Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - YANLIŞ ve DEĞERLER

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

YANLIŞ ve DEĞERLER
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cum Şub 18, 2011 12:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bak bunu bende yapiyorum... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 21, 2011 12:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir, yazı güzel ders verici nitelikte eline sağlık.
bnongan,
Alıntı:

Ancak iki şey rahatsız etti... Birincisi genelde bu tip makaleler, adam şu anda şurda, şunu yapıyor ve hala şunu yapmaya devam ediyor gibi sonlara sahip oluyorlar. Oysa makalenin, adamın şimdi nerede olduğunu söyleyip, hikayeyi gerçeklemesi gerekmiyor. Bu sebeple içimden bu sonu okuyunca bir "amaaann" geçiyor. Oysa hikaye vermesi gereken mesajı verse ve sonu dinleyicinin hayal gücüne bıraksa... Veya küçük bir efsane tadı verse, edebi olarakta, makalenin anlatmak istediği temanın daha odakta kalmasını sağlamak adına da daha çok işe yaramaz mı? Daha etkileyici olmaz mı?
Sevgili dostum sakın beni yanlış anlama, bu eleştirim, bu hikaye ve benzerlerini yazanlara aslında...

Butip hikayeler bazen sıkıcı ve inanırıcı gelmiyor bana.
ama ders kısmı dikkate alınmalı
Alıntı:

Birileri görmediği zaman da doğru olanı yapabiliyor muyuz? Evet, küçüklüğümüzde bizlere balığı suya geri bırakmak öğretilseydi, doğru olanı yapabilirdik. Çünkü gerçeğin ve doğrunun ne olduğunu öğrenmiş olurduk.

__face__,
Alıntı:

bak bunu bende yapiyorum...

Feyzhan hangisini yapıyorsun,kırmızı ışıkta geçmesinimi beklemesinimi.
Wink
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
aleko
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Şub 21, 2011 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Fırsatlardan yararlanmak değil, doğru olanı yapmaktır önemli olan.

fırsatlardan yararlanmayı;
"doğru olanı yapıyorum" diyen bencillere ne denilecek?

bunlar derin konular kardeşler. altından kalkamazsınız.
doğayı ve doğada yaşamayı sevin, başkalarıyla sidik yarıştırmayın.
siz ne iseniz o sunuzdur. farklı ve üstün olmak için çabalayıp gülünç duruma düşmeyin. fazladan üfürenlerden, kompleksli insanlar dan uzak durmaya bakın. kendisini olduğundan fazla yukarıda tutmak isteyen ve size yukarıdan bakmaya çalışarak ezmek isteyen zavallılardan kendinizi koruyun.
ne iseniz o olun. farklı olmaya çalışmayın anlarlar ve rezil olursunuz.

"biliyorsanız konuşun yararlansınlar,
bilmiyorsanız susun adam sansınlar".

sağlıcakla kalın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Pts Şub 21, 2011 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tanrı her an her şeyi gören ve bilendir. Tanrıya inanıyorsak bunu hiç unutmamalıyız. Kişi tanrıya inanıyorum diyor ama O nun sevmediği işleri yapmağa devam ediyorsa bu ne anlama gelir? Sana inanmıyorum yada daha kötüsü inanıyorum ama aldırmıyor, itaat etmiyorum. Tanrının her an bizi görüp duyduğunu bilerek yanlış yollara sapıyorsak Allahı inkâr ediyor en azından O nun varlığını unutuyoruz demektir. İbadetler bunun için vardır. Zorlama değil, ezbere değil ama bu gerçeği bilerek. En büyük ibadet de bence Tanrıyı anmaktır. Yani hiç unutmamak ve oto kontrolü devam ettirmek.

Kişinin yalnızken de doğruları uygulayıp, kendini doğru yolda tutması bu dünyadaki sınavımızdır. Bunu bize sağlayacak güçte akıldır. Akıl doğruyu yanlıştan, gerekliyi gereksizden ayırt etme yeteneğidir ve bizi hayvanlardan ayıran sahip olduğumuz insan olma özelliğidir.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar