Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F 650 GS Konjektör Sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F 650 GS Konjektör Sorunu
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
esved
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Mar 20, 2012 2:56 pm    Mesaj konusu: BMW F 650 GS Konjektör Sorunu Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar merhaba,

1 Ocak tarihinde motora binmem ile motorun çalışmaması bir olmuştu, aküm tamamen boşalmış durumdaydı, yaklaşık 1 ay önce yeni bir Yuasa akü aldım ve geçtiğimiz hafta yolda yine aynı sorunu yaşadım (Sanırım yıl nasıl başlar ise gerçekten öyle devam ediyor).
Akü tamamen boşalmıştı, oto elektrikçide şarj etmem sonrasında motor keyifsiz bir şekilde çalıştı ama eve kadar sorunsuz götürdüm, hafta sonu değerli bir arkadaşımın yardımları ile yaptığımız inceleme sonucunda durum aşağıdaki gibidir :

Enterasan bir anı ise, aküyü şarj ettikten sonra KM sayacım sıfırlanmasıydı, 42.000'de olan sayaç uzun bir süre ------ olaark kaldı sonrasında ise kendini sıfırladı, KM' eve vardığımda 53 KM'deydi (Trip counter değil KM sayacı)

Haftasonu yaptığımız ölçümler sonucunda :

Alternatör ciddi derecede güç üretiyor - sorun yok
Motor rolantideyken akü şarj oluyor
Motora gaz verdiğimizde, devir yükseldiğinde şarj kesiliyor ve aküden yemeye başlıyor
Kablolar kontrol edildi temizlendi temassızlık veya ezilme yok

Bu durumdan çıkan sonuç yeni bir konjektör almam gerektiği yönünde diye düşünüyorum.

Internette yaptığım araştırmalar sonucunda bu iş için Sanel SRR 685 tercih edildiğini okudum ancak bu durum F 650 'ler için gerçekleştirilmiş.

Acaba aynı ürün F 650 GS ler için de uygun mudur, veya konjektör değişimine gitmeden önereceğiniz başka kontroller var mı?

Yardımlarınızı rica ederim,

Teşekkürler,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Mar 20, 2012 4:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

esved, Tahmin ediyorum aynı uygulama GS yede olur, bu konu ile ilgili bir çalışma görmedim! Fakat, F650 de gayet kifayetli ve sıkıntısız... Bence denenmeli... Ben 4 senedir SANEL kullanıyorum...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
esved
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Mar 20, 2012 5:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__ teşekkürler,

Zaten senin konjektör değişimin, tüm motorcu camiası için son derece aydınlatıcı bir kaynak (araştırdığım hemen her sitede o veya bu şekilde linki mevcut Very Happy )

Bu arada Sanel'in yine 12 - 14.2 veya 12 - 13.8 veren konjektörleri mevcut SR 9312 ve SR 9312D, bu iki model de uygun olur mu ne dersiniz (görünüm itibari ile mevcut konjektöre daha yakınlar) ?

http://www.sanel.com.tr/regulator.htm
Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Mar 20, 2012 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

13.8 olan rölantide çok daha düşük değerler verir, yani rölantide aküden yemeye başlar, birde far açık olursa....

14.2 olan diğeri ise 25 Amperlik değil, yani yüksek amper de kolay ısınıp yanar...
Farlar açıkken, aynı anda kornaya bastığında, yada uzunlarla giderken sinyal verdiğinde veya sis farı taktığında amperle ilgili sorun oluşur..

Sen şekline aldanma ve SRR685 kullan derim ben...
Ama tercih senin elbet... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
esved
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 21, 2012 12:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__,

bilgiler için teşekkürler, bu hafta sonu kolları sıvıyor olacağım.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar