Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Pegaso için yapılır mı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Pegaso için yapılır mı?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
seyyah64
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2011 1:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yakında resimlerini siteye koyacam.sürekli kullananlar için,uzun yol yapanlar için lpg yi tavsiye ediyorum bu arada!!! bilgi almak isteyen olursa seve seve yardımcı olurum. tek sorun şimdilik ruhsata işlenemiyor.umarım yakında yaygınlasırsa o da çözülür.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2011 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Seyyah64, hadi geçmiş olsun diyelim.
Ben çok özür dileyerek sormak istiyorum tamirci arkadaşımız neye dayanarak LPG'nin çok iyi verimli olduğunu söylemiş acaba.
Lpg sistemi aslında sanıldığı kadar verimli bir sistem değil, yanma odasında patladığı anda düşük itme gücü üretirken yüksek sıcaklık üreten bir akaryakıt. Hadi ürettiği nM2yi gözardı edelim, elciği biraz daha fazla çevirtir okadar, ama ürettiği ısı yüzünden elemanlara verdiği zararları düşünemiyorum. LPG kullanan taşıtlar dikkat edin takan firmalar tarafından uzun süre YÜKSEK HIZDA ve YÜKLÜ iken Yokuş çıkartmayın diyolar. 90km/hr hızda 2500 dakika çeviren bir motor krankı ile bu hıza 3500 4000 devirlerde ve çok çabuk 6000-7000 devirlere ulaşan bir motorun bu üretilen yüksek hızlarda elemanlarının durumunu düşünmek bile istemiyorum. LPGli sistemler tarihine bakacak olursak 10yıldan fazladır piyasalarda ama farketmişsinizdir BMW haricinde hiçbir fabrika hem güvenlik hemde bahsettiğim durumdan dolayı LPG sistemini adapte etmek istemiyorlar diye düşünüyorum.
Birde 50-60 liraya minimum 425 kilometre yol kateden makineler kullanıyoruz.Bunuda doğduğu günden bittiği güne kadar sadece benzin akaryakıtı kullanılmak üzere imal edilmiş bir makina sağlıyor. Ben motorumun çalışma sağlığı ve zaten daimi bir risk içinde sürdüğümüz motoruma güvenlik nedeniyle herhalde asla lpg uygulattırmam. birde şu var Emniyet tarafından onayı çıkmayan bir sistem için zaten polislerle boşyere didişmeye gerek yok.
Bugün şartlarında
1 litre Mazot ile nerdeyse 40kmye yakın giden araçlar var.
1 litre ile 25 kilometre giden araçlar var
ama LPG ile 1 litre ile 12km gidebiliyorsunuz.
Benim F650 şehir içi 1 litre ile 18-21 arası
Şehir dışı 1 litre ile 21-25km arası yol katediyor.
aslında matematiksel hiçbi değişiklik yok , yarı fiyat yarı kilometre ~: )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2011 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

benim oto 30 tl lpg ile 160 km gidiyor (manisa, izmir, izmir içi, manisa) 30 TL lik benzinle 116 km gidiyor.
yani benzinle 100 km de 5.9 lt yakıyor.
lpg de ise 100 km de 8.15 lt yakıyor.

Turkizmirin dediği gibi aslında lpg de araç daha fazla yakıyor, lt fiyatı ucuz olduğundan kurtarıyor...
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
sportster
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2011 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pegaso alıcagıma bisan bisiklet alırım desem Smile dünya üzerinde yapılmış en kötü şaseye sahip motor sanırım Smile kısaca sakın alma.Benim sprtster bile offroadda ondan daha dayanıklıdır herhalde hehe
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
seyyah64
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ekm 13, 2011 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaslar makinam 95 model ve son bir yıla kadar sorunsuz bindim.sadecce aradabir bakım,yag buji degiştirdim ve geçen yıla kadarda hava filitresini temizleyip temizleyip biniyodum.ama geçen yıl parçalandı artık ve orjinalini bulamadım.uşakta kullanıyodum ve fazla kilometrede yapmadım.şu an 37 binde.ama orda usta problemi var,3 yıl önce istanbula getirdim ve burdada iyi bir ustaya raslayamadım.ismini vermeyeyim 3-4 yerde bakım yaptırdım ama bence motoru bıraktıgım gibi aldım.neyse , katılımcı üye sportster arkadasa cevap vereyim, pegaso asla kötü makina degil.tek sorun yedek parça ve iyi usta.benimki 95 model oldugundan yadek parça biraz daha sıkıntılı ama sonuçta buluyosun bi şekilde.diger modeller kadar yaygın bi makina degil.izmirde daha yaygınmış duyduguma göre.bmw f650 ile aynı motora sahip.sadece f650 den bir valf fazla ve bu paeformansta ve yakıtta fark ettiriyor.
diger bir konuda lpg...
bi çok arkadaş motosiklet zevk işi ve yakıta bakılmaz diyor.dahada ileri gidip ''paran yoksa binme kardeşim'' diyende var.EVET BU BENİM ZEVKİM,TUTKUM.ama hayat degişken,eski ekonomik durumum yok,işler bozuldu ama motosikler tutkum bitmedi.aksine beni teselli eden hayata baglayan tek hobim.satsam kaç para edicek ve birdaha alabilecekmiyim?(bu şartlarda çok zor)binmek istiyorum ama benzin pahalı(yada bizde para bitince öyle geliyor)ben işe gelip gidiyorum hergün beylik düzü beyazıt arası 35 km ve metrobüs çalışmasından dolayı 2 saatte zor gidiyorum.ama motosikletimle 30-35 dakika.benzinde 100 km de 7 lt yakıyo.ama lpg de 6 lt gaz yakıyorum. bu da tam yarısı kadar fark ediyo.gecen yıl 4-5 defa uşak,a gidip geldim.500 km. ozamanki gaz fiatı sanırım 2 tl di.ve ben 60 tl ye gidiyodum.yakında fotograflarınıda koyucam öyle dandirik bişey degil.takmadan önce 7 ay arastırdım nerdeyse lpg ustası oldum.merak edenler lpg li bmw yazsınlar googıla baksınlar.ben ondan esinlendim.özel tank yaptırdım çanta içersine ve kimse asla anlayamaz.sadece benzincide şaşkın ve meraklı insanlar toplanıyo basınıza. neyse basınızı agrıttım kusura bakmayın.doluyum biraz deşarj oldum.ama biraz uzun olmuş yazım.herkese selamlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar