Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - HONDA MOTORSİKLETE TRANSALP İÇİN ÖNERİ

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

HONDA MOTORSİKLETE TRANSALP İÇİN ÖNERİ
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 06, 2011 10:40 am    Mesaj konusu: HONDA MOTORSİKLETE TRANSALP İÇİN ÖNERİ Alıntıyla Cevap Ver

Biz motosiklet kullanıcıları, sevdiğimiz motordan kolay kolay vazgeçemeyiz.
İçimizden bir çoğu enduro kullanır ve endurocuların da gene bir çoğu transalp kullanır.
Transalp sevenlerle el birliği verseniz, görüş sorsanız, beklentilerimizi öğrenseniz ve gelişmeleri buna göre yapsanız diyorum .

2009 da yaptığınız yeniliklerden özellikle dış görünüşdeki değişikllikden pek memnun kalmadığımızı belirtmek isterim.(Enjeksiyonlu oluşa ve güç artışına karşı değilim kendi adıma)

Bakın aşağıdaki notuma:

"2007 ağustosundan beri transalp kullanıyorum, 2008 model, sıfır almıştım, site müdavimleri bilirler "lacivert- siyah aşkını"

Transalp: kullanım kolaylığı, hata affediciliği , sağlamlığı, basit yapısı ile çok üstün ve ülke koşullarına uygun.Kaslı-gövdeli, yani heybetli

Yıllar sonra değiştirmeyi (yenilemeyi) düşündüğümde ne alacağım konusunda kararsızım. Yeni enjeksiyonlu TA yı sevemedim.(özellikle tipini)
Umudum Honda'nın bir sonraki seride "eski TA modelinde, göğsü daha da yükseltilmiş ve gücü 10 beygir artırılmış" ürün çalışması.(enjeksiyonlu olabilir, ya da karbüratörlü kalabilir, sorun değil) Ama göğsü yüksek ve kaslı olmalı. Ön Jant telli ve 21 kalmalı.

(Hepimiz yazsak, isteklerimizi bildirsek sanırım dikkate alacaklardır. )"

Sayın Honda Üreticileri :

Ben 2014-2015 de motorumu değiştirmeyi düşüneceğim. Arzum yine TRANSALP almaktır.
Ve siz bizlerden gelen önerileri dikkate alırsanız , Transalp satışının inanılmaz derecede artmış olacağını göreceksiniz.

Dostlukla.
"Bana mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin?"
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sipsivri
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 06, 2011 10:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Lacivert,birebir aynı düşünüyorum sizinle.Enduro Transalp istiyoruz,başka bir şey değil
http://www.facebook.com/sipsivri
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Eyl 06, 2011 12:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende fikrimi belirteyim Smile
2008 model eski kasa transalpimi heves ederek aldım ,lakin beklentilerime cevap vermediğini gözlemledim sanırım 1000-1200cc makinalara alışık olduğumdanmıdır nedir sevemedim gitti Sad
performanslı ve süratli kullanımda yakıt sarfiyatı artıyordu sadece arazi -yayla sürüşlerinde ekonomik
hale geliyordu,öte yandan sert yan rüzgarlardan çok etkileniyor olmasınıda sevemedim gitti Sad
Transalpim bu.

Arkadaşımın yeni kasa (2009 )xtz teneresini ara sıra kullandığımda çok beğendim ,motor çok seri yakıt durumu süper tipse tip tam enduro,ikinc eli kuvvetli vala ben çok beğendim ,diyeceğim şuki tenere tek silindirli olmasına rağmen enjeksiyonlu modern bir dayanıklı enduro,transalp bence tarihdeki yerini aldı çoktan maalesef Crying or Very sad Önerim yeni tenereyi mümkünse bir kullanın şöle 1000km hiç değilse ; çok seveceğinize inanıyorum selesi çok yuksek olsada(düşük sele opsiyon mevcut) Very Happy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 07, 2011 2:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim Engin , sesimizi duyurmamız lazım. TA istediğimiz şekilde yenilenmezse ne yaparız? Smile)
Pelletizer, bu motorla ilgili test sürüşü yapmıştım, beğenmiştim. Ancak fiyatı ile ilgili çekincem vardı.
linki aşağıda:
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8953&highlight=

dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 08, 2011 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili ufuk bende sana katılıyorum,
enjeksiyonlu 10 beygir gücü artırılmış az yakan yeni 2014 TA fena olmazdı,
ben 1 senedir TA kullanıcısıyım xl600 ,
tel cantları BMW gibi olsa tubles lastik kullansa,çakmak girişi usb girişi standart olsa fena olmazdı,
Fren sistemini geliştirip, ABS ' yi devre dışı bırakabilsen iyi olmazmı,
sayın HONDA yetkilileri sesimizi duyun
yeni ama eskiyecek TA kullanıcısı.

pelletizer, Emok ta Super tenere'yi test edecektim fırtına çıkıp sağanak yağmur bastırdı ,birdahada fırsat olmadı Crying or Very sad
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar