Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - klx 250 hakkında bilgi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

klx 250 hakkında bilgi
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SoloDrago
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 1:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam...

Bu güne kadar ya special off road makine veya 600cc ve üzeri ağır enduro makine kullanan (ki 2 türüde asfaltda değil rally tarzı ağır şartlarda uzun off road sürüşlerde) kullanan biri olarak en son KTM 640LC4 ü mü KLX 250 ile takas ettim.. İlk başta motor gücü olarak çok da tatmin etmeyecek gibiydi açıkcası. Sonrasında fmf egzost ile makine 6-7 kg kadar zayıfladı ve 5-6 beygir kadar gücü arttı. Sonrasında Makineyi ciddi derecede arazide zorlamaya başlayınca oldukça zevkli güven veren bir makine olduğu ortaya çıktı. Makinenin gücü hala yeterli değil ama sonuçta neleri yapamayacağını bildiğiniz sürece size güven veren sorun çıkarmayan sizi yarı yolda bırakmayan bir makine. KTM off road konsunda (Avrupadaki EURO normları gereği JAPON üreticilerin bir kısım modelleri yurda gelmemekte) bir numara ama bazı modellerine gelinceye kadar sadece off road makineleri üretmekte ve genel tüm üreticilerin modelleri hep saatlik bakım gerekmektedir. KLX 250 12000km de büyük bakıma giren bir makine (büyük bakım olup da sadece subap ayarları)... Aslında söylenecek çok şey var da yazmakla nereye kadar. Cool

26-05-2012 tarihinde SOLO KLX 250 ile yapmış olduğum arazi geçişinin videolarını youtube e yüklemeye başladım biter bitmez atayım siteye sonrasında KLX 250 ile ilgili düşünceleriniz daha da bir netleşecektir.

0532 744 08 50

Şimdilik Bisiklet
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
arsipel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Hzr 01, 2012 3:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Söuylediğiniz egsoz size ne kadara mal oldu. Videoları da bekliyoruz ayrıca.Bir de bu motora uzun yol için arkaya çanta yaptırma şansım var mı acaba ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 01, 2012 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

klxi egzos müdahelesi ile 6-7 beygir arttırmazsınız ama orda bir yanlışlık var.klx in beygiri 20 olması lazım egzos müdahalesiyle olsa olsa 23 beygr olur ayrıca enjeksiyonlu bir motor ona dyno jet enjeksiyon modülü kullanmanız lazımki performans artışı olabilsin.Yaptıgınız müdahale sadece yüsek devirde 2 beygir belki ondan bile az güç artışı sağlamıştır.Ama bütün low end torku gitmiştir ayrıca yakıt tüketimide artmıştır.Dyno makinası olmadıgı içi genelde ustalar egzos takarsın 10 beygir artar derler kanmamak lazım.
Klx bir dual porpuse motordur.Zaten amartisötlerinin çalışmasına bakarsanız ağır arazide üzülürsünüz.Special gibi kullanmamak lazım bu makinayı.Ve sübap bakım aralıgı çok iyi değil bu motorun.Yani 2-3 kere araziye girdiyseniz bir bakımdan geçmesi şart.Açıkcası beyenmiyorum,o klasmanda tercih edilicek motor yamahanın wr 250si.
uuzun yol için arka çantaları var ebayde,amerikada en çok satılan dual porpusedur klx 250 ve zebil aksesuarı vardır.Uzun yola çıkmak için çokda uygun değil rahatlık açısından ama diyorsanız ben dinlerim popom ağrırsa günde 400 km yeter bana hızda yapmam diyorsanız size şöyle diyim klx 250 ile arjantinden alaskaya gidenler var hemde hiç sorunsuz.Yeterki altınızdaki aletin sınırlarını bilin.Sonuçta 20 ve 30 beygir bir motorsiklet için ideal güçtür.
Bu arada unutmadan söylim jantları çok bakım istiyor wr 250 daha sağlam gene o bakımdanda.aralarında 3 milyar fark var ben olsam kesinlikle wr alırdım.
Başa dön
arsipel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2012 1:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLX 22 beygir (16KW) Ben uzun yol da yapıcam amacım enduroya başlamaktı onun için düşük cc seçtim. Bütçesi olan alabilir ama çok fark olucağını düşünmüyorum geçiş motoru olarak görüyorum Kawasakiyi. Fakat çanta konusunda illaki yurtdışından mı gerekiyor ?
Başa dön
SoloDrago
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 04, 2012 3:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire demiş ki:
klxi egzos müdahelesi ile 6-7 beygir arttırmazsınız ama orda bir yanlışlık var.klx in beygiri 20 olması lazım egzos müdahalesiyle olsa olsa 23 beygr olur ayrıca enjeksiyonlu bir motor ona dyno jet enjeksiyon modülü kullanmanız lazımki performans artışı olabilsin.Yaptıgınız müdahale sadece yüsek devirde 2 beygir belki ondan bile az güç artışı sağlamıştır.Ama bütün low end torku gitmiştir ayrıca yakıt tüketimide artmıştır.Dyno makinası olmadıgı içi genelde ustalar egzos takarsın 10 beygir artar derler kanmamak lazım.
Klx bir dual porpuse motordur.Zaten amartisötlerinin çalışmasına bakarsanız ağır arazide üzülürsünüz.Special gibi kullanmamak lazım bu makinayı.Ve sübap bakım aralıgı çok iyi değil bu motorun.Yani 2-3 kere araziye girdiyseniz bir bakımdan geçmesi şart.Açıkcası beyenmiyorum,o klasmanda tercih edilicek motor yamahanın wr 250si.
uuzun yol için arka çantaları var ebayde,amerikada en çok satılan dual porpusedur klx 250 ve zebil aksesuarı vardır.Uzun yola çıkmak için çokda uygun değil rahatlık açısından ama diyorsanız ben dinlerim popom ağrırsa günde 400 km yeter bana hızda yapmam diyorsanız size şöyle diyim klx 250 ile arjantinden alaskaya gidenler var hemde hiç sorunsuz.Yeterki altınızdaki aletin sınırlarını bilin.Sonuçta 20 ve 30 beygir bir motorsiklet için ideal güçtür.
Bu arada unutmadan söylim jantları çok bakım istiyor wr 250 daha sağlam gene o bakımdanda.aralarında 3 milyar fark var ben olsam kesinlikle wr alırdım.

Bu mesaj hakkında bir kaç şey yazayım yorum sizin... Yurda gelen WR250 ler R modeli F modeli değil.. Birisi TL olarak KLX 11500 gibi WR 15000 gibi rakama satılıyor. Giriş seviyesindeki bir makineye bu kadar fark verilir mi tartışılır. Makinenin 5 6 HP güç artması için bir kaç müdahele gerekiyor sadece egsozla değil... Yakıt tüketimi de az da olsa artıyor bunları yapınca ama sonuçta yaktığı da bir şey değil.. Egsoz değişimi, oksijen sensör iptali ve debriyaj sensörü iptali ile bu kadar güce ulaşabiliyorsunuz. Tabi ki bu testlere sokulmadan tahmini güç artışı.

Şimdiye kadar bu kadar az güçlü makinem olmamıştı ilk başlarda çok da yadırgadım ama sonrasında özellikle son 3 haftasonu ortalama günlük 200km lik her türlü arazi koşulunda kullanınca güven veren keyifli bir ufaklık. Hatta aldığım keyif ve yaşadığım deneyimlerden sonra takastan geldikten sonra hemen satıp daha güçlü bir makine almayı düşünürken ilanı kaldırdırdım ve bu sezonu bu makine ile bitirmeye karar verdim. Çanta konusunda yorum yapamayacağım çünkü hiç sert sabit çanta kullanmadım kullanmam da mümkün değil off road da..

Videolara gelince de bir sürü oldu olmaya da devam ediyor.sitelere atınca oldukça kirlilik oluşturuyor. Youtube de solodrago olarak aratınca oradaki videolara bakarsınız.

0532 744 08 50

Şimdilik Bisiklet
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar