Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 uzun yol performansı...(5800km 12 ülke)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 uzun yol performansı...(5800km 12 ülke)
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
purpledcobra
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Tem 26, 2010 3:46 pm    Mesaj konusu: KLE 500 uzun yol performansı...(5800km 12 ülke) Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar,
Sonunda gezimizi tamamlayarak eve döndük Smile Toplamda 5800kmve 12 ülke geçtik... Harika bir gezi oldu Cool ayrıntıları yazmam için doğru yer burası değil elbet ancak KLE 500 ve gezi performansı hakkında teknik bilgiler vermek istiyorum;

Uploaded with ImageShack.us

Resimdeki aslan parçası KLE ve 2004 model F 650 GS ile birlikte yaptığımız geziyi eşlerimizle birlikte gerçekleştirdik. Motorun dolu hali resimdede görüldüğü gibi 2 kişi, 2 yan çanta(2x30), 1 arka çanta (46lt), 1 depo üstü( 26lt) ve 2 uyku tulumu,1 çadır,2 mat şeklinde... Öncelikle tüm gezi boyunca en ufak teknik veya mekanik bir problem yaşamadık. KLE bir kez bile teklemedi 1 kez bile ben bu sabah çalışmak istemiyorum demedi Wink
Merak edilen konular hakkında kısa bilgiler vereyim;
En önemlisi benzin; En fazla 1 depo ile 242 km gittim. (Rezerv hariç)Yani 4,2-4,5lt/km gibi. Bir seferinde 212km'de rezerve girdim ve 265.km benzin alabildim. Bu yüke ve yola göre inanılacak bir rakam değil. KLE bu performans ile beni çok mutlu etti. Hesapladığımdan çok daha az benzin masrafım oldu. Uzun yolda gerçekten çok iyi bir performans...
Son sürat; Bu yükle KLE'yi fazla zorlamadım açıkçası zaten benim hanım takometre gibi 120 geçince hemen frene bastırıyor Very Happy Ama dönüş yolunda sıkılınca izin alarak dolu halde otobanda 160 km gördüm...
Çekiş gücü; KLE bu konuda biraz zayıf kaldı ne yazıkki özellikle yokuş çıkışlarında ve sollamalardaki hızlanmada beklediğim gücü alamadım hatta F 650 bu konuda oldukça öne çıktı. BMW gerçekten çok torklu bir makina... İtalya'da Dolomiti'lere çıkarken çok yoğun trafikte yaklaşık 10 km boyunca dura dura gitmek zorunda kaldığım bir yerde KLE yokuş yukarı haraket ışığı yaktı Sad ancak 5 dakikalık bir dinlenme sonrası problemsiz olarak yola devam ettik.
Konfor; KLE'ye yola çıkmadan önce koltuk yaptırmıştım ve ben bunun faydasını gördüm ancak eşim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. KLE uzun yolda tek kişilik bir motor olduğunu gösterdi. Eşim 100 km'den uzun motorda kalamadı bu nedenle her 70-80 km bir mola vermek durumunda kaldık. Kıç'ta uyuşma karıncalanma ve kuyruk sokumunda ağrı oranı çok fazla. Bunun en büyük nedeni de koltuğun dar olması Mad
Amortisör ve titreşim; KLE bu konuda ortalama bir performans gösterdi bence. 5000-6000 devir ortalamalarında kullandığım motorum 4-5 saatlik sürüşler sonrası ellerde karıncalanma ve uyuşma yapmaya başlıyor eğer devir artarsa ciddi yorgunluk yaşamanıza neden olabiliyor. Ancak 500cc bir motor için çok fazla bir titreşim sayılmaz bence. Çok bozuk yollar gördük 80 km stabilize yolu 4 saatte tamamladığımız rotalar oldu. Büyük çukurlar taşlık bölümler olmasına rağmen KLE hem kıvrak hemde dengeli bir motor olduğunu gösterdi.

Şimdilik aklıma gelen ve belirtmek istediğim konular bunlar arkadaşlar eğer daha ayrıntılı ve farklı konular olursa cevap vermeye çalışırım...
Kişisel sonuç;
Eğer bizimki gibi uzun km ve birçok değişik etaplar içeren bir gezi planlıyorsanız KLE ve F 650 gibi motorlar yetersiz kalıyor. Geziyi tamamladık çokta keyif aldık hiçbir sorun yaşamadık ancak gerek gezi konforu gerekse gerektiğinde performans alma ihtiyacını 500-650cc arası motorlar karşılayamıyor. Avrupada konuştuğumuz birçok motorcuda aynı görüşte bulundu. Bu motorlarla bu yollara gelmek "çılgınlık" dediler.Avrupada özellikle Yunanistan ve Hırvatistan civarında çok fazla sayıda KLE var ama genel olarak kasabalar arası ve bozuk asfalt olan kırsal bölgede daha çok kullanıyorlar. Belki 1 kişi ve daha kısa yollar için yeterli olabilir ama özellikle 2 kişilik seyahatler için ne yazık ki yetersiz kalıyor. KLE çok başarılı ve kaliteli bir motor kullanan ve almayı düşünen arkadaşlara gönül rahatlı ile tavsiye edebilirim Very Happy
Kazasız sürüşler...
Pegaso 650
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BLACKWOLF
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Tem 26, 2010 11:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2 sene kullanmıştım.Şehir içinde harika bir motor fakat uzun yolda vibrasyon biraz fazlaydı.Yinede beni hiç üzmeyen yolda bırakmayan gayet kifayetli bir makinaydı.O dönem GPZ 500 de kullandım aynı motor boğuna sahipti.oda hiç yolda bırakmadı ama KLE 500 şehir içinde tek geçilebilecek bir makine.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
yamyamaha
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Tem 27, 2010 11:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nice keyifli yolculuklara. paylaşım için teşekkür ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
APM
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 28, 2010 1:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gerçekten harfiyen sıkılmadan okudum izlenimlerinizi. Umarım bir gün eşimle ben de sizler gibi güzel bir seyahate çıkar ve izlenimlerimi paylaşabilirim. Ama önce bebeğimizin büyümesi gerek... Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 12:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

purpledcobra,
Teşekkürler...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar