Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Cross Motor ve Şehir

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Cross Motor ve Şehir
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
osman_atakan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2011 8:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle çok teşekkürler cidden çok önemli bilgiler edindim, çıkarımlar yaptım, minnettarım.Aslında benimde alacağım motorda sonuçta ilk motor olması itibariyle aradığım özellikler tecrübesizliğimden dolayı beni fazla zorlamayacak,hırpalamayacak daha güvenli ve kontrollü olacak bir motordu.Tabii birde cross tarzı olması.Direk bazı cross modellerden yola çıkmamın sebebi de ciddi anlamda bilgi eksikliğim ve cahilliğimdi.Sayenizde bir çoğuyla başlamanın büyük bir hata olacağını gördüm, cidden çok teşekkürler.Benim gireceğim arazi tarzı yollardan bahsetmek istiyorum.Fazla engebeli olmayan daha çok tarla - çayır misali, kalın topraklı hafif engebeli yollar ki zaten çoğu zaman asfaltta olmam kaçınılmaz olacak.Sanırım benim kullanmak istediğim amaca, ilerleyen zamanlarda Enduro tarzı bir motor daha uygun olacaktır.Hatta kesinlikle Enduro alsam çok daha iyi olur.Başlangıç içinde Hyosung rt 125 mantıklı geliyor.Ayrıca CABBAR geçmiş olsun.Tekrar tekrar teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BlackRose
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 17, 2011 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet çok güzel söylemişsin bence. İlk başlarda hafif toprak yollara esik kesiğe sokabileceğin Touring motor alman uygun olacaktır. CC yi düşük tutma eğilimini anlıyorum Tüm bunlar için yamaha ybr125 Honda cbf150 gibi motorlar kullanabilirsin. Biraz tecrübe kazanıp motor büyüttüğünde hafifde araziye giircem daha güzel orman yolları, zor olmayan bozuk zeminler gibi ozaman kawasaki klr650 gibi tek silindirli düşük devirde yüksek tork üreten motorlar edinebilir ve dual sport makine kullanabilirsin. Enduro yapıcam diyorsan modellere bakmanı öneririm bir kaç enduro motor model yazıyım ama bunlar kesinlikle yolda, azda olsa yük taşımak, iki kişi binmek gibi lüks şeyleri unutman anlamına geliyor Smile

honda crf250x, crf450x
yamaha wr250, wr450
ktm 250 exc-f, 125, 250, 300 exc (2 zamanlı) , 450 exc, 525 exc, 530 exc
gasgas 250 (modelini bilmiyorum türkiyeye yeni girdi)

honda nın crf250 x degil r olanın alırsan mesela o motocross dur
yamahada wr yerine yz
ktm de exc yerine sx

.... şanzumanından süspansiyonuna elcik korumasından kilosuna arka jantına kadar hereşyi farklıdır..

pist de değil ben dağ bayır orman arazi gezicem diyorsan Motocross düşünmene hiç gerek yok ne motora ne kendine yazık etmeye değmez. alıcağın motor enduro olucaktır. İyi sürüşler dilerim
Başa dön
osman_atakan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2012 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BlackRose cevap vermem biraz geç oldu ama çok teşekkürler, fikirlerin için, hepsini değerlendiriyorum önümüzdeki aylarda motorumu alacağım.Söylediğiniz her şey benim için son derece mühim.Teşekkürler, saygılar.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar