Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Benzin hortumu T bağlantı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Benzin hortumu T bağlantı
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 22, 2011 10:52 pm    Mesaj konusu: Benzin hortumu T bağlantı Alıntıyla Cevap Ver

Emok festivaline gitmeden 2 hafta önceydi ,işten geldim akşam hanımla dışarda bir seyler yiyelim hemde motora bineriz dedik.

Otoparka park ettiğim motoru çalışırdım biraz ısınsın diye o sırada otoparkın dış kapısının otomatik anahtarını unutmuşum eve çıkıp aldım geldim motor stop etmiş.Tekrar çalıştırdım motora bindim biraz direksiyonu kırıp tam hareket ederken motor tekrar stop etti Allah Allah ne oluyor dedim tekrar çalıştırdım biraz hareket ettim tekrar motor stop etti inmeden eğilip yana doğru baktım benzin hava hortumu çıkmış taktım çalıştırdım ,tam hareket ediyordum ki motorun stop etmesiyle benzin dökülmeye başladı şimdide benzin hortumu çıktı dedim inip hortumu yukarıda tutmaya çalışıyorum bir yandan depo dan benzini kapatmaya çalışıyorum.Yarım litre benzin boşa aktı Mad bu pahalılıkta bir yandan onu düşünüyorum,neyse hortumun ucuna bir baktım deponun altında silindirden gelen diğer hortomun birleştiren t dibinden kırılmış .Motoru öyle bıraktım söylene söylene yürüyerek yemeğe gittik bir yandan kendimizi teselli ediyoruz ya yolda başımıza gelse gece vakti birde motoru
ittirmek zorunda kalacaktık.Günlerden perşembe .

Cuma günü gubumuzla toplanıyoruz motorsuz gitik toplantıya.Toplantıdan eve geldik hafta sonu kahvaltı ve kısa bir gezi programı yaptık.Nasıl gidiceğiz.Saat 12 gibi depoyu ve grenajları söktüm bortumun içinde kalmış kırık parçaya ulaşmaya çalışıyorum el girmiyor,içerde ve arada bir yerde hava kutusununu da söktüm ancak hortuma ulaşabildim[img][/img]
gece saat 02:00 civarı cep telofonu ile çektiği görüntüler
[img][/img]
en çok zorlanndığım yer kırılmış T parçalarını benzin hortumundan çıkarmaktı , ısı ve sarsıntıdan gevremiş birde tam dipten kırılmış ne karga burun ne başka bir şeyle tutuluyor hemen kırılıyor .
1 saat bu parçaları çıkarmakla uğraştım
[/img]
ben bunu döküm yada demir zannediyordum sert plastikmiş meğersem
gece 03:00 sökme işlemi tamamdı depoyu tuturmadan yerin koyup brandasını örtüm .Takması yarın yapıcağım.
Antalyada yeni sanayiden 1 tl ye demirden döküm T buldum takma işi yine gece işden dönünce.
Takması daha kısa sürdü Cumartesi gece 12:00 da başlayıp 2:00 bitmişti işlem.Bayağı bir partik yapmış oldum bu arada .Kendi motorumun arızasnı kendi yapmanın vermiş olduğu mululuk ve gurur güzeldi.,
Hemen motoru test ettim 1-2 km yol yaptım sabaha, Korkuteline gideceğiz kahvaltıya .
Artık rahat rahat uyuyabilirim mutlu son Very Happy [/img]
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ağu 23, 2011 11:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hadi geçmiş olsun, Bazen evrendeki enerji bizleri koruyor. Yolda böyle bir iş hiç çekilmezdi valla. Bazen sırf bu tür arızalarda yolda kalırsa diye bi tane Anadol kamyonet alasım var. Her yıl vizesi olmasa Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 23, 2011 11:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla bravo güzel halletmişsin..

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 23, 2011 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir, saolasın geçti,iyi fikir yakın motorcu 2-3 arkadaş toplanıp almak lazım kimin ihtiyacı olursa o kullanır.

motorcuk, teşekkürler zorda kalınca insan neler yapıyori Smile şte
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Ağu 23, 2011 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fishbone_bir, Eline sağlık, sen gibi adamları seviyorum...
hem hallediyor, hem paylaşıyorsun...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar