Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TA 600 -650 KONUSUNDA YARDIM

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TA 600 -650 KONUSUNDA YARDIM
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
diverider
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 7:46 pm    Mesaj konusu: TA 600 -650 KONUSUNDA YARDIM Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar merhaba bende artık bir transalp sahibi olmayı istiyorum ama bunun için birkaç sorum olacak sizlere 96-98 TA 600 mü yoksa sınırları çok zorlayıp TA 650 mi? aralarında motor hacmi dışında çok fark varmı (bir de fiyat).bir de benim boyum 1.76 iki ayağımın tabanını yere tam olarak basabilecekmiyim? şuan 250 cc borelli ledow shopper kullanıyorum alçak ve hafif olması sebebi ile kontrol etmesi kolay TA yı kontrol edebirmiyim diye düşünüyorum? tabiki bir de TA ya sahip olabilme için şuan ki motorumu satabilmem lazım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
oyucal
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 8:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım inşallah istediğin Transalpi en kısa zamanda alabilirsin. 600 ile 650 arasındaki farkı anlatabilecek kadar tecrübeli değilim. Bende Transalpimi alalı daha 1 ay oldu. Daha önceden senin gibi 250 cc cruiser kullanıyordum. Dediğin gibi yere yakın olmasından dolayı kontrolü çok kolaydı bir kere bile yatırmadım. Ama Transalp yüksek gelecek cruiserden sonra. Ben acemilikten dolayı kaldırımdan inerken yatırdım bir kere motorumu. Gerçi motoru yatırmak çok problem değil ne de olsa enduro Smile Benimde boyum 1,78 civarında. Zemin düz olduğunda ayaklarım yere tam basmasada kontrolde sorun yok ama gevşek zeminde biraz zorluyor. Birde ayakların tabanı tam basmadığından geri geri motoru üzerinde iken itmek çok zor oluyor. Böyle zamanlarda da motoru elinle geri ittikten sonra binmen gerekecek. Birde şu alçak sele olayı var tabiki, maddi imkanım elverdiğinde alçak seleyi de almayı düşünüyorum.

Sonuç olarak pişman değil, aksine çok mutluyum Transalpimle Smile Eşimde çok rahat ediyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

diverider merhaba,

oyucal arkadaşımız zaten sana genel olarak gereken bilgileri vermiş. Bence senin ilk işin bir TA'nın üzerine binerek ayaklarının konumuna bakmak olmalı. Ayak tabanların tam olarak değmese bile 650'de yeterli kontrolü sağlayabileceğini düşünüyorum.

Ama sürüş stilinin chopper motorlara göre çok farklı olduğunu da hesaba katmalısın. Endurolarda daha yüksekte oturuyorsun ve özellikle düşük süratlerde, eğimlerde devrilmeye daha eğilimli bu motorlar. Sonuçta her motorda dikkatli olunması gereken belirli şartlar var. Endurolarda da kaldırımlar, düşük süratler ve ters eğimler problemli alanlar.

Alçak sele opsiyonu büyük ihtimalle problemini çözecektir. Anormal pahalı bir parça olduğunu da sanmıyorum.

Alıştıktan sonra kullanması çok zevkli, üzerinden inmek istemiyorsun.

600 ile 650 temelde aynı motor. 650'lik motor eskisinin genişletilmiş hali. Çok bir farkı yok. Ben kullanmadım ama 600'lük TA'nın selesi bir miktar daha alçak olabilir. 650 biraz daha heybetli duruyor, selesi de sanki daha rahat gibi görünüyor. İki model de sorunsuzluklarıyla tanınıyor. 600'lüğün tüketimi biraz daha az diye biliyorum.
diverider
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar verdiğiniz bilgileriniz ve ilgileriniz için teşekkürler
Başa dön
ihtiyar-535
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar,naçizane bir bilgide ben vereyim isteri.Eğer 600cc ta alacak olursan,97veye 98 model denitibaren olanları almaya çalış derim,çünki: yanlış hatırlamıyorsam bu modellerden önceki ta larda arka fren sistemi kampana olması lazım,bu modellerden itibaren arka frenler de disk oldu diye bir bilgi kalmış aklımda.Şimdiden hayırlı olsun. Very Happy
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar