Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - DEBRİYAJ KULLANIMI HAKKINDA

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

DEBRİYAJ KULLANIMI HAKKINDA
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
yelyen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 26, 2010 8:12 pm    Mesaj konusu: DEBRİYAJ KULLANIMI HAKKINDA Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar 2002 model transap 650 kullanıcısıyım ilk motor tecrübem olduğu için bazı konulardan sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. debriya kullanımı konusunda bi kaç sorum olacak tecrübeli arkadaşlara.. öncelikle özellikle dönüşlerde tecrübe eksikliğim nedeniyle debriyajdan elimi alamıyorum. aragazı ( tabir doğru mu bilemiyorum ) verererk bir elim gebriyajda gaz hafif açık bir şekilde virajı alıyorum. debriyaja dokunmaz isem yavaşladığım için motor titremeye başlıyor ve tedirgin olduğumdan elim otomatik debriyaja gidiyor. dönüşle konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. birde rampa aşağı inerken gaz kapatıp debriyaj ile inmenin motor için sakıncası var mıdır. çoğu zamen vitesi boşa alma konusunda zorlanıyorum, acemilikten dikkatimi dağıttığı için debriyaj kullanarak rampa iniyorum. debriyajın yukarıda söylediğim şekillerde kullanılmasının benzin tüketimine yada motora zararları konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aleko
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 26, 2010 9:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sürüş eğitimi, sürüş teknikleri bölümlerinde
istediğiniz bütün bilgiler vardır.

mototsiklet kullanımında debriyajı sık kullanmak yanlış değil.
virajlar için bölümleri okuyun.

saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 12:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Motor bayıldığında gaz vermek ya da yarım debriyaj yapmak olağan, viraj içinde motoru toplar ve dönüşü keskinleştirebilir ama yokuş aşağı giderken debriyajı sıkmak ya da vitesi boşa almak kabul edilemez.
Tüm kontrolü kaybedersiniz.

Her zaman gaz kolunu çekerek hızlanabileceğiniz durumda olmanız gerekir, yani güç eliniz altında olmalı.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 1:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yelyen debriyajla dönmek çok rahatlatıcı bir durum yanlış birşey yok yalnız birşey ilave etmek istiyorum dar yerlerden dönerken ayağın arka frende olsun çünkü ani fren yapmak zorunda kalırsan ön frenle ağırlıkta öne ve dönüş yönüne doğru kayacağı için motorun yere yığılmak ister bu da seni zorda bırakabilir. Arka fren senin güvenli dönüşünü sağlar ( tabiki düşük hızlarda ) 2. olarak ta dönüşlerde gözün daima gitmek istediğin yerde olsun yere bakma Smile kolay gelsin
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 4:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım buradaki tecrübeli üyelerimizin sana anlattıklarını uygulayabilirsin, yada daha önceden yazılmış yazılardan da faydalanabilirsin. Bunları deneyerek kendini geliştirebilirsin.

Ancak eğer durumun müsait ise lütfen eğitim al ve aklına takılan bütün problemlerden kurtul. Motosiklet kullanımına ilk başlangıcını Transalp gibi ağırlığı ve gücü yüksek bir model ile yaptığın için eğitim almanın çok faydası olacaktır. Eğitime vereceğin 3-5 kuruş ileride bu tecrübesizliğin ile yaşayabileceğin üzüntü verici maddi manevi olayları büyük oranda engelleyebilirsin. Okuduğum kadarı ile yapılmaması gereken hatalı, senin için tehlike yaratacak birçokşeyi yapıyorsun şuan motosikletini kullanırken.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar