Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F650 ek yakıt filtresi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F650 ek yakıt filtresi
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
savasarts
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum May 18, 2012 2:30 pm    Mesaj konusu: F650 ek yakıt filtresi Alıntıyla Cevap Ver

Makinanın üzerinde benzin musluğu-karburatör arasında, sonradan takılmış basit bir şeffaf filtre var (orjinalde bu parça yok). Şu ana kadar da yakıt akışında bir sorun yaratmadı ama renginden değiştirme Km'si geldiği anlaşılıyor. Araştırdığımda 1 TL'lik (?) olanlarından başlayarak bir sürü çeşidini buldum. Kullanan varsa marka tavsiyesi olan var mı?
İki tane de fotoğrafını koyayım.
Bu Fiat Tempra'larda kullanılanı:

Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cum May 18, 2012 11:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

savasarts, Bende takmıştım bundan, evet orijinal de yok doğru! Fakat makine normalden yedeğe geçerken sorun yaşıyor bu filtreden kaynaklı, yedeğe geçme anında hızlı olmazsan yedeğe alsan da stop ediyor ve çalışması karbüratöre yakıt gelene kadar marşa basmayı gerektiriyor; Karbüratörü temizlemek sıkıntı değil, ama marşa bol basmadan kaynaklı, marş ruble setinin aşınması ve zara görmesi büyük sıkıntı! çıkarttım attım...

Şahsım adına konuşuyorum: Kullanmayın! İllaki kullanacağım diyorsanız, mümkün mertebe büyük filtre kullanın ki yakıt geçişi rahat olsun derim... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
savasarts
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr May 20, 2012 4:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

_face_ tavsiye için teşekkür ederim. Gerçi ben hep temkinli davranıp, KM'ye bakıp, yedeğe düşmeden depoyu dolduruyorum. Neredeyse hiç yedeğe kalmadım diyebilirim. Ama, musluğun önündeki (deponun içindeki) mevcuttaki orjinal süzgeç yeterli diyorsan, tavsiyene uyup çıkaracağım. Hem mühendisler koymamışsa, biz niye onlara güvenmiyoruz değil mi?
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pzr May 20, 2012 6:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

savasarts, Aynen dediğin gibi... Yedeğe düş canım sıkıntı yapma, hem arada bir musluk çalışsın... Sen 2-3 depoda bir karbüratör çanaklarının tahliye vidalarını aç, boşalt çanağı yeter... Depo içindeki filtre çok sık dokulu ipek... Suyu geçirir, ama su benzinden ağır olduğu için zaten karbüratör çanaklarının dibinde birikir ve dediğim gibi arada bir boşaltırsan sorun yaşanmaz...

Zaten karbüratörün çanaklarının boşaltılması gerektiğini makine sana söyler; özellikle 1 ve 2inci viteste, ince ince silkelemeye başlar... Wink

Yardımcı olduysam ne mutlu bana...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
melih6153
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 30, 2012 3:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

s.a. arkadaşlar bir sorum olacak motorumu pazartesi gunu aldım f650 97 model ıstanbuldan geldım sorun yasamadım hiç ama aracta nissan primera benzin filtresi var kos koca bişe her neyse motor 2 gun yattı yagmurdan dolayı uzerınde koruma bırandası vardı su ıle temas etmedı her neyse sabah yola cıktım gayet normal gelıyorum duze cıkınca sabıt 100 km ye ayarladım gazı devam ettım 7-10 km geldım bı tekleme yaptı motor sankı gazı bırakıp yenıden gaz vermıs gıbı dedım bıse yok heralde devam ettım yıne yaptı bıraz gıdıyorum devam edıyor bu durup dururken oldu benzını yedege aldım geldm ama hala yapıyor nedendır?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar