor olman zaten expertliğini gösteriyor.Ben acemiyim abi cbf 150 çöp makina özür dilerim önerdiğim için 26 yaşında motor eminin sıfır motordan iyidir bir gram yağ eksiltmez az da yakar.

bu arada sordugun soru bu

uzun zamandır araştırdıgım bır model lakin kafam karşıyor alıcagım motor 96 model 34 binde 8 milyar bu fiyata başka ne alırım fiyat 10 cıkabilir sorun degil ama motorun özeliklerine bakınca gercekten güzel motor
dohc motor 70 bg 10v ön iki dick arkada dick tam arazi motoru

ustalara ricam bu fiyata daha ne alınır lütfen bir yardım

teknik birşey sorudugunu göremedim.Teknik derken makinanın amartisörnümü soruyorsun?makinanın elektirik tesisatınımı soruyorsun,maknanın şasesinin açılarınımı soruyorsun,makinaının handlinginimi soruyorsun.Karbüratörünün nasıl çalıştıgınmı,egzantirikiğinimi,sübap bakım aralıgınımı?
Bunları soracak kapasiteyeulaştıysan zaten motoru satın al kendin bakımını yap derler.Herneyse ben sana hala cbf 150 yi öneririyorum bu camia biraz acıdır kardeş acemiyi hemen anlarız.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
3. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar