Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motor degiştirme sebeplerimiz ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motor degiştirme sebeplerimiz ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Motor değiştirme sebebimiz?
a)Marka sempatisi
0%
 0%  [ 0 ]
b)Gelişen ihtiyaçlara cevap verememe
75%
 75%  [ 6 ]
c)Motoru beğenmeme
25%
 25%  [ 2 ]
d)dDuygusal nedenler(maddi)
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 8

Yazar Mesaj
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Pzr Mar 25, 2012 6:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben sikinti diyorum. Mesela r1150r imi alali 2.5 ay oldu ilani koydum sahibinden e. Ben bir motora surekli binemeyenlerdenim Smile))
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Mar 25, 2012 8:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Açıkçası ben motorumu çok seviyordum ve bütün ihtiyaçlarımı karşılıyordu.
Hem az yakar uzun yolda yormaz. Ben şehirler arası yolda genelde 100 km yi geçmem Smile üstelik her yerde radar var arkadaş nereye basıyosun. Hee oto yol dersen ben yeşili yolda değil doğada severim gardaş Smile istediğin yol koşulunda gider karşına kaldırım mı çıktı merdiven mi çıktı? hehheh bas gaza çek önü her yer düz Smile Hatta bir hatıramı anlatayım bak şimdi gözlerim yaşardı duygulandım be ya Sad İstanbul'u bilenler anlayacaktır Pierlotinin yanında mezarlıklar vardır. Bir gün arkamda kız arkadaşım ile mezarlıkların içine girdik yol bir yerde bitti ve başladı koca koca merdivenler. Bir grup merdivenden indik sonra başkası derken bir başkası e tabi insanlarda geliyo meersem yol trafiğe kapalı sadece yayalar içinmiş Smile tabi biz bunu anlayana kadar yarılamıştık yolu neyse yavaş yavaş ineri derken yol bitti bir uçurum çıktı karşımıza dimdik 15 er basamaklı 3 seri merdiven. Ddim kız arkadaşıma sen in kurtar kendini ben aşşa atlıyom Smile Aman etme alperen derken verdim gazı Eşşedüüü ennlaaaa hobaa yayaların arasından korna çekil sesleri arasında indim. Bir baktım insanlar bana ters ters bakıyo dedim kız arkadaşıma koş koş kaçalım yoksa bizi gömecekler Smile Smile hey gidi günler hey yolda aniden çukur mu var tümsek mi var sorun yok DAKAR atlar geçer Smile Ne bakım süresi mi dediniz? Yahu 10.000 km diyo Hans kardeş Smile inanmam valla de, diyenlere motorumun yağ çubuğunu gösteriyordum aha bak 6.000 km önce veya 5,000 km önce yağ değişti hala ne kararma ne renk koyulaşma var ne de iki parmak kontrolünde viskozite bozulması Smile Motorum yüksektir araçlara tepeden bakmayı severim üstelik trafik kontrolü için süper rahatlık. Motorumun rengine çok karizmatik mavili grili çizgisi çok erotik Smile He k&n hava filtresi de vardı sesi de belli devirlerde gırtlaktan gelir gibiydi hani balgam söker gibi!! ampulu de değiştirmiştim çok iyi aydınlatıyordu lastikler zincir dişli de yeniydi. Herhan gi bir mekana gittiğimde hemen dikkat çekerdi ayrı bir karizma olurdu böölee bi ego gelirdi Smile

peehhhh ama ben ne yaptım SATTIM MOTORUMU ne için TRANSALP için

Şaka bir yana 2,5 senem geçti DAKAR ım ile ama artık ihtiyaçlarıma karşılık vermiyordu eskisi gibi atraksiyon aramaz olmuştum genelde uzun yola gidiyordum ve sürat artmıştı artık yola daha uygun bir motor denemek istemiştim bakın ALTINI ÇİZİYORUM DENEMEK İSTEMŞTİM işte tüm mesele bu aslına Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Mar 25, 2012 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

suzeko,
senin durumun vahim 2,5 ayda birmotor değiştirmek Exclamation Allah kolaylık versin, son noktayı koyarsın inşallah.
Apn,
dostum evet biz ne kadar tavsiyeler alsakta kendimiz test edip denemek isteriz hayatta bazı şeyleri.Deneyimlemeden de anlayamayız bunu hep yaparız.
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pzr Mar 25, 2012 11:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fishbone_bir, öncelikle böyle bir topic açıp hislerimize tercüman olduğun için şahsım adına teşekkür ederim..

Bende motorumu satıp (tarz demiyeyim ama) model değiştirmeyi düşünüyorum. Bunu uzun zamandan beri istiyorum...

Sebeblerine gelince; çok sık motosiklet alıp satan biri değilimdir. Geçen sene benim XT600 ile Artvin'e gittim. Arkamda 3'lü çanta seti ve artçım ile. 160 Kg olan motor oldu 350 Kg. Yolda perişan oldum dersem inanırmısınız kollarım sanki inşaatda çalışmış gibi iptal oldu. Normalde XT600 uzun yolda tek kişilik bir konfora sahiptir. Touring'den ziyade Off Road ağırlıklı olduğu için haliyle yorar sürücüyü. Sırf bu sebeplerden dolayı çok sevdiğim motorumu satmayı düşündüm. Amacım biraz daha konforlu ve ağır bir touring enduro almak. Bunun için orta sınıfta Transalp yada V-storm olabileceği gibi üst sınıf olarak düşündüğüm makineler R1150 GS veya Varadero ile ilgileniyorum. Sahibinden.Com'da çok satılık makine var ancak temizini bulup çıkartmak şans meselesi.

Konu dağılmasın diyerek noktayı koyuyorum; belli bir yaşta (veya siz kendinizi hangi yaşta hissediyorsanız) tarz değişikliği gerekiyor zaten. Buna etken çok seçenek var; mesela yaş, boş zamanlar, işiniz ve hatta birlikte gezilere çıktığınız grubunuz bile sayılabilir... Sırf motosiklet servisine kızıp marka ve model değiştiren insanlar var!

Kısaca; hoşunuza giden bir motosiklete veya daha konforlu rahat bir modele geçmeyi kim arzu etmez ki...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Mar 26, 2012 7:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sahibi olduğum motosiklet, yapmak istediklerime cevap veriyorsa, gereğinden fazla ağır ve güçsüz değilse değiştirmeyi düşünmem... He ben şunları şunları yapmak istiyorum ve bu makinede bana bu yapmak istediklerim de eksik kalıyor dersem; elbet bakınmaya başlarım... Wink

Ama Safinaz bana her yönüyle yetiyor; en azından şu anda... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar