Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Logo

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Logo
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 31, 2004 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TA6B bu önerin en uygun olanı bence.Hem kimsenin emeği boşa gitmemiş olur hemde daha iyinin arayışı devam eder ki bu da sitenin ilkelerine çok uygun.Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ksm 01, 2004 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli arkadaşlar,
Bu konunun bekletilmeden ivedi bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Alternatif logo önerilerini tüm dostlarımızdan alalım ve sizlerede uygun olursa bu hafta sonuna kadar bitirmiş olalım.

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
rfzorcan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 01, 2004 10:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Son yazılanlar en doğrusu bence, ayrıca yaptığım çalışmalar da birer değiştirilemez kanun maddesi değil Embarassed Wink Elbette haklısınız Very Happy Bence de keşke birçok kişi uğraşsa da ortaya daha güzel çalışmalar çıksa. Ne kadar çok çalışma olursa, yani ne kadar çok kişi çalışırsa o kadar çok alternatif olur. (Gerçi bir yandan da derler ya 'nerede çokluk, orada ....'. Yok yok bir elin nesi var daha doğru.... Wink

Biraz da çalışmalardan bahsedeyim size. Bu eskizleri yaparken 'soyutlama'dan kaçınarak, daha figüratif bir çalışma olsun istedim. Aynı "lavi" tekniğindeki gibi lekeler ön planda olabilir diye düşündüm. Çalışmaları CorelDraw (vektörel bir program) ile hazırladım. Web'de .cdr uzantısı gösterilemeyeceği için onları Photoshop ile .jpg formatında kaydettim ve size öyle sundum. Bazı çalışmalar karikatüre kaydı, bazıları biraz fazla hiperrealist çizgide oldu. Aralarından en rafine olanları seçtim. Logolarda bilinen 4 renk (CMYK) kullanılabilineceği gibi özel renkler de kullanılabilir (beş altı renk de olabilir tek ya da iki renk de olabilir). Ayrıca:

"İyi Bir Amblem ve Logotayp'ın Özellikleri

a) İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Bir parfüm logotaypı için inşaat sektörünün yapısına uygun bir yazı karakterinden yola çıkılmaz. Her insanın bir kişiligi oldugu gibi, kuruluşların da bir kişiligi vardır. Amblem bunu yansıtmalıdır. Mesajını üstünde taşımalıdır.

b) Özgün olmalıdır. Amblem ve logotaypın yapılış amacı zaten ayırt edicilik saglamaktır. Eger başka örnekleri çagrıştırırsa veya bilinen bir amblem kopye edilmişse hiçbir etkisi olmaz, aksine olumsuz bir imaj yaratır.

c) Renk ve biçim olarak bütünlük içinde olmalı. Degişik yerlerde (kagıt üstünde, rölyef olarak, rozet için, vb.) kullanılabilecegi unutulmamalıdır. Küçültüldügü zaman ayrıntılarını kaybedecek özellikte olmamalıdır.

d) Logotayplar, okunabilir olmalıdır, özgünlük yaratmak kaygısıyla gereksiz çizgi ve resimler kullanılmamalıdır. Harf adetinin çok olması, okunurlugu bozmamalıdır.

* H. Pektaş’ın “Basın İlanlarında Grafik Tasarımın Yeri ve Önemi” konulu Y. Lisans Tezi içinden alınmış bir bölüm. Ankara, 1988."

Yazının tümünü okumak ve örneklere bakmak için

http://yunus.hacettepe.edu.tr/~hpektas/marka.html

adresine uğrayabilirsiniz. Çarpıcı örnekler de var, eski arçelik logosu gibi.

Benim de ilk düşündüğüm grafik de zaten bir enduro tekerlek izi veya bir arazi silüeti idi. Birkaç deneme yaptım ve çok kurumsal, ciddi geldi bana. Ama daha sonra, sitenin adı 'endurocu' Idea dedim kendime ve üç temel nokta seçtim:

1-İnsan (doğal olarak ENDUROCU Wink )
2-Motor (doğal olarak ENDURO Wink )
3-Doğa (onun kendisi doğal zaten Wink )

ve isim ve slogan.

Elbette slogan çıkartılabilir ama onu da Uğurcan'ın 'dikkatli bakanlar için de bir sürpriz olsun' düşüncesi üzerine eklemeyi düşündüm.

Ya da diğer ögelerden biri de çıkartılabilir ya da farklı şekilde tasarlanabilir.

Amacım sadece düşünce sürecimi sizlere aktarmaktı. Her ne kadar sürç-i lisan ettiysem affola. Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pts Ksm 01, 2004 11:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili ffzorcan, bu açıklamaları yapman bile bizleri çok sevindirdi inan. Öncelikle katkılarından dolayı şahsım adına sana teşekkür ederim. Logo konusu çok göreceli birşey. Herkesin beğenmesini bekleyemeyiz tabii ama çoğunluk ne diyorsa önünde saygıyla eğilmeliyiz. Dediğim gibi amacımız en güzelini ve en doğrusunu bulmaksa biraz daha çalışmamız lazım bence. Gelen öneriler o yönde çünkü. Bütün üyelerimizin önerilerine de ihtiyacımız var..

Bu arada kimler bu konuda çalışma yapacaklarsa biran önce, ancak aceleye getirmeden akternatif ve yeni hazırlanan logoları sunmamız lazım. Sonuçta bu bir yarışma diil - işin sonunda bir ödül de yok ama herkes gerek grafik olarak gerekse fikir olarak bir şeyler sunabilir.

Hepinizi seviyorum... Kolay gelsin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Barloponty
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 01, 2004 4:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Barloponty demiş ki:
Anketteki logoları değiştirmek bizim elimizde Mesela koyarız bu anketin birincisini yanına yeni önerilerden sçilmiş 1-2 tane buyrun burdan seçin.

<a href="mailto:barlopontybarlax@hotmail.com">barlopontybarlax@hotmail.com</a>
<a href="
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Sonraki
21. sayfa (Toplam 23 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar